Łącznik goleni - na i le jest ważny
Odpowiedz do tematu

: Łącznik goleni - na i le jest ważny
demontowałem koło przednie i nie zauważyłem że ośka w czasie wykręcania rozpiera mi lagi no i coś musiało puścić a pekło jedno ucho od łącznika goleni. Na ile jest on ważny, tzn da się w takim stanie zrobić parę km w okolicach domu czy raczej nie próbować.

Jak macie namiar na jakiś sklep lub aukcję to bym poprosił, jak nic na szybko to sobie dorobię go.

Link do gotowego projektu do wykonania na frezarce w parazolidzie
http://bonifacy.vxm.pl/inne/lacznik_vt500.rar

Ostatnio zmieniony przez Marlboro 2014-03-10, 15:55, w całości zmieniany 3 razy
Maruda od urodzenia :omg:
:
Popytaj ludzi którzy mają całą VT500 na części na alledrogo. Może coś sie znajdzie.
U mnie ten łącznik jest pęknięty, ale mam nadzieje ze jeszcze pojeżdżę.

:
Łącznik spełnia rolę pośredniego stabilizatora drgań - lag (widelca)

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
:
ja jeżdżę bez tego łącznika bo miałem tak połamany ze i tak nic nie dawał . próbowałem znaleźć na allegro ale to wątpliwa sprawa lepiej sobie dorobić z blach 5 mm przynajmniej będziesz miał pewność ze nie pęknie

:
już narysowany projekt, teraz aby frezarkę wolną dorwać i będzie wytwór rzemieślniczy z grawerką.

Poza tym dzwoniłem do 2 z allegro i chcą 200 i 250zł za to.

Maruda od urodzenia :omg:
:
zarzuć foty jak juz to wykonasz, bardzo jestem ciekaw jak to wyjdzie:)

:
sotrab napisał/a:
zarzuć foty jak juz to wykonasz, bardzo jestem ciekaw jak to wyjdzie:)


szczerze ? ja też :mrgreen: ale jak nie wyjdzie aż tak źle aby ludziom nie pokazywać to zrobię foty ale to może być nawet po weekendzie.


trochę uproszczona i przerobiona wykonalną obróbką skrawaniem ale powinna pasować. Tylko zastanawiam się co na niej nabazgrać, mój pseudonim czy może coś z hondą związanego ?




Maruda od urodzenia :omg:
:
Profesjonalizmem powiało z tych obrazków... :mrgreen:

:
jak ci wyjdzie i podasz rozsądną cene to u ciebie zamówie:D bo projekt fachura:)

:
:shock: MAJSTERSZTYK i PROFESJONALIZM :chytrusek:
albo... to tylko wirtualna prezentacja :roll:

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
:
to zdjęcia mojego projektu w NX i materiał już dorwałem, dzisiaj o ile będzie wolna maszyna to zacznę obróbkę.

Tylko podajcie mi pomysły co na wierzchu wygrawerować, czy zostawić czystą powierzchnię.

[ Dodano: 2013-05-10, 04:43 ]
No i wykonane, polerowanie trochę niedokładne ale w naturze trzeba się dobrze przyjrzeć aby smugi zobaczyć (na zdjęciach jakoś tak potfornie wyszły)

Po obróbce maszynowej


Podczas zaczyszczania

.


Gotowy








Dodaje jeszcze plik .x_t (parasolid), jak ktoś ma dostęp do CNC to bezproblemowo go z tego wykona. Dodam tyle że element się prawidłowo wykłada w motorze, brak uskoków miedzy łukami goleni i łącznika itp. a elementy wykończenia (polerowanie czy ewentualne chromowanie) to już dalsza sprawa.

http://www24.zippyshare.com/v/70493352/file.html

02.08.2013 aktualizacja linku do bryły

Ostatnio zmieniony przez Marlboro 2013-08-02, 00:23, w całości zmieniany 1 raz
Maruda od urodzenia :omg:
:
:chytrusek:

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
:
No kolego, pelen profesjonalizm :thx:

:
:mrgreen: Gratulacje :mrgreen:

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
W handlu zrobiłbyś na tym interes, bo ten łącznik oj lubi pękać...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group