/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrolka temperatury płynu
Autor Wiadomość
Blejku 

Motocykl: Honda Shadow VT 600
Wiek: 71
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-06-18, 10:27   kontrolka temperatury płynu

Ostatnio w czasie jazdy zamrugała mi kontrolka temperatury i zacząłem rozkmniniać temat...

Pytanie:

jak przekręcam kluczyk to pali się kontrolka oleju i stopki czy kontrolka od płynu też powinna świecić ?
 
 
kruzi 

Motocykl: vt600
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 261
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-06-18, 10:34   Re: kontrolka temperatury płynu

Blejku napisał/a:
Ostatnio w czasie jazdy zamrugała mi kontrolka temperatury i zacząłem rozkmniniać temat...

Pytanie:

jak przekręcam kluczyk to pali się kontrolka oleju i stopki czy kontrolka od płynu też powinna świecić ?



olej i stopka tylko.
 
 
Blejku 

Motocykl: Honda Shadow VT 600
Wiek: 71
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-06-18, 10:52   Re: kontrolka temperatury płynu

kruzi napisał/a:
Blejku napisał/a:
Ostatnio w czasie jazdy zamrugała mi kontrolka temperatury i zacząłem rozkmniniać temat...

Pytanie:

jak przekręcam kluczyk to pali się kontrolka oleju i stopki czy kontrolka od płynu też powinna świecić ?



olej i stopka tylko.


Dziękuję Kruzi.

Co może być przyczyną, że ta kontrolka tak migała?
Zaśniedziała kostka?
 
 
Dodo 
Dominik


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '88 Custom
Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 519
Skąd: W-Wa / Sanok
Wysłany: 2015-06-18, 10:59   

też jakiś czas temu miałem podobnie, zastanawiałem się czy coś nie nawala ale ściągnąłem boczki, zrobiłem małą inspekcje kabli, "odnowiłem" połączenia bo miałem 2 totalnie zjechane (same w palcach mi strzeliły po lekkim nacisku).. teraz cisza.

Ale ale, z tego co Haynes mówi, mój rocznik ma tak, że po przekręceniu kluczyka dioda powinna oddać sekundowe mrygnięcie - mój moto tego nie robi. Na tym na razie się zatrzymałem, podejrzewam 1) kable 2) czujnik temp. płynu.
Ostatnio zmieniony przez Dodo 2015-06-18, 10:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marcin14b 
Kasztan


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '98
Wiek: 30
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 152
Skąd: Zapolice
Wysłany: 2015-06-18, 10:59   

Skoro Ci zamrugała to albo jakis czujnik odwala albo masz jakiś problem z wentylacją w moim przypadku coś się dzieje z czujnikiem wichury i ostatnio(podczas tych upałów) 2 razy mi troche pociekło ze zbiorniczka wyrównawczego, na razie zostawiam to jak jest bo od tamtej pory(2 tyg) nic się nie dzieje po prostu posprawdzaj czujniki bo z tego co mi mechanik mówił(jezdził na shadowie i naprawiał znajomym) to w tych motorkach niestety czujniki lubią się pierdzielić.
 
 
kruzi 

Motocykl: vt600
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 261
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-06-18, 11:13   

Marcin14b napisał/a:
Skoro Ci zamrugała to albo jakis czujnik odwala albo masz jakiś problem z wentylacją w moim przypadku coś się dzieje z czujnikiem wichury i ostatnio(podczas tych upałów) 2 razy mi troche pociekło ze zbiorniczka wyrównawczego, na razie zostawiam to jak jest bo od tamtej pory(2 tyg) nic się nie dzieje po prostu posprawdzaj czujniki bo z tego co mi mechanik mówił(jezdził na shadowie i naprawiał znajomym) to w tych motorkach niestety czujniki lubią się pierdzielić.


dziwne, że się zagotował - w tych motocyklach trudno doprowadzić do wł wentylatora...mi ani razu się nie udało (sprawdziłem nawet na krótko sam wentylator czy huczy - wszystko buczy huczy:)), mam termometr taki w bagnecie i jak bym nie jeździł j jak ciepło by nie było to max miałem 80stopni........zobaczymy jak będzie 30st w cieniu ile będzie na termometrze miał cieniu :)
Lewa
 
 
Marcin14b 
Kasztan


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '98
Wiek: 30
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 152
Skąd: Zapolice
Wysłany: 2015-06-18, 11:29   

Mi wywaliło ale podejrzewam inny powód po prostu 1,5 roku temu jak zalewałem płyn chłodniczy to wlałem nadmiar i ostatnio jak byłem u mechanika to z ciekawości zajrzeliśmy i okazało sie że w zbiorniczku jest nadal za dużo płynu chłodniczego może po prostu wywalił pod wpływem temperatury nadmiar, ale z drugiej strony ciekawi mnie czemu nie wywalił nadmiaru od razu przez ten wężyk przy zbiorniczku. :koso:
 
 
Blejku 

Motocykl: Honda Shadow VT 600
Wiek: 71
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-06-18, 11:33   

dziękuję Panowie za pomoc
 
 
Marcin14b 
Kasztan


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '98
Wiek: 30
Dołączył: 23 Mar 2013
Posty: 152
Skąd: Zapolice
Wysłany: 2015-06-18, 11:36   

Udało sie to rozwiązać problem?
 
 
Blejku 

Motocykl: Honda Shadow VT 600
Wiek: 71
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-06-24, 16:50   

zmieniłem czujnik i jest OK.
Dzięki za poradę.
 
 
Dodo 
Dominik


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '88 Custom
Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 519
Skąd: W-Wa / Sanok
Wysłany: 2015-06-25, 10:15   

czujnik temp płynu w chłodnicy? Jeśli mógłbyś wrzucić gdzie i jaki dorwałeś to byłbym wdzięczny, mnie też czeka wymiana...
po przekręceniu kluczyka zapala ci się na sekundę czy nic?
 
 
Blejku 

Motocykl: Honda Shadow VT 600
Wiek: 71
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 7
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-06-26, 16:47   

Dodo napisał/a:
czujnik temp płynu w chłodnicy? Jeśli mógłbyś wrzucić gdzie i jaki dorwałeś to byłbym wdzięczny, mnie też czeka wymiana...
po przekręceniu kluczyka zapala ci się na sekundę czy nic?


To co wymieniłem to czujnik temperatury w termostacie.
Do dostania na allegro
 
 
Dodo 
Dominik


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '88 Custom
Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 519
Skąd: W-Wa / Sanok
Wysłany: 2015-06-26, 23:29   

Blejku napisał/a:
Dodo napisał/a:
czujnik temp płynu w chłodnicy? Jeśli mógłbyś wrzucić gdzie i jaki dorwałeś to byłbym wdzięczny, mnie też czeka wymiana...
po przekręceniu kluczyka zapala ci się na sekundę czy nic?


To co wymieniłem to czujnik temperatury w termostacie.
Do dostania na allegro


Domyślam się że do dostania na allegro, jak i wiele innych rzeczy, pytanie stąd że nie wiem czy ma jakieś konkretne specyfikacje. Jeśli wskazówek brak, ok.

Spytam jeszcze raz (dla mnie to ważne info) jaki masz rocznik i czy zauważyłeś po wymianie po przekręceniu kluczyka chwilowe zapalenie się światełka TEMP na budziku?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM