Identyfikacja filtra powietrza
Odpowiedz do tematu

:
Myślicie, że pasuje do starszych?

[ Dodano: 2015-01-12, 12:55 ]
AngryBull napisał/a:
Dzięki Wojti za podpowiedź :thx: Filtr który zasugerowałeś jest od Hondy NX 650 Dominator i faktycznie jest za wysoki o około centymetr. Dzisiaj kupiłem taki i wsadziłem go w prasę hydrauliczną :) Metalowa obudowa trochę się zdefasonowała, ale po tym zabiegu pasuje do VT125 idealnie. Sprawdziłem - papier filtra nigdzie się nie odkleił od jego obudowy więc jest spoko.


a ja za pomocą domowej roboty prasy hydraulicznej taki jeden ostatnio zniszczyłem ;)
miało być tanio - na razie nie wychodzi ...

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Serio nie ma potrzeby ciukować tego filtra prasą, wystarczy 5 minut na przycięcie gumy z obu stron i gotowe.

I don't drive Fast...
I fly low ;D
:
round two: guma odcięta
a na jej miejsce przykleiłem kropelką piankę wypełniającą jakieś pudełko ze sprzętem elektronicznym,
taka, która bardzo mocno się ściska - ma ze 2cm grubości w stanie spoczynku, które mogę ścisnąć do 1-2mm, więc mam z czego ciąć nożycami jakby jeszcze brakowało tego milimetra do dociśnięcia.

z tą doklejoną gąbką większe prawdopodobieństwo szczelności ;)
dzisiaj sprawdzę czy się dokręca.

[ Dodano: 2015-01-14, 13:57 ]
No i się nie dokręca na mojej super ściśliwej gąbce ;(

teraz kolejna próba z inną gąbką i jak również nie wyjdzie,
...to będzie pewnie bez żadnej skręcony... bo już lato za oknem ;)

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Not o może ja podam wymiary oryginału (tak dla potomności) o oznaczeniu HM MTV K1
numer katalogowy 17213 MAV 000

średnica zewnętrzna 120 mm
średnica wewnętrzna 87 mm
wysokość 68 mm
wysokość z gąbkami 77 mm

Jest dość duży problem z zamiennikami, więc się targnąłem na oryginał Hondy - 175 zł :evil:

:
Esperal napisał/a:
Not o może ja podam wymiary oryginału (tak dla potomności) o oznaczeniu HM MTV K1
numer katalogowy 17213 MAV 000

średnica zewnętrzna 120 mm
średnica wewnętrzna 87 mm
wysokość 68 mm
wysokość z gąbkami 77 mm

Jest dość duży problem z zamiennikami, więc się targnąłem na oryginał Hondy - 175 zł :evil:


W całości popieram,nie ma co oszczędzać bo czasem drożej wychodzi.

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Mój kosztował 54pln... no ok, x2... Już pisałem wyżej.
W każdym razie jest ok.

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Witam
Znalazłem producenta filtra powietrza honda shadow( zamiennik ). Sprawdziłem i przetestowałem sprawuje się bez zarzutu. Produkowany w Polsce. Cena ok 65 zł brutto . zainteresowanych proszę o kontakt: adam74@op.pl
zdjęcia filtra mogę przesłać na maila

Pozdrawiam

Adam
zielonyne
[Usunięty]
:
adam13 napisał/a:
Witam
Znalazłem producenta filtra powietrza honda shadow( zamiennik ). Sprawdziłem i przetestowałem sprawuje się bez zarzutu. Produkowany w Polsce. Cena ok 65 zł brutto . zainteresowanych proszę o kontakt: adam74@op.pl
zdjęcia filtra mogę przesłać na maila

Pozdrawiam


to dawaj te fotki :-)

:
Zdjęcia i namiary na ten filterek.

:
Witajcie !
Chciałbym doprecyzować. Producent zrobił mi 1szt filtra jako testową.
Tak jak pisałem wcześniej przetestowałem i nie mam zastrzeżeń.
Produkcja filtra opłaca się przy zamówieniu miniumum 15 sztuk.
Czekam na zainteresowanych ;-)
Zdjęcie mogę podesłać na maila

Adam
:
Hola, hola.. adam13..
Pierwsze prymo, to zapraszam do działu Powitalnia (no ładnie, regulaminu się nie czytało :-P )
Po drugie prymo, na jakiej podstawie jak długiego dystansu/czasu przejechanego twierdzisz, że nie masz zastrzeżeń? Z resztą, piszesz iż
Cytat:
Producent zrobił mi 1szt filtra jako testową.

więc wcale pewności nie ma, że druga i kolejne sztuki będą identyczne pod względem technicznym.
Po trzecie i finalne prymo, dlaczego nie chcesz pochwalić się tak zdjęciami jak i namiarami na producenta tego filtra?

Primum non nocere
:
odpowiadam
pierwsze "prymo" w dziale powitania byłem dziękuję za zaproszenie ;-0
po drugie: sztuka testowa na podstawie filtra z mojej hondy który mu dostarczyłem i którą sam zamówiłem i testuję w moim przypadku sprawdza się bez zastrzeżeń. Producent zadeklarował, że jeśli będą osoby zainteresowane może przygotować na zamówienie kolejne sztuki. Minimum logistyczne aby się to opłacało to minimum 15 szt ( koszt produkcji itp).
Wpisując ten post zgodnie z założeniami forum podzieliłem się wiedzą i nikogo nie zmuszam do korzystania czy zamawiania filtra.
Możesz sam poszukać producentów aby zrobili Ci filtr na zamówienie.
Po trzecie zdjęcie mogę przesłać na maila w każdej chwili bo na forum nie załącza mi pliku nie wiem dlaczego a co do producenta to tak jak pisałem zawsze możesz poszukać we własnym zakresie.

Adam
zielonyne
[Usunięty]
:
no i jeszcze raz panowie by nie popaść w bezsensowne koszty

http://www.wemoto.com/bik...ure/air_filter/

pozdrawiam :-)8

:
28*5,8zł = 162zł + koszt przesyłki.

Tanio to nie jest jak na filtr powietrza ...

:
w moim przypadku zakup w intercars: ok. 56zł plus nóż.
(wyszło 2x56 ale to przypadkiem ;) )

HIFLOFILTRO HFA 1612

po akcji nóż - pasuje.
czy będzie ok? zobaczymy.

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group