wyciek paliwa
Odpowiedz do tematu

: wyciek paliwa
witam kolegow- mam takie pytanie wczoraj po kilkunastu dniach postoju w garazu postanowilem odpalic moja Hanke.
nie bardzo chciala zagadac, bo dopiero po chwili zorientowalem sie, ze zakrecony byl zawor paliwowy.
otworzylem go zakrecilem znow i po chwili zapalil, ale od razu zauwazylem wyciek paliwa pod motorem mniej wiecej w okolicy pompy paliwowej.
poniewaz moja pierwsza zabawka poszla z dymem rowniez z powodu wycieku - od razu zgasilem zlalem wszystko obficie woda i do tematu wrocilem dzis.
obejrzalem, odpalilem, znow poogladalem i...nic.
profilaktycznie wymienilem wszystkie opaski na wezach przy pompce, filtrze itd wezyki sa w porzadku, ale mam pytanie - czy jest jakies wytlumaczenie skad moglo sie to wziac(wyciek) skoro ani wczesniej ani dzis przy ponownym odpaleniu nic sie nie pokazalo? dla proby znow sprobowalem najpierw z zamknietym zaworkiem a dopiero potem go otworzylem - tak jak wczoraj....

:
ttm750 napisał/a:
najpierw z zamknietym zaworkiem a dopiero potem go otworzylem - tak jak wczoraj....

A w jakim celu go zamykasz?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
ttm750 napisał/a:
najpierw z zamknietym zaworkiem a dopiero potem go otworzylem - tak jak wczoraj....

A w jakim celu go zamykasz?


Instrukcja od mojej zaleca zamykanie zaworu na czas parkowania (mimo, że paliwo oczywiście nie jest podawane przy wyłączonym silniku) :-D

:
Todek napisał/a:

A w jakim celu go zamykasz?

poprzednim razem zamknalem przed wyjazdem na wakacje. dzisiaj chcialem ... odtworzyc wczorajsza sytuacje

:
Kiedyś podczas tankowania zobaczyłem u siebie wyciek paliwa i okazało się że jest wężyk struchlały pod zbiornikiem paliwa taki ponoć przelewowy, przyciąłem go i wsunąłem na miejsce do dzisiaj jest git.

Może powinienem lub się powinno zamykać zaworek paliwa, instrukcji nie mam i nie zamykam. Odpala od od 1 razu.

... jestem na ziemi tylko przejazdem...
:
JarekC3 napisał/a:
Kiedyś podczas tankowania zobaczyłem u siebie wyciek paliwa


4 lata temu ja sie wlasnie nie zorientowalem a potem moglem juz tylko wepchnac go na myjnie i zadzwonic na 114 zeby podjechali ugasic... :oops:
dlatego teraz jak zobaczylem benzynke na podlodze to od razu poszla "woda naprzod" i nie zauwazylem skad to bylo?

:
Wydaje mi się że przewody mogą być już struchlałe i warto im się przyjrzeć. W przyszłym sezonie powymieniam u siebie wszystkie dla świętego spokoju. :roll:

... jestem na ziemi tylko przejazdem...
:
Niestety

Ostatnio zmieniony przez mordimer 2015-01-07, 22:27, w całości zmieniany 1 raz
:
dzieki za podpowiedzi. wezme sie ale pewnie dopiero w czwartek

:
Ku przestrodze:
Ostatnio przez noc mi wyciekło 3/4 baku paliwa w garażu przez uszkodzony filtr paliwa, dokładnie taki: http://skuter.com.pl/gale...-skuter-chopper
Miał być niezawodny, "wieczny" - bo rozkręcalny do czyszczenia.

Od drgań puścił gwint wewnątrz filtra i tym samym puściła uszczelka z jednej strony.
Teraz założyłem zwykły plastikowy,chiński i nierozkręcalny za 6zł i tam nie ma co się zepsuć.
Wolę poświęcić 15 minut i kolejne 6zł na wymianę jak się zabrudzi niż grać dublera Nicolasa Cage'a w kolejnej części Ghost Rider.. :ride:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group