Docinanie pleksy
Odpowiedz do tematu

:
derek99 napisał/a:
stiv10 napisał/a:
Moja historia dot. szyby.
Kupując motocykl bez szyby, "zażyczyłem" sobie aby takową mieć.
Zapłaciłem za oryginalny stelaż, a nowa "szyba" była w gratisie :mrgreen:
Szyba o dość dużej powierzchni, na oryginalnym stelażu, z niewielkim jak na tą powierzchnię zaokrągleniem.
Po przejechaniu ok. 200.mil, z prędkościami autostradowymi, szyba na moich oczach (w garażu), w ciągu 15.minut pękła w pionie (prawie na całej długości-słychać było jak pęka). I nie pękła w osłabionych miejscach (na otworach), a prawie centralnie, na środeczku.
Domyślam się więc, iż mechanizmem uszkodzenia były przenoszone siły i drgania oraz jakość "szyby". Nie była dostosowania do przejęcia takiej przedniej wichury. Może zamontowana w np. Romecie dała by radę.
Teraz szukam czegoś zbliżonego do oryginału :lol:

Podejrzewam że założyli ci szybę z pleksy ekstrudowanej bez termicznego dopasowania do stelaża i z powodu naprężenia wewnętrznego pękła po linii jej naprężenia.

Ja to nazywam cięcie kosztów 🙄

:
Znalazłem coś takiego z linku podanego na pierwszej stronie:
http://allegro.pl/szyba-d...6812289083.html

Mam te same mocowania, ogólnie zastrzeżeń nie mam. Szyba mi pękła od środka, pełno małych kresek i robi się ich coraz więcej. Ta jest tylko mniejsza o 5cm od mojej z każdej strony.

Teraz nie wiem, dać wycinać czy lepiej kupić gotowca. Tylko jak dam dociąć np z poliwęglanu to będę widział, że to poliwęglan a nie jakaś pleksa z praktikera.

Mam grubość 3mm i to starczy. Mi się wydaje, że pękła od różnicy temperatur kiedy to wystawiałem z garażu na dwór. Robiłem pierwszą trasę było z 5stopni a w garażu koło 20 i wtedy to zauważyłem, bo w zeszłym sezonie tego nie było.

Musiałbym podjąć jakąś decyzję.


Nie mogę kupić tej szyby. Pasuje na mocowania, ale jej kształt przeszkadzałby mi przy kierunkach i lightbarach. Muszę dać dociąć. Mam nadzieję, że nie uszkodzę jej przy doginaniu. Jeszcze muszę zdobyć oparcie z bagażnikiem. Ale te co wykonuje jena z firm w Polsce z pospawanych rurek, wygląda słabo.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group