/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ace 750 c2 rc44 - zaczeło się od pompy paliwa
Autor Wiadomość
Zdzisiek_Rogal 
Haters gonna Hate...


Motocykl: Valkyrie 1500cc...
Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 93
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2013-09-21, 17:14   Ace 750 c2 rc44 - zaczeło się od pompy paliwa

Witam,

Zacznę od początku. Podczas wyprawy do Gdańska padła mi pompa paliwa ( właściwie to elektryka się sfajczyła ). Zostało to wymienione zestawem naprawczym do tychże pomp w pobliskim warsztacie. Motocykl przez pobyt w Gdańsku ( 2dni ) sprawował się dobrze. Podczas powrotu do Warszawy odmówił odpalenia na stacji benzynowej ( całe 30km przed warszawą ). Z pychu odpalał natomiast rozrusznik wydawał dzwięk brzmiący coś ala zwarcie, nie kręcił.
Odpalona z pychu ujechała jeszcze z 10km po czym choinka na diodach od wskaźników, światła zgasły i motocykl padł. Jak się okazało warsztat źle zamontował pompę paliwa która opadła a przewody paliwowe walneły o łańcuch. Koniec wszelkiej jazdy.
Rozbierałem dzisiaj ją żeby wykręcić pompę i wypiąc przewody paliwowe. Akumulator jest napuchnięty jak pryszcz u nastolatki ( AKU nowe kupione w zeszłym roku ).
Moje pytanie brzmi co mogło to spowodować ? Gdzie paliwo ktore wyciekło mogło nabroić. Bezpieczniki sprawdzone są ok, jedyne co mi się wydaje to regulator napięcia ( jest teoretycznie na linii strzału ). Regulator zreszta też był wymieniany rok temu.

Doradźcie od czego by tu zacząć ? wstępnie planuje kupić aku, wymienić przewody paliwowe i zobaczyć czy żyje , czy to dobry pomysł ?

[ Dodano: 2013-09-28, 18:25 ]
No to wszystko wymienione. Akumulaor, regulator napiecia, przewody paliwowe i 3 żarówki które sie przepaliły.
MOje pytanie jest jak powinno wyglądać ładowanie , na wyłączonym silniku miernik ( o ile dobrze go używam ) pokazuje 13.0 ( nowy aku) na włączonym 13.4 przy obciążonym 13.7-13.8 . Czy to wystarczające ładowanie, czy niestety do tego coś się dzieje z alternatorem ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM