/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana płynu sprzęgła
Autor Wiadomość
Andrunio 

Motocykl: Honda VT1100 C (SC23)
Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-03, 15:07   Wymiana płynu sprzęgła

Witam,

Możliwe, że temat już jest ale mi nie udało się go wyszukać...mianowicie pięknie proszę o informację jak wymienia się płyn hydrauliczny w sprzęgle w VT1100 z 95 r.

Samą zasadę wymiany znam (tj. pompowanie klamką itd.), ale nie wiem gdzie jest odpowietrznik.

Jestem początkującym posiadaczem tej pięknej maszyny, więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam,
Andrzej
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1177
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2017-07-03, 21:17   

Żeby wymienic płyn hamulcowy w układzie sprzegłowym musisz zdjąć osłonę kardana po lewej stronie. - odkręca się ją nad czujnikiem stopki - tam w głębi jest śruba pod klucz 10 która należy odkręcić. po jej odkręceniu należy użyć`nieco siły i zdjąc osłonę zamocowaną na dwóch gumowych mocowaniach w które wchodzą kołki. Po zdjeciu osłony twoim oczom ukaże się osłona wcisku sporzęgła. Jest ona zamocowany trzema śrubani których nie musisz odkręcać. tam też znajduje się odpowietrznik. Proponuję podejśc do wymiany od dołu czyli nałożyć wężyk na odpowiterznik, dzjąc pokrywę naczynka przy klamce, wująć gumową uszczelkę, odkręcic odpowietrznik i zjać płyn pomagając mu zejść pompując klamką. Jak juz będziesz blisko dna mozesz zacząć dolewać płyn pompując dalej zeby wymienił się w układzie. Jezeli uznasz że to już zakręć odpowietrznik dojej w naczynko do 2/3 wysokości włóż uszczelkę zakręc pokrywę naczynka i gotowe.

W razie gdyby zassało powietrza do układu zlej wszystko co możesz wypompować i napełniaj układ strzykawką ( 100 ml można kupić w aptece za 3,60zł sztuka). W takim przypadku napełniaj układ przez odpowietrznik do góry.
 
 
Andrunio 

Motocykl: Honda VT1100 C (SC23)
Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-18, 10:20   

Skorupek, dziękuję pięknie :), w weekend zabieram się za wymianę bo płyn w trakcie jazdy robi się strasznie mętny. LWG kolego :)
 
 
rodzik01 


Motocykl: honda VFR1200f
Wiek: 39
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 430
Skąd: Płock
Wysłany: 2017-08-05, 12:37   

Podłączę się trochę pod temat, jak niektórym wiadomo przesiadłem się na 1100 z 1989r. Chciałem podpytać o pewne zjawisko które rzuciło mi się w oczy. Mianowicie po postoju idąc do garażu w zbiorniczku sprzęgła, w okienku widzę mało płynu, mniej więcej do połowy wspomnianego okienka. Po ruszeniu i kilkukrotnym użyciu sprzęgła, płynu przybywa na maksa - zasłania w pełni okienko. Pierwszy raz mam do czynienia ze sprzęgłem hydraulicznym i nie wiem czy to normalne zjawisko ? Jeżeli nie - co sprawdzić ?
Zaznaczam że działa ok.
_________________
Nie będąc motocyklistą tracisz z życia tyle samo, co abstynent i impotent.
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1177
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2017-08-06, 21:44   

Dolej do pełna. Jak zdejmesz pokrywę zbiornika zrozumiesz wszystko...
 
 
rodzik01 


Motocykl: honda VFR1200f
Wiek: 39
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 430
Skąd: Płock
Wysłany: 2017-08-07, 00:41   

To żeś pomógł :shock:
_________________
Nie będąc motocyklistą tracisz z życia tyle samo, co abstynent i impotent.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM