Puszczam kierownicę i...
Odpowiedz do tematu

:
nooo, to wymieniać wszyscy zawieszenia :mrgreen:

:
Ślad jest jeden, a problem na 90% jest w oponie. Tak mi wychodzi z wnikliwych badań. :)

:
mi wszystkie moto uciekają w lewo, ale okazało się ...., że ja jestem krzywy, po prostu nie siedzę na moto symetrycznie ;)

:
Przyczyna ściągania znaleziona - stare opony. Na nowych Metzelerach jedzie jak po sznurku.

:
No i dziwna sprawa z tym moim moto. Tak jak pisałem powyżej po wymianie opon motor jechał prosto i problem zniknął. W międzyczasie pojechałem na urlop i motocykl stał sobie podparty w garażu przez 3 tygodnie i... znów zaczął ściągać - trochę mniej niż poprzednio, ale ściąga. Ktoś ma pomysł co mu dolega? Co mogę sam sprawdzić?

:
petek napisał/a:
No i dziwna sprawa z tym moim moto. Tak jak pisałem powyżej po wymianie opon motor jechał prosto i problem zniknął. W międzyczasie pojechałem na urlop i motocykl stał sobie podparty w garażu przez 3 tygodnie i... znów zaczął ściągać - trochę mniej niż poprzednio, ale ściąga. Ktoś ma pomysł co mu dolega? Co mogę sam sprawdzić?

Ciśnienie w kołach

"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
:
Ciśnienie jest ok. Sprawdzałem i dopompowałem wg zaleceń producenta.

:
Rama przypadkiem nie prostowana?

Czołem :omg: :mrgreen: Gość
:
Ja miałem lekkiego dzwonka z autkiem i tak koło miałem prostowane w Bielsku,cały przód wysłałem do Radomia .Wszystko wygląda że jest ok.Ale na początku jak poskręcałem wszystko (na oko)przejechałem się i zauważyłem,że kierownicę mam lekko w lewo żeby jechać prosto .Pokombinowałem i było prawie ok ale czym dłużej jeżdziłem tym bardziej wydawało mi się ,że jest coś nie tak żeby jechać prosto bez trzymania kierownicy musiałem balansować bardzo ciałem.Bardzo mnie wkurzało więc zacząłem kombinować i tu płęta REGULACJA NA GÓRNEJ I DOLNEJ PÓŁCE dosłownie o piczny włos (sorry za wyrażenie)ale po długich manewrach mam koło w osi motonga ,jedzie prosto (mogę skręcać balastując ciałem)kiera też zgadza sie z geometrią motocykla po prostu teraz jadąc czuję to co wcześniej .Jednym słowem pokombinuj sobie przy półkach i chyba powinno być ok .Mnie pomogło :-)
Nera i powodzenia

:
Gdyby rama była krzywa to po wymianie opon nie jeździłby prosto, a do momentu kiedy postał w garażu było dobrze.

:
Łożysko główki ramy. Proponuję na początek dokręcić, jak pomoże to wymienić. Lagi mogą być źle ustawione. Ja mimo krzywych półek (taki kupiłem) kierownica nie była na wprost, ale moto jechało jak należy nic nie ściagało.

:
petek napisał/a:
po wymianie opon motor jechał prosto i problem zniknął. W międzyczasie pojechałem na urlop i motocykl stał sobie podparty w garażu przez 3 tygodnie i... znów zaczął ściągać - trochę mniej niż poprzednio

było dobrze po postoju już nie
nie wygląda to jak problem z motocyklem
sprawdź na innej trasie może to wina drogi, wiatru itp.

:
Posiadasz szybe moze? Krzywo zamocowana szyba tez ma wplyw na sciaganie przy wiekszych predkosciach. Moze tez powodowac wibracje przodu szczegolnie jak sie kierownice pusci.

A na starość powiem tak: "Jestem stary, niedołężny, ale motór mam potężny" :D
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group