/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Linka gazu - ociera bak
Autor Wiadomość
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-02-29, 19:53   Linka gazu - ociera bak

Siemka.

Cały czas nie dawało mi spokoju to że przy maksymalnym skręcie kierownicy w prawo ta metalowa część linki gazu wychodząca z manetki opiera mi się lekko o bak... Wyszło na to że poprzedni właściciel wymieniał linkę i kupił nie ten model co trzeba...

Pytanie takie... czy mogę tą metalową część (dla przykładu fotka z neta poniżej... chodzi o tą metalową rurkę na górze) lekko wygiąć?? czy po prostu musze wymienić ?? Tak na prawdę chodzi tu o wygięcie z rzędu 1-2mm.

http://www.leris.pl/envir...0dba9835a26.jpg

Pozdrawiam.
 
 
Dodo 
Dominik


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '88 Custom
Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 519
Skąd: W-Wa / Sanok
Wysłany: 2016-02-29, 21:09   

hmmm, wychodzi na to że z obydwu stron jest to bumerangowate zagięcie? U mnie jest na prosto przy baku i chyba tak też powinno być więc wydaje mi się że nie powinno przeszkadzać jeżeli chodzi ci o nagięcie tej obudowy dla linki. Grunt żeby swobodnie chodziła w całym pancerzu.
 
 
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-03-01, 14:45   

zdjęcie dałem podglądowe z neta. U mnie jedna linka ma kąt ok 90 stopni a druga (ta co ociera) jest właśnie bumerangowata (jak to nazwałeś).

Tutaj na tych zdjęciach widać je po przybliżeniu...
https://goo.gl/photos/1fT5Y3YKfprwPNcY9
 
 
Dodo 
Dominik


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '88 Custom
Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 519
Skąd: W-Wa / Sanok
Wysłany: 2016-03-01, 15:39   

aaa o tej stronie mówisz ;d nie wiem dlaczego zrozumiałem, że ociera ci o bak od spodu, tam gdzie się schodzą linki, przy zmianie obrotów. A to takich manewrów nie robiłem, obydwie mam wygięte odpowiednio.. ale zasada zostaje, dopóki będzie dobrze chodzić, luźno, bez oporów to będzie ok. Liczy się wykonanie ;p może bardziej opłacało by się kupic nową? ocena należy do ciebie ;)
 
 
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-03-01, 19:28   

Linka ma jakiś rok więc szkoda mi kupować nową :P no ale chyba spróbuje wygiąć i jak pęknie albo będzie źle chodzić to po prostu kupie nową... Ew ciagle zastanawiam się nad prostą kierownicą :P wtedy nie będzie już tego problemu :P ale najpierw musiałbym się na takowej przejechać
 
 
machol 
machol

Motocykl: shadow 600
Wiek: 47
Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 137
Skąd: poraj
Wysłany: 2016-03-02, 19:32   

W mojej 600 rocznik 98 linki gazu wychodzą nad klamką hamulca i niema mowy o ocieraniu .Co do prostej kiery to się nie zastanawiaj tylko zmieniaj!
 
 
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-03-03, 11:17   

U mnie pod :/ dzisiaj możliwe że pobawie się w garażu. Może coś z tego wyjdzie.
A z prostą kierownicą wolałbym mimo wszystko się przejechać ;)
 
 
machol 
machol

Motocykl: shadow 600
Wiek: 47
Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 137
Skąd: poraj
Wysłany: 2016-03-03, 19:47   

Na Twoim miejscu spróbował bym rozkręcić i przesunąć (obrócić) obudowę przełączników ,może wtedy nie będzie się ocierało .Jeżeli masz bolec do ustawienia w obudowie to albo wiercisz drugą dziurkę w kierownicy albo pozbywasz się bolca.
 
 
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-03-03, 22:11   

Sprawa zamknięta xD
Dziwiło mnie to czemu tą metalową rurkę która wchodzi do obudowy można było lekko obracać (tak max pół cm). Stwierdziłem że może śruba jest niedokręcona... Dokręciłem ale nadal można ruszać... Więc odkręciłem, poruszałem linką, ułożyłem ją odpowiednio, dokręciłem i nagle mam przy maksymalnym skręcie kierownicy 1mm luzu :D

Tak więc dzięki panowie za rady. Jak zacznie się zsuwać to na pewno jeszcze tu napiszę ;)
Póki co mam nadzieje że będzie dobrze ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM