Forum SHOC.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Okleina- Carbon
Autor Wiadomość
Kathrin 
Kierowca zawodowy

Motocykl: Magna 750C
Wysłany: 2013-07-08, 16:31   Okleina- Carbon

Niestety nigdzie nie znalazłam takiego tematu. Jeśli istnieje to proszę przenieść :)

Otóż chciałabym zmienić mojej Magii kolor na czarny mat i tu powstaje pytanie : Psuć oryginalny lakier czy lepiej okleić folią carbonową ? Słyszałam, że carbon można po prostu po jakimś czasie odkleić bez konsekwencji w lakierze ale z drugiej strony czy przez to na słońcu sam nie będzie odchodził ? Macie może jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Chodzi mi dokładnie o coś takiego.
http://allegro.pl/folia-c...3368172230.html

Frog 
Żabol jeden.

Motocykl: VT 750 C2 99
Wysłany: 2013-07-08, 19:53   

Bez obaw, jeżeli zastosujesz profesjonalną folię i nałożoną przez profesjonalny warsztat.
Nigdy nie korzystałem z takiej oferty, ale mnóstwo fachowców twierdzi, ze warto.
Folia jest całkowicie usuwalna i nie demoluje w żaden sposób oryginalnej powłoki lakierniczej, wręcz przeciwnie, chroni ją i zabezpiecza przed starzeniem.
Tak to robią zawodowcy .

Staram się pisać poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Frog 2013-07-08, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  

Rumcajs 

Motocykl: XL1000V
Wysłany: 2013-07-08, 19:59   

...Ma jednak jedną wadę. Ogólnie te folie są termokurczliwe dzięki temu świetnie przylegają i nie widać żadnych załamań... ale jak na elementach wypukłych świetnie leży tak na elementach wklęsłych zaczyna się od słońca naciągać i odklejać. Z drugiej strony pytanie czy masz jakieś elementy wklęsłe czy tylko wypukłości ;-)

Todek 
Lone Rider

Motocykl: VTX 1800 C 03
Wysłany: 2013-07-08, 20:46   

Zapytaj Saretara, On coś zdaje mi się oklejał, mototocykl chyba, albo dwa. :mrgreen:

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
http://picasaweb.google.c...feat=directlink

toomek31 

Motocykl: HD
Wysłany: 2013-07-08, 21:13   

znajomy robił u nich:
http://hydrotransfer.pl/
niebieskie czachy,,,,
Ostatnio zmieniony przez toomek31 2013-07-08, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  

Asgalt 

Motocykl: Honda Shadow VT 1100 C3 Aero '98
Wysłany: 2013-07-08, 21:46   

Bardzo mi się spodobało, jak zrobili te "Bronie" :mrgreen:

Ale zakładać celownik kolimatorowy do "pompki", to już przegięcie... :evilek:

Moja byłe: VT 600 i VT 750

Dziki 
Adam

Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wysłany: 2013-07-08, 23:06   

toomek31 napisał/a:
znajomy robił u nich:
http://hydrotransfer.pl/
niebieskie czachy,,,,

taa, ale hydrografika to co innego. Wrzuca się element w folię, a potem pokrywa lakierem bezbarwnym, czyli że usunąć to potem bez uszczerbku dla oryginalnego lakieru raczej ciężko heh.
https://www.youtube.com/watch?v=pYLWrIn_nVA

Kathrin 
Kierowca zawodowy

Wysłany: 2013-07-09, 05:40   

Z elementów to mam wszystkie wypukłe czyli bak i błotniki. Dzięki wielkie chyba mnie przekonaliście bo strasznie zależy mi na zostawieniu oryginalnego koloru w razie sprzedaży. (Co by nikt mi nie wmawiał, że po szlifie jest) Z drugiej strony jak zobaczyłam Wampirolota w Komarówce to aerograf zza mną chodzi no ale to już się wiąże ze zmianą lakieru.

Todek, zapytam a czy wiecie kto w Lubelskim coś takiego robi i w ogóle jak to wygląda cenowo ? Bo jednak nie chcę się brać za to sama a i jakimś pseudo fachowcom nie chcę dawać :-/

Ari 

Motocykl: Shadow VT 600 C 94'
Wysłany: 2013-07-09, 11:47   

Ja wykładałem Biały Carbon w moim samochodzie.

Obklejenie błotników to prosta sprawa ! Można to bez najmniejszego problemu zrobić samemu. Problem nieco może pojawić się bakiem aby jednym kawałkiem folii tak ładnie obkleić.

Koszt nie powinien być duży. Za obklejenie samochodu cena za robocizne+folia wynosi 2000-4000 zł zależnie od wielkości auta.

