Czy takie podświetlenie jest ok ? Czy spaliła się żarówka?
Odpowiedz do tematu

:
Odświeżam temat :)
Co sądzicie o takim podświetleniu? http://allegro.pl/tasma-l...6984738829.html

:
A gdzie takowe miało by być zamontowane?

:
ale do Zetora ,krowiego łańcucha czy co?

Emeryt, Uprawniony Diagnosta Samochodowy- lubię zapach diesla o poranku. "Lekarz stara się ujrzeć w człowieku jego niedomagania, sędzia złe strony a ksiądz głupotę- im większa tym lepsza" A.Schopenhauer
:
Do zegara oczywiście. Na YouTube jest nawet filmik jak gość coś takiego montuje. Efekt końcowy powala.

:
To sprawa gustu i wizji końcowej całości.

"Nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć"
:
Witek napisał/a:
Do zegara oczywiście. Na YouTube jest nawet filmik jak gość coś takiego montuje. Efekt końcowy powala.


do środka? masz otwieralny zegar? czy dopiero masz mieć ;)
kiedyś "następny potencjalny właściciel" się będzie zastanawiał ile kręcony był

:
MARQ napisał/a:
Witek napisał/a:
Do zegara oczywiście. Na YouTube jest nawet filmik jak gość coś takiego montuje. Efekt końcowy powala.


do środka? masz otwieralny zegar? czy dopiero masz mieć ;)
kiedyś "następny potencjalny właściciel" się będzie zastanawiał ile kręcony był


Robercik robił sam podświetlenie, a opisal to ładnie w temacie "Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla ...".
Wczoraj w nocy jechałem Hanką, to praktycznie nic nie widziałem na budziku. Pomyślałem, ze opcja taśmy led będzie fajna i niedroga.

:
Ja w licznik wrzuciłem mocną żarówkę led, zamiast oryginalnej, bez przerabiania i nawet w dzień widać, że coś się świeci.

Piotrek
:
dyniek napisał/a:
Ja w licznik wrzuciłem mocną żarówkę led, zamiast oryginalnej, bez przerabiania i nawet w dzień widać, że coś się świeci.

Dokładnie to samo zrobiłem, a dodatkowo zastosowałem kolorowe diody do kontrolek - zero przerabiania a efekt więcej niż zadowalający.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
GhoustDragon napisał/a:
dyniek napisał/a:
Ja w licznik wrzuciłem mocną żarówkę led, zamiast oryginalnej, bez przerabiania i nawet w dzień widać, że coś się świeci.

Dokładnie to samo zrobiłem, a dodatkowo zastosowałem kolorowe diody do kontrolek - zero przerabiania a efekt więcej niż zadowalający.


No to super info :)

:
Kolega coś takiego miał wpakowane do światła stop. Efekt nie był powalający, chociaż dla mnie jakoś dziwnie to wyglądało, ale to rzecz gustu. Ja z kolei się trochę pobawiłem i zrobiłem płytkę z diodami SMD, bo zwykłe.. jakoś nie przyszły mi do głowy, ale zegar niestety musiałem otwierać i już nie udało mi się go tak ładnie złożyć. Po (chyba dwóch latach) użytkowania wskazówka nie startuje od razu, muszę przejechać kawałek lub "ręcznie" przypomnieć jej o działaniu (nie jest to wina linki bo przebieg cały czas leci). Ale efekt jest o wiele lepszy niż przy oryginalnej ale jednej żarówce oświetlającej nie wiadomo co.

Primum non nocere
:
Witek napisał/a:
Odświeżam temat :)
Co sądzicie o takim podświetleniu? http://allegro.pl/tasma-l...6984738829.html


ja tylko dodam od strony technicznej:
to są diody soczewkowe, dość wysokie (podane 1,2cm wysokości a jeszcze wokoło chcesz puścić ) - raczej nie zmieszczą się w puszkę a na pewno nie w formie listwy - jeśli już, to tylko taśma SMD bo te są niższe, ale i tak z tego co kojarzę, będzie ciężko to upchnąć - (max 3szt po obwodzie i może by się to jakoś zamknęło)
chcesz jaśniejsze światło? - to albo mocniejsza żarówka - ale będzie wydzielać więcej ciepła = możliwe topienie plastików LUB... jak koledzy wcześniej napisali - wymiana na "żarówkę" LED - trzeba tylko zwrócić uwagę aby nie była zbyt gruba średnica (może się nie zmieścić) i jak najwięcej oświetlała powierzchnią boczną

:
to podeślijcie jeśli można jakieś propozycje sprawdzonego LED'a do podmianki żarówki licznika do kompletu informacji
;) to i ja się będę rozglądał.

cholera, zawsze jak już mam listę robót niby zamkniętą, to się znajdzie kolejny temat na forum i listę trzeba przedłużać ...

p.s. tylko jak przegrzebuję stare tematy, to aukcje w linkach oczywiście zawsze nie działają a nawet i obrazki przestają być serwowane (po kilku latach) :(

:
Dyniek wrzucił kilka postów wcześniej linka do leda :)

:
tak, muszę chyba poprawić swoje p.s. z posta powyżej,
bo nie stare a już nawet dwudniowe linki do aukcji nie banglają ;)
ale namierzyłem o co chodzi pi razy oko ... dzięki.

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group