/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
VT 750 c nie odpala na gorącym silniku
Autor Wiadomość
dlugi88 

Motocykl: Honda Shadow 750c
Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-07-12, 12:22   VT 750 c nie odpala na gorącym silniku

Witam wszystkich! Jestem nowym użytkownikiem i początkującym posiadaczem motocykla. I na starcie problem. Zakupiłem VT 750, wracałem na niej do domu. W trasie stanąłem za potrzebą i motor już nie odpalił... Po kilkunastu minutach odpalił. Problem sie powtarza. Na rozgrzanym silniku nie da rady odpalić. Rozrusznik kreci dobrze, płyn w chlodnicy jest, czujnik temperatury nie działa- wentylator podłączony na krótko, odpalany na włacznik chodził całą droge. Proszę o ratunek!!! :(
 
 
ExRumcajs 


Motocykl: XL1000V
Wiek: 38
Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 283
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-12, 13:05   

:-/ Podejrzewałem właśnie temperaturę... Objawy przegrzanego silnika... Ja bym zmienił olej, patrząc na stary w czasie zlewania...
_________________
"Le­piej być o trzy godzi­ny za wcześnie niż o mi­nutę za późno" - William Shakespeare
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2013-07-12, 13:38   

mnóstwo jest wątków w stylu "ratunku, ciepły nie pali", trzeba niestety przejrzeć i posprawdzać to, co tam okazało się rozwiązaniem - a to skład mieszanki nie taki, a to coś z prądem...
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4156
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2013-07-12, 15:28   

Witaj :shock: 36 minut na forum to pewnie trochę za mało aby znależć odpowiedż na niedomagania twojej shadowki :roll: Poszukaj....jest sporo porad :mrgreen:
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
kowal460 

Motocykl: honda shadow 750 c2
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 6
Skąd: chojnice
Wysłany: 2013-08-13, 20:53   

ja bym zaczął od chłodnicy , bo w mojej c2 czujnik był niesprawny , a jak teraz jeżdżę w ciepłe dni chłodnica się często załącza pochodzi chwilkę i się wyłącza wiec jak ten układ jest sprawny to chłodzenie silnika jest, min tez oleju. najlepiej kupić oryginalny bo shadowka załącza chłodzenie dopiero chyba przy 102 stopniach, a miałem wkręcony od jakiegoś samochodu ( bo dużo tańszy) to załączał juz po przekręceniu kluczyka szkoda zabawy
_________________
kowal460
 
 
rafi126p 

Motocykl: Honda Shadow 750
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: 2017-08-21, 23:57   Honda Shadow VT 750 1983r Nie odpala na rozgrzanym silniku

Witam mam problem z moim cieniem nie odpala na ciepłym silniku na zimnym pali elegancko wymienione zostały: Akumulator na {yuasa},moduł zapłonowy ten jeden zielony,synchronizacja gaźników,ładowania i tego typu sprawy sprawdzane jest ok,kompresja sprawdzana tez ok,i jest jeszcze jeden problem mianowicie przy odkręceniu delikatnie gazu motocykl nie wkreca sie na obroty ale jak odkręcimy mocniej zaraz sie budzi i juz jest normalnie najgorzej jest jak ruszam z pierwszego biegu i trzeba szybko przejechać przez skrzyżowanie wtedy odkrecam delikatnie i zostaje na środku jezdni odkrecam mocniej ożywa i jest normalnie. Chciałbym jeszcze dodać że motocykl pali bez ssania . BŁAGAM POMOCY BRACIA !!!
_________________
rafi126p
 
 
Szymon 

Motocykl: VT 700C 1985
Wiek: 29
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-22, 10:04   

hej rafi126p, zaglądałeś tutaj: ?
Próbowałeś regulować skład mieszanki?
 
 
ttm750 

Motocykl: Shadow VT750C 1985
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 256
Skąd: CYPR/LIMASSOL
Wysłany: 2017-08-22, 23:48   

tez uwazam ze powinienes sprawdzic sklad mieszanki w gaznikach.
jak nie pali na goraco to dajesz mu za bogaty sklad.
 
