/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Osłona wydechu Shadow Sabre 2005
Autor Wiadomość
Lyszek 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100 Sabre
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Jaworzno
  Wysłany: 2015-08-14, 09:08   Osłona wydechu Shadow Sabre 2005

Witam wszystkich entuzjastycznie jako że to mój pierwszy tutaj post :ride:

Poszukuje od wczoraj rozwiązania pewnego problemu i trafiłem dziś tutaj - w miejsce, które wydaje się najlepszym do poszukiwania odpowiedzi, ale zarazem do miłego spędzania czasu :-)

Niedawno dorobiłem się swojego pierwszego ciężkiego sprzętu (wcześniej jeździłem na plastikach ale nawrócenie już dawno za mną chodziło...aż wreszcie się dopełniło). Mój nowy rumak to Honda Shadow 1100 Sabre z 2005 roku. Kupiłem ją z zamontowanymi przelotowymi tłumikami, ale dostałem od sprzedającego w komplecie oryginalne wraz z motocyklem. Po kilku tygodniach jazdy i regularnych narzekaniach żony postanowiłem, że wrzucę mu fabrykę bo hałas pomimo tego że piękny na dłuższych trasach jest bardzo uciążliwy (zwłaszcza dla niej)...a jak kiedyś więcej się odzbiera budżetu to zafunduję już jakiegoś konkretnego producenta wydechy, które nie będą aż tak okrutnie głośne jak przelotówki.

Wczoraj zabrałem się za przekładanie, ale okazało się że albo poprzedni właściciel nie dał mi jakiejś dodatkowej osłonki albo przyciął tą, która jest oryginalnie na układzie zamontowana. Zrobiłem dwa zdjęcia żeby było wiadomo o czym mówię:

http://imgur.com/a/9GRd8

I teraz moje pytanie do znawców tematu bo nie wiem co z tym fantem dalej zrobić: Ona jest ucięta czy tam coś powinno być dodatkowo zamontowane czego nie dostałem z wydechami? Spasowane jest na pewno dobrze bo śruby wypadają w miejscu mocowania więc głębiej pod osłonkę nie wejdzie.

Bardzo dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi, witam jeszcze raz gorąco i pozdrawiam wszystkich zapaleńców najpiękniejszego hobby na świecie :toast:

P.S. - wybaczcie za historię mojego życia w skrócie, ale skoro to mój pierwszy post to uznałem, że wypada się przywitać ;-)
_________________
Vae Victis!
 
 
 
Fatum 
Marcin


Motocykl: Triumph Tiger SE 1050 / VT 600 C 97
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 1028
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-14, 09:52   

hej,
jest przycięta oryginalna osłona... musisz coś wyrzeźbić aby to zasłonić
 
 
Lyszek 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100 Sabre
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2015-08-14, 10:15   

grrr...tak jak myślałem. No nic - w takim razie będę bardzo wdzięczny za wszelkie rekomendacje gdzie można coś takiego jak robione na zamówienie osłonki zakupić....widziałem po przeszukaniu forum, że niejaki Piotr75 coś takiego 5 lat temu robił spróbuję do niego na priv, a jak ktoś ma namiary na innych fachowców to chętnie przyjmę.

pozdro i dzięki za odpowiedź :thx:
_________________
Vae Victis!
 
 
 
kruzi 

Motocykl: vt600
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 261
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-08-14, 13:10   

Lyszek napisał/a:
grrr...tak jak myślałem. No nic - w takim razie będę bardzo wdzięczny za wszelkie rekomendacje gdzie można coś takiego jak robione na zamówienie osłonki zakupić....widziałem po przeszukaniu forum, że niejaki Piotr75 coś takiego 5 lat temu robił spróbuję do niego na priv, a jak ktoś ma namiary na innych fachowców to chętnie przyjmę.

pozdro i dzięki za odpowiedź :thx:



a może lepiej założyć przelot + jakiegoś dbkillera??
 
 
Lyszek 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100 Sabre
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2015-08-14, 13:29   

kruzi napisał/a:
a może lepiej założyć przelot + jakiegoś dbkillera??


tak z początku myślałem...tylko jak to jest niezidentyfikowana rura bez żadnych opisów ani niczego to nic dopasowanego pewnie nie znajdę...a jak zacznę kombinować chałupniczo to się pewnie dorobię tylko zdławienia maszynki...stąd koncept żeby na razie wrócić do fabrycznych a jak coś odzbieram to kupić sensowne tłumiki.

Wypychanie druciakami czy innymi carami kuchenno-gospodarczymi oraz materiałami budowlanymi nie wchodzi w grę :-P Też o tym czytałem, ale nie lubię tego typu patentów ;-)
_________________
Vae Victis!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM