/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z elektroniką
Autor Wiadomość
Marlboro 
Tomek


Motocykl: VT500C 86r, GPZ 1100
Wiek: 40
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 951
Skąd: Suskowola /WRA
Wysłany: 2015-03-23, 00:35   

albo niedokładność pomiarów ;-) miernik czasami potrafi oszukać niewprawionego> brak masy nie za bardzo mi pasuje w twoim przypadku skoro ci rozrusznik kręci, masz iskrę na jednej cewce itp.



Na danym schemacie przy rozłączonym włączniku (S1 - przerwa w obwodzie) woltomierz pokaże +12V (opór żarówki jest mały a miernika relatywnie duży więc spadki napięć będą minimalne). Po załączeniu przełącznika S1 woltomierz wskaże 0V a żarówka się zaświeci.
_________________
Maruda od urodzenia :omg:
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2015-03-23, 08:07   

A sprawdzałeś, czy masz dobre połączenie masy do ramy pod kanapą? Tam ta śrubka lubi zaśniedzieć a nawet odkręcić się, jak się jej dobrze nie założy. Zdejmij kanapę i zaraz za zbiornikiem masz zestaw kostek plus jeden kabel powinien być na śrubę przykręcony do masy.
 
 
phuzik 

Motocykl: Honda Shadow 500 C 1986
Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-04-27, 16:34   

Rozdzielnię obok sygnału mają wersje europejskie, te z prostokątnym reflektorem (Custom). Wersje amerykańskie mają w tym miejscu dwa sygnały obok siebie, mniej kabli bo tam nie ma włącznika świateł (odpalają się od razu po przekręceniu stacyjki na ON i to razem z kierunkami).
Oprócz kostek kabli ze stacyjki (2 i 3 pinowe) w rozdzielni masz też długą kostkę od wyłącznika zapłonu (ok. 12 pinów z czego aktywnych 9). Jest to kostka druga z brzegu obok tej od bezpieczników. Pierwszy kabel z brzegu (najgrubszy w tej kostce) podaje + do wyłącznika na kierownicy, drugim kablem obok + wraca. Sprawdź w tym miejscu, jak nie ma napięcia to motor będzie kręcił ale nie odpali.
 
 
kjuba 
kjuba

Motocykl: honda vt 500 E
Wiek: 54
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-08-24, 22:15   cewki - jaki opór

Witam. Tak sobie pomyślałem, że dorzucę do wątku.
Czy ktoś wie jaki powinien być opór na cewkach na uzwojeniu pierwotnym?
W instrukcji pisze - 2 ohmy. U mnie na zimno jest 3,5 ALE jak się rozgrzeje to robi się 3,6 oraz 3,9-4,1.
Czy to jest normalne? Jaka jest zasada?
pozdr nieustajaco
kjuba
 
 
 
Pradavny 


Motocykl: Honda Shadow VT500c 1984 (USA)
Wiek: 30
Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 41
Skąd: Lubaczów
Wysłany: 2015-09-04, 10:48   

Witajcie koledzy. Przepraszam że tak długo sie nie odzywałem ale wyjechałem za granice, później żniwa i w ogóle nie miałem czasu i głowy do tego żeby grzebać przy Hani.
Światła już naprawiłem więc ten problem mam z głowy. Za brak iskry na jednym cylindrze odpowiedzialna była padnięta cewka zapłonowa. Niestety na nową oryginalną nie mogłem sobie pozwolić a zamiennik ciężko dostać więc kupiłem używaną, oryginalną ale sprawną. Wsadziłem ją na miejsce, poskładałem wszystko co jest potrzebne do odpalenia znowu zaczęły się problemy... Teraz nie ma iskry na żadnej z 4 świec, sprawdziłem cewki i są sprawne. Wyciągnąłem moduły zapłonowe lecz nie potrafie ich rozebrać, po prostu nie jestem w stanie wyciągnąć tej płytki z obudowy. Jest jakiś sposób żeby to prawidłowo wyciągnąć czy po prostu trzeba na siłe? Niestety nie mam możliwości zdobycia dodatkowego modułu żeby podmienić. I mam jeszcze jedno pytanie. W którym miejscu znajduje się impulsator? Bo z tego co czytałem to jest możliwe że to on padł.
Z góry bardzo dziękuje za pomoc, mam nadzieje że pomożecie mi sie z tym uporać bo ja już tracie siły do tego motocykla :-/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM