Bandaż / taśma termiczna
Odpowiedz do tematu

: Bandaż / taśma termiczna
Co daje bandaż / taśma termiczna na wydech ...

Czasem na zdjeciach różnych shadow do kupienia wiadać wydechy tym oplecione - wiem, że to coś ma wspólnego z temperaturą - ale jakie są tego praktyczne efrkty nie mam pojęcia ...

Opłaca się tym opatać czy raczej nie ?

:
Normalnych wydechów nie ma sensu owijać.
To jest do izolacji termicznej wydechów z pojedynczej rury.
Do tego ma pozytywny wpływ na odbiór wizualny Boberków.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Alabaster napisał/a:
Normalnych wydechów nie ma sensu owijać.
To jest do izolacji termicznej wydechów z pojedynczej rury.
Do tego ma pozytywny wpływ na odbiór wizualny Boberków.

Ponad to wpływa na temperaturę spalin zwiększając tym samym szybkość ich przepływu, a co za tym idzie sprawność silnika. Może nie wiele, bo prędzej uzyskasz +10 do lansu niż mocy, ale ponoć coś w tym jest.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Mi to ładnie nie wygląda - szczególnie, że czasem jest to biały bandaż i po zabrudzeniu bardziej szpeci.

Rozumiem jednak, że mało co daje - takie "zaklinanie deszczu" ...

:
Duszeek napisał/a:
Mi to ładnie nie wygląda


bo pewnikiem nigdy nie próbowałeś zrobić coś swojego , nie powtarzalnego czyli -[b]bobera[b] i dlatego takie "klimaty" są dla Ciebie "czarną magią" w myśl powiedzenia : "syty nie zrozumie głodnego"

Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
:
Biały bandaż po zabrudzeniu wygląda jeszcze śliczniej :chytrusek: .

Przeważnie używany jest w customach jak wczesniej napisali, ale głównym celem jest zasłonięcie spawów, na recznie robionych wydechach.
Na vt125 w pełni odradzam ten zabieg. Rury mają osłony z chromu (ble) które nie są owalami, przez co wygladało by to brzydko, a końcówka a'ka panzerfaust jest na to o wiele za duzy.
Elo

Nie ważne jest to co kupisz, ważne jest co zbudujesz.
Monter kadłubów okrętowych!
Mój Bobber
:
Ja miałem takie owijki w vt 750 1983, poniewaz kolanka były skorodowane. ''Tumikiem'' była rura z kwasówki podobnej srednicy co kolanko. Mi się to podobało. Jest to tani i prosty sposób żeby ukryć trochę rdzy. Na łądne chromy nigdy bym ich nie założył. Nie zabezpieczałem tych bandaży niczym, więc po sezonie trzeba było wymienić.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group