Zrychu 
Mości Murgrabia

Motocykl: XL600V 95
Wysłany: 2013-07-09, 14:54   

Kathrin,
z racji tego że "siedzę w reklamie" przybliżę Ci nieco temat oklejania folią pojazdów. Aby okleić elementy wypukłe/wklęsłe musimy zastosować folię wylewaną, jest to cienka folia kolorowa lub drukowana o grubości około 50 mikronów. W rękach doświadczonej osoby spokojnie możesz ją aplikować na takie elementy jak bak motocykla. Folię nakładamy przy pomocy rakli, palców, jak komu wygodnie, uprzednio ją podgrzewając. Podgrzewanie folii powoduje uelastycznienie jej i tym samym możliwość naniesienia na "trudne" elementy. Folia ta po zgnieceniu, załamaniu wygląda jak pogięta kartka, ale po ponownym podgrzaniu wraca do swojego pierwotnego kształtu. Po naklejeniu takiej folii na np. bak musimy ja wygrzać do temp. około 80 st c, powoduje to "utrwalenie" kształtu. Jeżeli zrobi to osoba doświadczona, przed 5-7 lat nie ma prawa się z ta folią nic dziać. Jeżeli myślisz o aerografie a chcesz zachować oryginalny lakier możesz sobie nakleić folię z wydrukiem, nie musi to być kolor jednolity z palety.

I teraz najważniejsze. Niejednokrotnie kiedy usuwałem taka folię z samochodów zdarzało mi się oderwać kawałek farby z folią, Po prostu "wygrzewanie" folii, które jest konieczne aby utrwalić ją w zagłębieniach i przetłoczeniach może spowodować "osłabienie" trzymania się farby/lakieru. Zazwyczaj działo się tak,kiedy zrywałem folię z samochodów starszych, możliwe że malowanych przez osoby niedoświadczone itp. Nie pamiętam abym oderwał kawałek farby przy usuwaniu z samochodu stosunkowo nowego. Ale to już jest Twoje ryzyko ewentualnie osoby, która będzie chciała zerwać folię po naklejeniu. Nie miałem do czynienia z folia carbonową więc na jej temat się nie wypowiadam, ale jeżeli da się ją nakleić na elementy typu "3D" czyli wklęsłe i wypukłe zarazem, musi to być folia o zbliżonych właściwościach. I na koniec, folia wylewana to folia bardzo cienka i każdy odprysk będzie po naklejeniu "widoczny". Ta folia może zamaskować mikroryski ale nie zamaskuje ubytków czy pęknięć na elemencie klejonym. Jeżeli pod folię dostanie się ziarenko piasku, będzie widać jakby "mały wulkan"

Dziki 
Adam

Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wysłany: 2013-07-09, 16:34   

Kathrin napisał/a:
zależy mi na zostawieniu oryginalnego koloru w razie sprzedaży. (Co by nikt mi nie wmawiał, że po szlifie jest)

a to akurat ostatnia rzecz, jaką bym się przejmował.
1. i tak potencjalny kupujący będzie szukał dziury w całym.
2. można całą operację zmiany koloru udokumentować zdjęciami i tematem na forum, co rozwieje wątpliwości.
3. to twój motor i ma się tobie podobać, żadnych półśrodków
4. a może i tak był szlif i wszystkie wątpliwości na próżno?

Frog 
Żabol jeden.

Motocykl: VT 750 C2 99
Wysłany: 2013-07-10, 08:10   

Zrychu, nie wyobrażam sobie zerwania folii razem z farbą z oryginalnie pomalowanego elementu pojazdu. Nawet zdejmowanie folii z dobrze "chałupniczo" pomalowanego elementu, po lekkim jej podgrzaniu nie powinno go zdemolować. Usuwanie folii również wymaga pewnego doświadczenia, ale można to spokojnie zrobić samemu.
Oklejanie baku to już wyższa szkoła jazdy i nie radzę samodzielnych prób.

Staram się pisać poprawnie po polsku.

Ari 

Motocykl: Shadow VT 600 C 94'
Wysłany: 2013-07-10, 08:47   

Przy zdejmowaniu folii carbon, najpierw się ją podgrzewa. Odchodzi ona wtedy bez najmniejszego problemu i nie ma prawa aby lakier się podczas tego uszkodził.

Swoja drogą ta folia nie jest cieniutka i zapewnia dobrą ochronę. Ja jak będę zmieniał samochód, to od razu po kupieniu będę go obklejał bo to co z biegiem lat się dzieje z lakierem (szczególnie na masce i na progach) to masakra

suru 
/ Marcin/

Motocykl: VTX 1800 F
Wysłany: 2013-07-10, 12:39   

Ja uważam ze oklejanie motocykla typu chopper cruiser to półśrodek. Ja na Twoim miejscu odważyłbym się na stary dobry malowany aerograf.
Moje płomienie i brokatowy lakier to wydatek 1500 zł.

Kathrin 
Kierowca zawodowy

Wysłany: 2013-07-10, 18:34   

Zrychu dzięki za przybliżenie tematu, teraz przynajmniej wiem jak to wygląda.

Dziki tę opcje tez rozważam, i myślę, że po tym co napisał Zrychu jest najbardziej prawdopodobna.

Suru ja nie chce żadnych brokatów tylko czarny mat wchodzi w grę ewentualnie siwy aerograf :)

Odpowiedz do tematu