 
Jazon 
Janek


Motocykl: Shadow VT 1100 Tourer 98'
Wiek: 41
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 206
Skąd: Skarszewy
Wysłany: 2017-08-23, 19:40   

Sprawdź napięcie na akumulatorze. U mnie padł regulator napięcia (pomogła wymiana). Przy wysokich obrotach napięcie zamiast rosnąć spadalo nawet do 12,8. Na ciepłym silniku nie chciał odpalać bo aku miał małą moc rozruchową.
_________________
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszają duszę
 
 
 
rafi126p 

Motocykl: Honda Shadow 750
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Kazimierz Dolny
Wysłany: 2017-10-05, 15:49   

Dziękuje wam wszystkim dzis zaprowadziłem do mechanika zobaczymy co powie
_________________
rafi126p
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2017-10-11, 10:29   

no i?
_________________
Emeryt, Uprawniony Diagnosta Samochodowy- lubię zapach diesla o poranku. "Lekarz stara się ujrzeć w człowieku jego niedomagania, sędzia złe strony a ksiądz głupotę- im większa tym lepsza" A.Schopenhauer
 
 
Suffering 
Suffering

Motocykl: Honda Shadow VT750
Dołączył: 22 Kwi 2018
Posty: 6
Skąd: Józefów
Wysłany: 2018-04-22, 09:35   

Podbijam - no i ?
Mam identyczne problemy.
Dodatkowo, zdarza się, że jak jest gorący to oprócz tego że kręci i nie odpala to nie reaguje na naciśnięcie startera. Zauważyłem, że ruszając przewód idący od minusa do przekaźnika rozrusznika - coś zaczyna się dziać (jeden z mechaników stwierdził, że mam jakąś "rzeźbę" zamiast przekaźnika - nie naprawił tego bo nie miał czasu - może to jest powodem ? ). Pytanie tylko czy brak reakcji na naciśnięcie startera i nieodpalanie na gorącym można jakoś ze sobą powiązać ???

Po ostygnięciu pali ładnie.
Akumulator był wymieniany w 2016 (nie przeze mnie), za mojej kadencji regenerowałem prądnice bo nie było odpowiedniego ładowania, regulowałem gaźniki bo strzelały - i tyle.
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2018-04-22, 10:29   

Suffering napisał/a:
... za mojej kadencji regenerowałem prądnice bo nie było odpowiedniego ładowania, regulowałem gaźniki bo strzelały - i tyle.


Hymmm... Nie wiem który masz rok maszyny, ale żeby prądnica... :-/

Chociaż jakby się upierać to alternator to też prądnica :mrgreen:

Qurcze kiedy Wy się nauczycie, że synchronizacja czy regulacja gaźników nie jest lekarstwem na każdą bolączkę moto i od czasu do czasu przydałby się porządny serwis....

Najczęściej przyczyną ciężkiego palenia na ciepło są "lejące" zaworki iglicowe i tym samym zwiększona dawka paliwa = zalewanie silnika. Da się to stwierdzić np. po kolorze świec. Notabene to one(świece) mogą pomóc diagnozować stan jednostki napędowej.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-04-22, 18:09   

Suffering napisał/a:
Podbijam - no i ?
Mam identyczne problemy.

hej ;-) czy to Ty Kolego rozmawiałeś z nami wczoraj w Zrywie?widzę że skorzystałeś z rady i zarejestrowałeś się na forum.
Mam nadzieję że koledzy Ci pomogą ;-)

ps. sprawdzałem, że Honda odjechała wiec cieszę że dojechałaś o własnych siłach do domu
gdybyś sobie nie poradził polecam mechanika o którym mówiłem kilku z nas serwisuje u niego maszyny ;-)
_________________
never as good as the first time
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2018-04-22, 20:23   

kręci i nie odpala to w jakim sensie nie reaguje na naciśnięcie startera? określ się
_________________
Emeryt, Uprawniony Diagnosta Samochodowy- lubię zapach diesla o poranku. "Lekarz stara się ujrzeć w człowieku jego niedomagania, sędzia złe strony a ksiądz głupotę- im większa tym lepsza" A.Schopenhauer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM