Zakup 125
Odpowiedz do tematu

:
A na błotnik nie zwróciłem uwagi. Dzięki.

garnett napisał/a:
Uważam że emblemat na baku jest oryginalnie montowany w fabryce a jak ma naklejki to już może być malowany z jakiegoś powodu.


To by także tłumaczyło wygląd tej pierwszej.

Ech, za dużo zmiennych. I widać niezłe kombinacje handlarzy z ułańską fantazją... A to Polska właśnie :-?

[ Dodano: 2015-03-24, 16:42 ]
garnett napisał/a:
Zobacz ten
http://otomoto.pl/honda-v...y-M4267411.html

Droższy ale ma kilka dodatków ( jak się nie podobają to sprzedasz, popyt na części do 125 jest )

Wygląda na oryginalnym no i na tyle blisko że można podjechać.


Jeśli mogę ponarzekać, to kolor jakoś nie bardzo....

[ Dodano: 2015-03-24, 21:49 ]
Czarnulka z pierwszego postu niestety poszła. Poszukiwań ciąg dalszy...

Always look on the bike side of life
:
thommush napisał/a:
OK, złapałem mniej więcej poziom cenowy.

Czy jest coś na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę, żeby nie naciąć się na koszty? Rzeczy typu płyny, opony łańcuch traktuję jako eksploatacyjne, więc wliczone w przyjemność posiadania moto.


Poziom jaki podałem jest mniej więcej przy dzisiejszych realiach trafny. Przy tym poziomie jakość w stosunku do ceny jest bezpieczna. Obejrzysz kilka maszyn i się przekonasz.
Proponuję zwrócić uwagę na :
1. łożysko przednie kierownicy
2. czy lagi nie puszczają oleju - olej na uszczelniaczu
3. stan zębatek i łańcucha - niby to element szybko zużywający sie ale czemu masz od razu wydawać 350 zł aby móc cieszyć się jazdą.
4. opony komplet ok 700 -800 zł
5. Silnik - tu trzeba się przejechać
6. Akumulator - rocznik 4 -5 lat i wymiana

Proponuję przeczytać całe forum i wpadniesz na to samo co napisałem. Oczywiście to tylko kilka przykładowych spraw na które warto zwrócić uwagę ... można by wymieniać ale te mogą Cie na sam początek kosztować.

:
sq9nrf, dzięki za uwagi. Po przejrzeniu całego internetu wnioski nie są pozytywne.

:
rynek sie już nasycił z tego co słyszałem coraz ciężej znaleźć 125 w Niemczech

:
sq9nrf napisał/a:
rynek sie już nasycił z tego co słyszałem coraz ciężej znaleźć 125 w Niemczech


Po kilka sztuk się pojawia, zdecydowanie mniej niż w Polsce. Tylko, że u nas wszystko rozsiane po kraju, co dodatkowo utrudnia wybór. Można oczywiście zaryzykować, ale...

Ciekawy tekst (przymknijcie oczy na błędy ;-) )

http://www.motocykle4u.pl...-motocykli.html

Always look on the bike side of life
:
życie... :]

:
Co do igiełek ...
Kolega kupił w tamtym sezonie -Intrudera vs 1400 - 4 latka - igiełka - wybierał kilka miesięcy, pojechał po nią 350km od domu.
W po 3 dniach w trasie zatrzymał się za potrzebą, zanim podlał drzewko usłyszał jak się motocykl przewraca, po przejechaniu rozpędzonego tira. Stopka szunęła się z kamienia, a grunt grząski.

Kirunek, lampa, lusterko, porysowany bak i sakwa + wgiot na wydechu.
Aaaa ... i kask do tego.

Potem mi opowiadał, że miał okazję kupić podobny motocykl o 4000zł mniej, ale miał 2 rysy na baku i błotniku - nie zdecydował się, bo szukał zadbanej igiełki.

To jest brutalna rzeczywistość :-P

:
Nie szukam igiełki, ale też nie lubię dawać się ciurlać. Rynek zwariował, teraz byle truposz może być wysoko wyceniany. Nie chciałbym w cenie dobrego sprzętu kupić składaka z trzech i kawałka przystanku autobusowego.

Always look on the bike side of life
:
thommush szkoda, że nie zabrałeś się za to troszkę wcześniej - za 5 minut rusza sezon i coraz trudniej będzie znaleźć Ci coś w dobrej cenie. Oczywiście domyślam się, że może być to spowodowane np. finansami lub jakimkolwiek innym czynnikiem.
Jeżeli mogę coś doradzić to bądź cierpliwy w poszukiwaniach. Ja swojej Shadow'ki szukałem grubo ponad 2 miesiące i w zasadzie kupiłem ją nieco przypadkiem. Pojechałem oglądać do Starogardu Gdańskiego (jestem z pod Poznania) Shadow'kę, która miała być w dobrym stanie. Na miejscu okazało się, że rama jest skrzywiona (sprzedawca uprzedził, ale dopiero na miejscu a nie przez telefon!).
Jak kupujesz moto to sprawdź, czy przednia i tylna oś się ze sobą pokrywają tzn. czy tylne koło podąża za przednim w linii prostej - w tym przypadku tylne koło było przesunięte kilka cm względem przodu. Poza tym kieruj się tym co wspomniał sq9nrf.
Czem prędzej uciekaliśmy z miejsca. Sprawdziłem szybko w telefonie czy na pomorzu nie ma czegoś jeszcze i pokazał się czarny Shadow w Gdańsku z nieco wyższą ceną niż zakładałem a także starszym rocznikiem i ciut większym przebiegiem. Zdecydowaliśmy się pojechać, w końcu było blisko. No i takim sposobem udało mi się kupić naprawdę ładny egzemplarz a u mechanika zostawiłem tylko 300 zł bo nie znalazł absolutnie nic do zrobienia (poza rzeczami eksploatacyjnymi).
Jak chcesz to mogę dać Ci namiar na sklep na pw - nie chcę robić publicznej reklamy :)

:
DrunkenPL, późno, późno... Czynników było kilka, w zasadzie decyzja o zakupie to impuls, a żona dolała oliwy do ognia, stwierdzając- jak chcesz to sobie kup, zrealizujesz marzenie.

Może jutro uda mi się pojechać w łódzkie, jest w jednym miejscu kilka sztuk. Jak nie tu, w Poznaniu stoi fajna dwukolorowa niebiesko-szara. Tylko to po całej Polsce porozsiewane, a trzeba też jakoś ściągnąć to do domu.

Ostatecznie, jak się nie uda teraz, kupię pod koniec sezonu i ten będzie stracony.

Dzięki za informacje. Możesz dać namiar w tym temacie lub też w temacie równoległym http://www.shadow.org.pl/...p=342051#342051
Obu nam to może pomóc.

Always look on the bike side of life
:
thommush napisał/a:
Jak nie tu, w Poznaniu stoi fajna dwukolorowa niebiesko-szara.

wrzuć namiary - mogą być na PW - może uda się podskoczyć i obejrzeć - zaoszczędzisz sobie drogi lub będziesz +/- wiedział po co jedziesz ;-)

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
http://motocyklebrys.otom...m-M4231675.html

Ta sztuka kupiona :-D

Always look on the bike side of life
:
:mrgreen: Gratulacje :mrgreen:

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
zielonyne
[Usunięty]
:
gratulacje i LwG :-)

:
Gratulacje ;-)

... jestem na ziemi tylko przejazdem...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group