Vt 750 c2 licznik przestał działać
Odpowiedz do tematu

: Vt 750 c2 licznik przestał działać
Witam panowie.Jak w temacie ,co sprawdzić ?Jeśli padl czujnik to czy ma ktos namiary gdzie takie cos kupic najlepie używkę.

:
Sprawdź czy nie poluzowała się śruba mocująca czujnik. Miałem taki sam przypadek i myślałem, że czujnik do wymiany. Okazało się, że był luz na śrubie i czujnik dobrze nie przylegał. Dokręciłem z wyczuciem i od kilku miesięcy problem się nie powtórzył.
Życzę Tobie aby to był taki sam przypadek :lol:

:
Dzisiaj to sprawdzę.Tylko u ciebie najpierw licznik zaczął wariować ,a u mnie stanął od razu.Jak lukne to napisze co i jak.

[ Dodano: 2013-10-11, 14:35 ]
Śruba jest dobrze dokręcona.Czy ma ktoś namiary na taki czujnik i oczywiście używke bo nowy prawie
1000zł.Na allegro nie ma, w google też nic nie wyskakuje.

:
sprawdź ślimak linki przy kole na 90% to to

nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
:
Może się mylę, ale jak jest czujnik, to impuls do licznika/prędkościomierza przekazywany jest elektronicznie a nie mechanicznie za pomocą ślimaka a następnie linki.

:
skies napisał/a:
Może się mylę, ale jak jest czujnik, to impuls do licznika/prędkościomierza przekazywany jest elektronicznie a nie mechanicznie za pomocą ślimaka a następnie linki.


Mylisz się :mrgreen:

nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
:
Po dlugiej nieobecności (praca za granicą)jestem.Licznik naprawiony.Niestety był to skopany sam czujnik.Koszt używki 300zł.Temat zamkniety.

:
jarek73, niestety to Ty się tutaj mylisz ;) w VT750 C2 (RC44) jest elektroniczny czujnik. Tak jak pisze artu1313, używka 300,- i chyba udało Ci się artu1313, kupić ten jeden jedyny egzemplarz, który był w Polsce dostępny ;)

U mnie też padł ten czujnik. Dostała się do niego woda przez odgiętkę (gumowa osłonka kabla wychodzącego z czujnika), która straciła swoje uszczelniające właściwości. Woda spowodowała korozję elementów elektroniki (przegniły nóżki oporka i kondensatorka) - mimo, że były zalane specjalnym żelem. Na szczęście można to naprawić. :D

Problemem może być również panewka ośki na której jest zamocowany magnesik... trzeba dobrze oczyścić przelać olejem i przed ponownym poskładaniem dobrze zapaćkać smarem aby uniknąć zatarcia.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group