Ile paliwa ,,zjada" motor w jeżdzie po mieście?
Odpowiedz do tematu

:
mordimer napisał/a:
Poza tym 2003 a 1990 to przepaść technologiczna...

Poza tym, że zastosowano wtrysk paliwa, to silnik praktycznie ma taką samą budowę. Taka sama liczba zaworów, tak samo rozwiązany rozrząd, tak samo przeniesienie napędu z wału na sprzęgło i dalej na koło i jeszcze wiele, wiele innych rzeczy. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Jasne... nawet wentylki są takie same... co też ja opowiadam...

:
mordimer napisał/a:
Jasne... nawet wentylki są takie same... co też ja opowiadam...

Udajesz..., czy faktycznie jesteś?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Oczywiście, ze jestem... w końcu gdzie mnie tam szaraczkowi do takiej krynicy wiedzy... :-)8

:
mordimer napisał/a:
Oczywiście, ze jestem... w końcu gdzie mnie tam szaraczkowi do takiej krynicy wiedzy... :-)8

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. :shock: Napisałem jaki jest stan faktyczny i tyle, a Ty co, usiłujesz zaprzeczać faktom? Silniki V Hondy, czy to w VT700, 750, 800 czy 1100, 1300 czy 1800 mają bardzo podobną konstrukcję. Czy to w kwestii przeniesienia napędu czy też np. działania alternatora czy rozrusznika.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
a ja nie wiem ile pali ,jak przejadę 130 mil to tankuje i jestem zadowolony , że jeździ.

Lepiej dobrze umrzeć niż haniebnie żyć.
:
Todek napisał/a:
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.


To, że bazowa konstrukcja jest taka sama nie oznacza, ze silnik jest taki sam... zmiana zasilania na wtrysk benzyny to praktycznie przekonstruowanie silnika ze względu na wymagania termiczne takiej formy zasilania oraz wprowadzenie sterownika elektronicznego, zwanego potocznie "komputerem"... mój silnik to zwyczajne dwa gaźniki, mieszanka paliwowo-powietrzna i zero sterowania elektronicznego - inaczej i bardziej zrozumiale - to mniej więcej jak stary Ursus i nowy silnik TDI czyli co? Ano przepaść technologiczna... CND!

:
o to to kolego ile by nie palił to i tak każdy z nas wsiada z uśmiechem i zsiada z jeszcze większym :mrgreen: co do spalania to moja pali nieco poniżej 4 a nawet jak by było 5 to bym lał i nie płakał że dużo. :ride:

:
Tu nie chodzi o płacze ale o to, że zwiększone zużycie paliwa oznacza konieczność regulacji... rozregulowany silnik daje mniej przyjemności z jazdy, niż wyregulowany... tam, gdzie jest elektronika, wykonuje ona częściowo to za mechanika, dostosowując parametry zasilania i spalania. W starych konstrukcjach nic nie zastąpi wprawnej ręki i oka... a pierwszym elementem odczuwającym rozregulowanie jest tłumik drgań skrętnych w koszu sprzęgłowym... konia z rzędem temu, kto kupi dziś taki oryginał... w USA sa kompletne kosze za jedyne 370$... więc chyba jednak lepiej dbać o regulację, prawda?

:




Co jest pod poz 1?

:
zenon407 napisał/a:

Co jest pod poz 1?

Membrany

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Tu się nie reguluje;-) tu się tylko sprawdza czy całe są;-) jak nie są to dukaty zaczynają dzwonić:-S jedyne regulacje te poziom paliwa w komorze pływakowej.(nie widać na zdjęciu) i śruba składu mieszanki takie na dole przy każdym z gazników no i najważniejsze śruba od ustawienia otwarcia przepustnic to taka pomiędzy gaznikami. Reszta jest ważna ale nie da się jej regulować tylko konserwmwac regenerowac i wymieniać jak jest taka potrzeba.

:
zenon407 napisał/a:
Obrazek

Obrazek

Co jest pod poz 1?

Jaki ślicznusi czyściutki gaźniczek....... :-)8

ıɯɐƃou ʎɹoƃ op ɹoʇıuoɯ zsɐɯ
:
piotrok napisał/a:
zenon407 napisał/a:
Obrazek

Obrazek

Co jest pod poz 1?

Jaki ślicznusi czyściutki gaźniczek....... :-)8


Ja też mam taki śliczny :-)8 .
Jak sam go ustawiłem zimą to brał 4l/ 100, ale parę tygodni temu uznałem że za bardzo strzelał w rurę, więc pojechałem do warsztatu zrobić synchronizacje na specjalistycznym przyrządzie.
No i zrobili :mrgreen: tak że pali prawie 5l./100 a strzela jeszcze bardziej :lol: .

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
:
Zmień

Ostatnio zmieniony przez mordimer 2015-01-07, 23:23, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group