/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczelka pokrywy zaworów
Autor Wiadomość
Kall 

Motocykl: shadow vt 600 1993
Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 216
Skąd: Brzeszcze
Wysłany: 2016-08-11, 23:08   Uszczelka pokrywy zaworów

Dobry wszystkim,

mam mały problem, a właściwie pytanie. W moim cieniu, na tylnym cylindrze, pod pokrywą zaczął pojawiać się olej, nie jakaś wielka fontanna, ale ilość wyraźnie zauważalna. Wnioskuję, iż przyczyną jest uszczelka pokrywy zaworów. Z racji tego, że i tak w planach mam regulację zaworów, to zapobiegawczo chciałbym wymienić uszczelki w obu cylindrach, i tutaj pojawia się pytanie: czy te uszczelki są takie same? W sklepach internetowych nie widzę rozróżnienia na uszczelkę przedniego lub tylnego cylindra i stąd moja wątpliwość.
 
 
griswald 


Motocykl: shadow 600(była), jest Drag Star 1100 Classic
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 64
Skąd: kępno
Wysłany: 2016-08-12, 00:20   

Witam , to takie same cylindry (tylko odwrócone)więc uszczelki też są jednakowe . Nie chcę straszyć ale w tylnym cylindrze raczej nie zdejmiesz pokrywy zaworów. Rama przeszkadza
 
 
Kall 

Motocykl: shadow vt 600 1993
Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 216
Skąd: Brzeszcze
Wysłany: 2016-08-12, 08:22   

Dzięki za odpowiedź.
No to honda chyba pójdzie na serwis.
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1180
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2016-08-12, 21:10   

Da radę zdjąć i założyć pokrywy w dwóch cylindrach. Bez większego problemu. Trzeba odpowiednio manewrowac pokrywą. Co do samych uszczelek to nie ma potrzeby ich wymiany. Dociskaja je dwie śruby na górze pokrywy. Aby zwiększyć ich siłę docisku pod podkładka znajdująca się poniżej śruby należy włożyć oring lub inną gumową hydrauliczna uszczelkę i odkręcić. Problem nspewno ustąpi. Uszczelki pod pokrywę Gliwic są wielokrotnego urzytku i nie ma potrzeby ich wymiany za każdym razem. Od do regulacji zaworów służą okienka rewizyjne w pokrywach zaworowych ;-)
 
 
Kall 

Motocykl: shadow vt 600 1993
Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 216
Skąd: Brzeszcze
Wysłany: 2016-08-12, 21:39   

To będę kombinował. Ten patent z uszczelką pod śrubami już wypróbowałem (za sprawą znajomego), jakiś czas było dobrze, ale problem znowu się pojawił. To chyba będzie coś poważniejszego. Nie wiem, jak to tam wygląda pod pokrywami i nie wiem, czy poprzedni właściciel (właściciele) coś tam wymieniali, toteż te uszczelki mogą mieć już, w najgorszym razie, ponad dwadzieścia lat.
 
 
motomajster 

Motocykl: VT1100aero, MZ TS250 z wózkiem,WSK125,JAWA350
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 16
Skąd: Warszawa/Kowal
Wysłany: 2016-08-13, 00:17   

Też kiedyś miałem podobny problem w VT 600 z 1988 roku , udało się wymienić uszczelki bez wyjmowania silnika, jest trochę kombinacji ale da się zrobić. Uszczelki jakieś strasznie drogie nie są. Patenty z podkładkami pod śrubami testowałem kiedyś w Yamaha XJ600 i nie dość że olej leciał to gwinty pod śruby szlag trafił - Wiadomo że Honda to zupełnie inna jakość ale ryzyko jest więc nie polecam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM