Przerywacz kierunkowskazów do ledów
Odpowiedz do tematu

:
Panoramiks, czyli radzisz regulator zamienić z powrotem na oryginał a na przewody wrzucić po rezystorku?

:
kaj3reczka napisał/a:
Jak na razie ledowy przerywacz rozwiązał sprawę, wszystko chodzi elegancko.

MISzczu popraw mnie jeśli źle zrozumiałem. Wymiana kierunków na ledy bez zastosowania rezystorów to pół biedy bo nie używamy ich cały czas i regulator nie powinien dostać po tyłku, natomiast przy np światłach pozycyjnych (i innych) które używane są non-stop możemy w pewnym momencie obudzić się z ręką w nocniku?

Uważam że dobrze kombinujesz. Zwiększanie obciążenia światłami zmniejsza obciążenie regulatora, a kierunkowskazy działają doraźnie.

:
kaj3reczka napisał/a:
Panoramiks, czyli radzisz regulator zamienić z powrotem na oryginał a na przewody wrzucić po rezystorku?


Przy kierunkach obciążenie regulatora nie ma znaczenia. Ale na przykład przy przednim reflektorze zmiana żarówki na ledową, zwłaszcza tańszą zmniejsza pobór nawet o kilkadziesiąt Watów. I tą wartość regulator musi wypromieniować w postaci ciepła, i takie zwiększone obciążenie może znacznie skrócić jego żywotność.
Nie twierdzę że takie modyfikacje są złe i zawsze szkodliwe. Ale trzeba wiedzieć co się robi.

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
kaj3reczka napisał/a:
Jak na razie ledowy przerywacz rozwiązał sprawę, wszystko chodzi elegancko.

MISzczu popraw mnie jeśli źle zrozumiałem. Wymiana kierunków na ledy bez zastosowania rezystorów to pół biedy bo nie używamy ich cały czas i regulator nie powinien dostać po tyłku, natomiast przy np światłach pozycyjnych (i innych) które używane są non-stop możemy w pewnym momencie obudzić się z ręką w nocniku?


Tak jak już potwierdzili moi przedmówcy- dobrze kombinujesz :-) Jeśli ktoś chce jeszcze bardziej zagłębić się w temat, to na szybkiego znalazłem stronkę, na której autor dość dobrze opisuje elektrykę . Co prawda nie Honda, ale chyba nikt nie będzie miał mi za złe ;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group