/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgasła w czasie jazdy i nie odpala.
Autor Wiadomość
Rogaleskoo 

Motocykl: VT1100 C '94
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 25
Skąd: W-wa
Wysłany: 2016-09-01, 18:47   Zgasła w czasie jazdy i nie odpala.

Witam!
No i dopadło moją Hondę - w czasie jazdy pojawił się objaw jakby brakowało paliwa po czym silnik zgasł. Próbowałem odpalić i nic po kilku godzinach ponowna próba i zaskoczył na chwilę ale tak jakoś nieśmiało i zgasł. Sprawdziłem iskrę - jest na wszystkich 4 świecach, po odkręceniu śrubek na obudowach pływaka w gaźniku, wycieka paliwo więc teoretycznie jest. Świece wykręciłem i wyczyściłem aby nie było, że brudne. Akumulator naładowany na full (podłączyłem pod prostownik), filtr powierza sprawdziłem jest czysty i suchy. Po wtryśnięciu samostartu do dolotu silnik na chwilę zaskakuje i gaśnie. Paliwo w zbiorniku jest, mam przejechane 23 km od tankowania, kranik drożny. Co jeszcze mogę sprawdzić zanim zawezwę mechanika i wsadzę na lawetę? Rocznik 94 VT1100 wersja europejska.
 
 
 
Marlboro 
Tomek


Motocykl: VT500C 86r, GPZ 1100
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 951
Skąd: Suskowola /WRA
Wysłany: 2016-09-01, 18:53   

jeśli po samostarcie odpala to pewnie będzie kwestia paliwa.

Nie wiem jak tam w twoim moto ale - ty chyba masz pompkę -> pracuje ?

filtr paliwa czysty? kranik podciśnieniowy (o ile posiadasz) działa ?
_________________
Maruda od urodzenia :omg:
 
 
 
Rogaleskoo 

Motocykl: VT1100 C '94
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 25
Skąd: W-wa
Wysłany: 2016-09-01, 18:59   

Marlboro napisał/a:
jeśli po samostarcie odpala to pewnie będzie kwestia paliwa.

Nie wiem jak tam w twoim moto ale - ty chyba masz pompkę -> pracuje ?

filtr paliwa czysty? kranik podciśnieniowy (o ile posiadasz) działa ?


Tak mam pompę ale czy działa tego nie wiem. Mogę jutro podać zasianie na nią tylko - nie wiem czy ma znaczenie biegunowość podłączenia zasilania czy nie. Filtr paliwa był wymieniany przy ostatnim przeglądzie (przynajmniej powinien być) a tankuję tylko na BP. Od przeglądu przejechałem jakieś 500km. Nie wiem czy jest kranik ciśnieniowy. Nawet nie wiem gdzie go szukać....

Sprawdziłem na schemacie i wychodzi na o, że ze zbiornika idzie do pompy potem przez filtr do gaźników więc raczej nie mam zaworu ciśnieniowego.
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2016-09-01, 21:18   

Rogaleskoo napisał/a:
... tankuję tylko na BP...

Proponuję spuścić to coś co masz w zbiorniku i zalać dobrym jakościowo paliwem.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Panoramiks 
Sławek


Motocykl: DL 1000 V Strom
Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1708
Skąd: Sanok
Wysłany: 2016-09-01, 21:27   

GhoustDragon napisał/a:
Rogaleskoo napisał/a:
... tankuję tylko na BP...

Proponuję spuścić to coś co masz w zbiorniku i zalać dobrym jakościowo paliwem.


A jakie polecasz?
_________________
NIL MORTIFI SINE LUCRE
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2016-09-01, 21:44   

Panoramiks napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Rogaleskoo napisał/a:
... tankuję tylko na BP...

Proponuję spuścić to coś co masz w zbiorniku i zalać dobrym jakościowo paliwem.


A jakie polecasz?

Nie wiem, ale BP akurat omijam szerokim łukiem.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Rogaleskoo 

Motocykl: VT1100 C '94
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 25
Skąd: W-wa
Wysłany: 2016-09-01, 21:48   

GhoustDragon napisał/a:
Panoramiks napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Rogaleskoo napisał/a:
... tankuję tylko na BP...

Proponuję spuścić to coś co masz w zbiorniku i zalać dobrym jakościowo paliwem.


A jakie polecasz?

Nie wiem, ale BP akurat omijam szerokim łukiem.


