/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-03, 13:29
Wyrzuca płyn ze zbiornika wyrównawczego po nagrzaniu
Autor Wiadomość
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-12-03, 15:58   Wyrzuca płyn ze zbiornika wyrównawczego po nagrzaniu

Witajcie! Mam pytanko! Od ponad roku mam problem jak stoje w korku to wyrzuca mi płyn ze zbiornika wyrównawczego, czyli jak sie porządnie nagrzeje. Zrobiłem już ponad 10000km, min przejechalem Europe i zdrza sie to jak długo stoje na wolnych obrotach. Tak w czasie jazdy jest okay. Wykluczam uszczelke pod głowicą. Motorek ma 60000km przebiegu i zastanawiam sie czy to wina termostatu, czujnika temp. ( wentylator się włącza ale na około 5sekund), a może chłodnica zapchana mimo ze jest gorąca na całej powierzchni. Moja Hondzia nie bierze oleju, jest sprawna . Jeżdze na płynie Prestone. Dzieki z góry za cenne uwagi! Pozdrawiam
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
bart1973 
Warchoł i renegat


Motocykl: Honda CBF 1000 F '12
Wiek: 50
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1185
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-03, 16:01   

Więc czas na prestone do odkamiemienia układów chłodzenia - alumniowych... :-)

a potem już jest OK... :mrgreen:
_________________


Ojciec - to brzmi dumnie!!!
 
 
 
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-12-03, 19:10   

Dziekuje ;-)
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
  Wysłany: 2009-06-14, 23:24   

Wymieniłem pompę i skończył się problem z wyrzucaniem płynu
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
syrnik19
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 11:12   

Witajcie, nie chiałem zakaładać nowego tematu ale mam zbliżony problem do ommawianego tu wcześniej. Więc mam honde vt 500 83 r 75 tys km chodzi bardzo dobrze do wczoraj kiedy to jadąc na wycieczke 15 km zatrzymałem się zobaczyłem mokra plame pod silnikiem jak się pózniej okazało wywaala mi płyn chłodniczy ze zbiornika, jak jade to też kapie...Dzis kupiłem litr dynagel-u wlałem praiw pół buteli właczyłem silnik i na biegu jałowym po nagrzaniu dalej leci..jestem zilony w mechanice może to wina korka zbiornika wyrównawczego gdyż guma nie jestw najlpepszym stanie, wykluczam też uszczelke dodam ze temp dość szybko sie podniosła
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-07-13, 11:30   

syrnik19 napisał/a:
Witajcie, nie chiałem zakaładać nowego tematu ale mam zbliżony problem do ommawianego tu wcześniej. Więc mam honde vt 500 83 r 75 tys km chodzi bardzo dobrze do wczoraj kiedy to jadąc na wycieczke 15 km zatrzymałem się zobaczyłem mokra plame pod silnikiem jak się pózniej okazało wywaala mi płyn chłodniczy ze zbiornika, jak jade to też kapie...Dzis kupiłem litr dynagel-u wlałem praiw pół buteli właczyłem silnik i na biegu jałowym po nagrzaniu dalej leci..jestem zilony w mechanice może to wina korka zbiornika wyrównawczego gdyż guma nie jestw najlpepszym stanie, wykluczam też uszczelke dodam ze temp dość szybko sie podniosła


Poszukaj dokładnie w dziale 500 ... jakiś wysyp przegrzewających się maszyn :-) Tam jest dokładnie opisane co i jak rozebrać, wypłukać, czym płukać, jak zalewać itd.
 
 
syrnik19
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 11:35   

Będe szukał
 
 
-gumis- 
V2 i kardan


Motocykl: Husaberg TE 300
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 208
Skąd: Jemielnica
Wysłany: 2009-07-13, 11:41   

Pisałeś wcześniej ,że wymieniłeś pompę i było OK. Teraz moje pytanie: skąd dokładnie wywala płyn. Każdy silnik ma coś jak gdyby kontrolkę zużycia pompy. Pod pompą, na zewnątrz (od spodu, na kołnierzu pompy wchodzącym w silnik), powinien być mały otwór, przez który wywala płyn (gdy pompa jest nieszczelna). Jeśli natomiast wywala Ci płyn gdy moto jest zagrzane, to trzeba szukać w całym układzie. Sprawdź jeszcze, czy "puchną" Ci węże z układu chłodzenia. Jeśli okaże się, że puchną, to znaczy że ciśnienie w układzie jest dobijane z cylindrów (kompresja idzie w układ chłodzenia) .To również tłumaczyłoby, że szybko się nagrzewa. Odpal moto i zagrzej tak konkretnie, ale niech sam osiągnie temperaturę, nie piłuj go, kontroluj węże czy stają się twardsze. Mają być nabite, ale nie tak, że nie dasz rady ich ścisnąć. Potem pewnie zacznie wywalać płyn - zlokalizuj skąd. Za zbyt duże ciśnienie w układzie odpowiedzialny jest korek w chłodnicy który to albo upuszcza ciśnienie do zbiornika wyrównawczego albo, gdy mało płynu (w układzie wytwarza się podciśnienie), ma zaciągnąć płyn ze zbiorniczka. Zaobserwuj cała sprawę a potem opisz co i jak.



A dodatkowo poszukaj opisów z działu 500 i wypłucz dokładnie układ. MOD
_________________
szkoda czasu na narzekanie!!! czas leci...
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2009-07-13, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
syrnik19
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 13:09   

Płyn wywala dokładnie ze zbiornik płynu chłodzącego który jest za 2 cylindrem z bezpośredniego gumowego wężyka. A jak coś pozrabiam będe pisał
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-07-13, 13:27   

syrnik19 napisał/a:
Płyn wywala dokładnie ze zbiornik płynu chłodzącego który jest za 2 cylindrem z bezpośredniego gumowego wężyka. A jak coś pozrabiam będe pisał


Więc najprawdopodobniej masz do płukania chłodnicę i cały układ. Tak jak pisałem - wszystko masz w dziale 500 w postach "grzeje się", "termostat itp".



Zawsze najpierw używaj opcji szukaj, zanim zadasz pytanie. Forum ma już sporo porad i informacji.
 
 
syrnik19
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 13:33   

dzięki za pomoc dodam że teraz niedawno płukałem układ i wywalło znowu.. musze jeszce pomyśleć nad tym...
 
 
syrnik19
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 13:36   

a co powiecie na nieszczelny korek wlewu (przy kierownicy) tzn zmieniłem ta gume wiekszą ale ta mała to się nie da wiec szukam nowego korka..może lapac powietrze bo teraz sie przejechałem 3 km to tak po tym plukaniu to nic nie było tylko jakies 300 km od domu zaczał kapać..
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-07-13, 13:46   

syrnik19 napisał/a:
a co powiecie na nieszczelny korek wlewu (przy kierownicy) tzn zmieniłem ta gume wiekszą ale ta mała to się nie da wiec szukam nowego korka..może lapac powietrze bo teraz sie przejechałem 3 km to tak po tym plukaniu to nic nie było tylko jakies 300 km od domu zaczał kapać..


To by Ci wyrzucało płyn przez korek chłodnicy, a Tobie wywala układ nadmiarowy. Najpierw wypłucz DOKŁADNIE chłodnicę.
 
 
syrnik19
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 13:50   

oki.. będe kombinował jeszcze ztym jak cos zrobie to napisze
 
 
syrnik19
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 14:27   

No więc po dalszych oględzinach jak kolega gumis napisał sprawdziłem przewody i są ok.. wiec raczej to odpada...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM