silnik do remontu
Odpowiedz do tematu

: silnik do remontu
Witajcie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Shadowki 600VT od jesieni. To jest mój pierwszy motor w którym się zakochałem. Ale jak to w miłości bywa czasami są ciężkie dni....
Oddałem swój motor do serwisu aby go przygotować na sezon czyli olej, filtry, regulacja itp.
no i się zaczęło.... pomijając że trzeba wymienić opony dowiedziałem się że jest wyciek oleju w dwóch miejscach, gaźnik do remontu i możliwe że coś jeszcze jak się rozbierze silnik.
Kwota zwala z nóg! Rada serwisu to sprzedać motor.

Ale jak pisałem wcześniej ja się w nim zakochałem i chciałbym go zrobić i to najlepiej samemu jak się da. Proszę więc o pomoc i rady czy warto się za to brać gdzie można kupować części jakieś instruktarze (tak jak te od cezara dotycząca rozebrania gaźnika) Chciałbym go wypieścić samemu i czerpać przyjemność z jazdy.

Dziękuję za każdą pomoc.

:
Zgłoś się do Marudy :-D

Czołem :omg: :mrgreen: Gość
:
Witaj!
Pierwsze primo: zapraszam do powitalni.
Drugie primo: Jakieś do czynienia z mechaniką miałeś? śrubokręt i klucze nie są Ci obce, no i czy masz miejsce, czas i środki na taki remont?

Primum non nocere
:
Mechanika nie jest mi obca. posługiwanie narzędziami w normie :mrgreen:

Garaż też mam...

:
Cytat:
dziękuję

:
Chwila... Moment... To co twierdzi serwis to jedno, a co jest faktycznie do zrobienia to drugie...
Proponuję najpierw samemu zweryfikować co jest grane - jakoś ciężko mi uwierzyć, że wyciek oleju kwalifikuje silnik do generalnego remontu... To samo gaźnik... Który rok moto?
Może serwis uznał, że trafił "jelenia" co to da się wydoić z kasy...


P.S. Jak możesz to pochwał się co to za f(l)achowcy?

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
GhoustDragon brawo :thx:

never as good as the first time
:
Wydaje mi się albo nie miałeś w profilu uzupełnionego rocznika motocykla, albo nie zauważyłem...

Tak czy siak - VT 600 do 1998 roku miały dwa zespolone gaźniki, więc jak serwis twierdzi, że jeden gaźnik do remontu to już stawia pod dużym znakiem zapytania ich poziom wiedzy i fachowości...

Skąd te wycieki jeśli wolno spytać?

Ogólnie to puść mi SMS - może coś da się wymyślić ;-)

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Nie miałem rocznika wpisanego. Motor mają mi zwrócić we wtorek to będę wiedział wszystko. zrobię fotki.

:
Oddałem motor do: ap-moto serwis w Katowicach

:
surim napisał/a:
Oddałem motor do: ap-moto serwis w Katowicach


Hymmm... Trochę dziwne bo serwis ma dobre opinie...

Tak jak mówiłem przez tel. odbierz motocykl i zobacz skąd ten wyciek - zrób i wstaw zdjęcia...

Gaźniki też da radę ogarnąć...

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
jeszcze pytanko: ile amperogodzin najlepszy akumulator? miałem 7 i wydaje mi się że trochę na mało

:
Siemka ;)
W Świętochłowicach jest mechanik do którego zawsze jeżdżę bo to pasjonat z ogromnym doświadczeniem.
Jak chcesz podam Ci na niego namiary ;)

Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś na niego narzekał, no i zawsze jest szczery mówiąc czy coś warto kupić nowego, podróbkę, czy w ogóle jeździć dopóki nie padnie ;)

:
Cześć. Bardzo proszę.
może się przyda. Dzięki.

:
Witam ponownie.
Dzisiaj przywieźli mi ją z powrotem.
Proszę Was o pinię w sprawie tej wyceny i tych wycieków. Czy z tymi wyciekami da się poradzić w warunkach garażowych.

https://1drv.ms/f/s!AuMoBJ4-ru12x1hArvXE8I-Njgcv

Ostatnio zmieniony przez surim 2018-03-06, 19:56, w całości zmieniany 5 razy
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group