Biorąc pod uwagę, że sieciowe stacje w Warszawie są głównie zasilane z OLPP w Emilianowie... oraz ze składu Orlenu w Mościskach to chyba nie ma zbytniej różnicy. Obie te bazy są zasilane z rafinerii Płock. Tak więc chyba nie ma większego znaczenia... Ale mogę się mylić. Z tego co wiem to Shell kiedyś wynajmował zbiorniki w Trzebieży i magazynował tam paliwo z rafinerii z Schwedt ale czy dalej tak robią (projekt rurociągi do rafinerii upadł). Przez lata obsługując składy paliw widziałem tam cysterny chyba wszystkich stacji benzynowych w kraju.
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2016-09-01, 21:51   

Mnie nie interesuje kto skąd i gdzie - mam info z pewnego źródła żeby nie tankować na BP i tyle.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Rogaleskoo 

Motocykl: VT1100 C '94
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 25
Skąd: W-wa
Wysłany: 2016-09-01, 22:09   

GhoustDragon napisał/a:
Mnie nie interesuje kto skąd i gdzie - mam info z pewnego źródła żeby nie tankować na BP i tyle.


No widzisz ja mam info, że na Orlenie nie tankować. Kumpel znowu mówi, ze tylko Aral a reszta to syf. Inny jeździ tylko na Vervie power coś tam czy jak jej tam. Tak więc co człowiek to opinia. Jakbym tak wylewał paliwo po każdej rozmowie ze znajomymi na temat paliwa to musiałbym być bardzo bogatym człowiekiem. ;-) Paliwo jest dobre - tego dnia tankowałem też samochód i nie ma objawów aby coś było nie tak. Podobnie na jakość paliwa nie narzeka kosa, piła i ciągnik.

Pozdr.
 
 
 
Panoramiks 
Sławek


Motocykl: DL 1000 V Strom
Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1708
Skąd: Sanok
Wysłany: 2016-09-01, 22:28   

Jakieś delikatne te silniki w motocyklach macie. Ja się jeszcze nigdy nie naciąłem na paliwie nie ważne gdzie bym nie tankował. Oczywiście w mojej okolicy wiem gdzie lepiej nie tankować. A przy dalszych wyjazdach nigdy problemów z paliwem nie miałem. A lałem już Ukraińskie, Rosyjskie, Białoruskie, Słowackie i Niemieckie. Co prawda do puszki ale jednak. A i większość krajowych sieciówek też zaliczyłem.
_________________
NIL MORTIFI SINE LUCRE
 
 
Jerson 
Jarek


Motocykl: IKARUS GL 1500
Wiek: 52
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 1838
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2016-09-01, 22:39   

Zadam może głupie pytanie - a nie pomyliłeś pistoletów na stacji i na wziąłeś tego czarnego? ;-)
Wiem wiem, ale takie przypadki osobiście widziałem na stacji. Potem rzeczywiście trzeba spuścić :-(
_________________
Pozdrawialski
Jerson

"Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" - Jethro Tull
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9501
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2016-09-01, 22:39   

Panoramiks napisał/a:
Jakieś delikatne te silniki w motocyklach macie. Ja się jeszcze nigdy nie naciąłem na paliwie nie ważne gdzie bym nie tankował. Oczywiście w mojej okolicy wiem gdzie lepiej nie tankować. A przy dalszych wyjazdach nigdy problemów z paliwem nie miałem. A lałem już Ukraińskie, Rosyjskie, Białoruskie, Słowackie i Niemieckie. Co prawda do puszki ale jednak. A i większość krajowych sieciówek też zaliczyłem.

Dokładnie, ja tam też nie miałem żadnych problemów z paliwem, czy to polskim, czy ukraińskim, białoruskim czy też czeskim. :mrgreen:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2016-09-02, 06:55   

Jerson napisał/a:
Zadam może głupie pytanie - a nie pomyliłeś pistoletów na stacji i na wziąłeś tego czarnego? ;-)
Wiem wiem, ale takie przypadki osobiście widziałem na stacji. Potem rzeczywiście trzeba spuścić :-(

Do mnie pijesz? :lol:
_________________
never as good as the first time
 
 
Rogaleskoo 

Motocykl: VT1100 C '94
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 25
Skąd: W-wa
Wysłany: 2016-09-02, 06:55   

Jerson napisał/a:
Zadam może głupie pytanie - a nie pomyliłeś pistoletów na stacji i na wziąłeś tego czarnego? ;-)
Wiem wiem, ale takie przypadki osobiście widziałem na stacji. Potem rzeczywiście trzeba spuścić :-(


Na 100% Pb jest wlane. Nawet jak zdejmowałem wężyk z karnika to się upaprałem paliwem i pachniało jak benzyna. Kolejna sprawa, że przejechałem ponad 20km od tankowania a w czasie tankowania miałem jakiś litr starego więc pewnie nie odjechałbym więcej niz kilometr na tym co było w układzie paliwowym.

Pozdr.
 
 
 
Rogaleskoo 

Motocykl: VT1100 C '94
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 25
Skąd: W-wa
Wysłany: 2016-09-11, 21:26   

No i motor poszedł do znachora... teraz czekam na diagnozę
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM