/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerywacz kierunkowskazów do ledów
Autor Wiadomość
kaj3reczka 


Motocykl: Honda VT750 Black Widow 2004
Dołączył: 07 Cze 2016
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-06, 19:57   

Panoramiks, czyli radzisz regulator zamienić z powrotem na oryginał a na przewody wrzucić po rezystorku?
 
 
AMarek 

Motocykl: Vt 500 C 85r.
Wiek: 67
Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 253
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2018-05-06, 21:46   

kaj3reczka napisał/a:
Jak na razie ledowy przerywacz rozwiązał sprawę, wszystko chodzi elegancko.

MISzczu popraw mnie jeśli źle zrozumiałem. Wymiana kierunków na ledy bez zastosowania rezystorów to pół biedy bo nie używamy ich cały czas i regulator nie powinien dostać po tyłku, natomiast przy np światłach pozycyjnych (i innych) które używane są non-stop możemy w pewnym momencie obudzić się z ręką w nocniku?

Uważam że dobrze kombinujesz. Zwiększanie obciążenia światłami zmniejsza obciążenie regulatora, a kierunkowskazy działają doraźnie.
 
 
Panoramiks 
Sławek


Motocykl: DL 1000 V Strom
Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1704
Skąd: Sanok
Wysłany: 2018-05-07, 14:57   

kaj3reczka napisał/a:
Panoramiks, czyli radzisz regulator zamienić z powrotem na oryginał a na przewody wrzucić po rezystorku?


Przy kierunkach obciążenie regulatora nie ma znaczenia. Ale na przykład przy przednim reflektorze zmiana żarówki na ledową, zwłaszcza tańszą zmniejsza pobór nawet o kilkadziesiąt Watów. I tą wartość regulator musi wypromieniować w postaci ciepła, i takie zwiększone obciążenie może znacznie skrócić jego żywotność.
Nie twierdzę że takie modyfikacje są złe i zawsze szkodliwe. Ale trzeba wiedzieć co się robi.
_________________
NIL MORTIFI SINE LUCRE
 
 
MiSzcz 
Michał


Motocykl: VT750 CS RC50 ABS 2011r.
Wiek: 41
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 319
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-07, 18:40   

kaj3reczka napisał/a:
Jak na razie ledowy przerywacz rozwiązał sprawę, wszystko chodzi elegancko.

MISzczu popraw mnie jeśli źle zrozumiałem. Wymiana kierunków na ledy bez zastosowania rezystorów to pół biedy bo nie używamy ich cały czas i regulator nie powinien dostać po tyłku, natomiast przy np światłach pozycyjnych (i innych) które używane są non-stop możemy w pewnym momencie obudzić się z ręką w nocniku?


Tak jak już potwierdzili moi przedmówcy- dobrze kombinujesz :-) Jeśli ktoś chce jeszcze bardziej zagłębić się w temat, to na szybkiego znalazłem stronkę, na której autor dość dobrze opisuje elektrykę . Co prawda nie Honda, ale chyba nikt nie będzie miał mi za złe ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM