Wymiana uszczelniaczy w lagach
Odpowiedz do tematu

: Wymiana uszczelniaczy w lagach
Witam,

Z uwagi na to iż robię dogłębny przegląd mojej VT 600 zauważyłem że trochę pocą mi się uszczelniacze w lagach. Chciałem zapytać czy da się wymienić te uszczelniacze na nowe bez wylewania oleju? Generalnie wiem że olej był wymieniany jakiś czas temu (mam na to fakturę) ale najwidoczniej nie wymieniono uszczelniaczy. Mam taką koncepcję żeby wyciągnąć lagi zdjąć uszczelki przeciw kurzowe, wyciągnąć zawleczkę i próbować wydostać uszczelniacze (uważając żeby nie porysować teleskopów) nie wylewając z nich oleju mam jednak wątpliwość czy po ich usunięciu ciśnienie panujące w lagach nie wywoła samoczynnego wypływu oleju? Proszę o poradę jak się do tego zabrać:)?

:
zasadniczo można zlać olej i wlać spowrotem, ale nie polecam. Olej nie kosztuje majątku, a jak uszczelniacze dostały w palnik to Masz w nich wodę... olej i woda słabo się miesza ;-)

-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
:
Zastanawiałem się nad wymianą oleju jednak to pocenie się jest tak delikatne że wątpię że dostała się tak woda. Dlatego pomyślałem o wymianie samych uszczelniaczy.

:
abs napisał/a:
Zastanawiałem się nad wymianą oleju jednak to pocenie się jest tak delikatne że wątpię że dostała się tak woda. Dlatego pomyślałem o wymianie samych uszczelniaczy.


Wierz mi - woda znalazła tą nieszczelność 100000000000 razy szybciej niż TY.
Zaoszczędzisz kilkanaście zł a za chwilę znowu będziesz robił...

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Nie warto. Wymień jedno i drugie, będziesz pewien co Masz wlane.

-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
:
Czy w takim razie orientujecie się może ile mieści się oleju w tych lagach (wiem że olej chyba w 1l opakowaniach sprzedają) żeby osiągnąć ten poziom, który jest w serwisów ce opisany?

:
463ml/laga

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Na forum jest gdzieś link do manula VT600 - polecam go pobrać bo tam masz wszystko, co, gdzie, ile itp itd :)

:
A jak odmierzaliście należytą ilość oleju w lagach. Ja odmierzałem fragmentem pręta
i sprawdzałem na jakiej wysokości zaczyna się olej w ladze. Czy ktoś z Was najpierw odmierza ilość oleju a później wlewa na raz całość i zakłada, że jest ok?
Pytam, bo chciałbym zmienić olej w lagach bez zmiany uszczelniaczy.

:
Jest gdzieś opis na forum (poszukaj) lub też w serwisówce, ile cm od górnej krawędzi ma być, jeśli pamięć mnie nie myli to 11cm przy wciśniętej ladze.

-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
:
Tak, pamiętam te wartości i wg. nich wszystko robiłem i było ok. Chodzi mi tylko o to aby wymienić olej bez wyciągania lag... Mierzenie linijką jest ok, jednak tylko w momencie gdy lagi są w pionie.

:
Strzykawką.

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
:
Kupię jednak 1L Motula 10W do lag i wymienią tak jak piszecie. Rzeczywiście nie warto oszczędzać jak się już uszczelniacze wymienia to nie jest to duży koszt a wie się przynajmniej co jest nalane.

:
Nie kupuj 10 jak już ktoś pisał na tym forum
10 jest za rzadki zawieszenie będzie za miękkie.
15 optymalna
20 może być za twarde
Ja u siebie robiłem lagi w weekend majowy i wlałem motul fork 20W cala wymiana wyszła mnie 80zł (30zł uszczelniacze, 50zł olej) i jeździ się o niebo lepiej.

Ostatnio zmieniony przez I_T_I 2013-05-24, 23:35, w całości zmieniany 1 raz
Motorynka>Chart>Kawasaki LTD750 '82r>Honda Shadow VT 600 C '91
Gość zapraszam do mojej galeri.
:
Sugerowałem się serwisówką tam pisali o 10W, ale dobrze w takim razie spróbuję z 15W zobaczę jaki będzie efekt z tym co teraz mam (nie wiem co tam jest nalane).

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group