/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Shadow VT700 kilka pytan
Autor Wiadomość
wirus 

Motocykl: Honda Shadow vt 700c 84r
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 63
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2018-03-25, 22:39   

Posiadam Honda Shadow vt 700c z 1984r. Podczas grudniowej jazdy słychać bylo wydobywające się "cykliczne pykanie" z przedniego koła. Rozebralem cale koło i nie stwierdziłem żadnych nieprawidlowosci. Później jechałem jeszcze raz w marcu i dzisiaj. Owe pykanie wzrasta lub spowalnia wraz ze wzrostem prędkości. Dziś przejrzałem klocki hamulcowe i są do wymiany czy to "pykanie" ma z tym związek, czy producent klocków tak właśnie zastosował miernik zużycia aby użytkownik słyszał że sa do wymiany? Podobną sytuację miałem w samochodzie osobowym więc może to pykanie jest zastosowane w motocyklach ?
I drugie pytanie na allegro widziałem klocki Brembo po przecenie ale bez opakowania 35 zl. czy to dobra firma można je zakładać ? Czy za tą cenę to podróbki.
 
 
derek99 


Motocykl: VT700 86r.
Wiek: 54
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2018-03-25, 23:30   

"pykanie" według mnie jest spowodowane przesówaniem się się otworków w tarczy hamulcowej względem nacięcia w klockach hamulcowych i zbyt mały luz między klockami a tarczą hamulcową. A co do Brenno to nie wiem. Podeślij linka - może pomoże...
 
 
 
Krzychoo 
Krzysiek


Motocykl: Valkyrie GL1500 Interstate
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 855
Skąd: Kurów LPU
Wysłany: 2018-03-26, 07:46   

Przede wszystkim wymień klocki ale taki efekt może też dawać opona. Sprawdź czy coś nie wbiło Ci się w bieżnik. Może też być już do wymiany. Brembo to włoska firma i moim zdaniem chyba przyzwoita. Ale jeśli nie ma opakowania, to skąd wiesz że to Brembo?
_________________
<-VT1100C2<-WSKM06B3<-WSKM06B1
 
 
wirus 

Motocykl: Honda Shadow vt 700c 84r
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 63
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2018-03-26, 09:25   

darek99 podczas zakupu Hondy w sierpniu ubiegłego roku wydaje mi się ze miałem klocki hamulcowe w dobrym stanie chyba były w dobrym stanie, były jeszcze dość grube o ile dobrze pamiętam. Nie zrobiłem dużo km bo motorem zacząłem jeździć od września może z 1000 km zrobiłem.Koło też mi nie blokowalo ponieważ podczas czyszczenia krecilem nim. Więc skąd te nagle zużycie klocków? Czy jest tam jakieś ustawianie luzu w cylinderkach pomiędzy tarczą a klockami ? Zdarzało się ze klocki mi piszczaly.
Co do odpowiedzi poprzednika chyba faktycznie dam sobie spokoj skoro niema opakowania to mogą.nie być to klocki Brembo '- oszustów nie brakuje. sprawdzę jeszcze oponę ale moim zdaniem jest wszystko ok wczoraj patrzyłem na nią ale dziś sprawdzę dokładnie.
 
 
derek99 


Motocykl: VT700 86r.
Wiek: 54
Dołączył: 27 Cze 2014
Posty: 299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2018-03-26, 18:21   

[quo
Cytat:
Czy jest tam jakieś ustawianie luzu w cylinderkach pomiędzy tarczą a klockami ?

Nie ma. Luz ustawi się sam ale podstawową sprawą jest poprawnie działający cylinderek, pompka i jakość przewodu hamulcowego.
 
 
 
wirus 

Motocykl: Honda Shadow vt 700c 84r
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2017
Posty: 63
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2018-05-03, 23:56   

Klocki wymienione na nowe. Trochę przeczyscilem zaciski, i na razie wszystko ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM