/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
SAKWY, OCEŃCIE I DORADŹCIE.
Autor Wiadomość
Rocker 

Motocykl: FLHR
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 266
Skąd: Dobrodzień
Wysłany: 2013-01-03, 22:12   

Dziki napisał/a:

oj a ja się przymierzałam do tych: http://www.sakwy.pl/sklep.php?id_k=3 ktoś na forum miał dobrą opinię o sakwach od nich. Ktoś miał taki kufer?

sam szukam teraz rozwiązania na jakieś 50-60 litrów i nie sakwy. Z jednej strony podoba mi się ta torba AGM 60l, a z drugiej jak spojrzę na cenę to od razu mi przechodzi. Za tyle to bym już złożył fajne sakwy. Może pojemność mniejsza i nie tak funkcjonalne, ale za to bez porównania wygląd lepszy.


Ja mam takie sakwy oraz taki kufer i bardzo sobie chwalę. Dokupiłem sobie jeszcze 4 kieszonki (2 większe i 2 mniejsze) na boki kufra i tył sakw i jest git. Bez problemu pakuję się z żoną na 2 tygodniowe wyprawy (mam jeszcze torbę na bak). Jakość jest ok. Ja pojechałem do nich na miejsce to odnitowali mi te kawałki skóry które łączy się pod siedzeniem (mam stelaże które trzymają również od dołu i sakwy mocowałem na 4 śruby). Pod kufer zrobiłem blachę z nierdzewki na całej jego długości i przymocowałem nitami. Do bagażnika przykręca się go dwiema śrubami i jedną do oparcia (w miejsce górnej oryginalen). Jakość skóry jest ok, od wewnątrz każda płaszczyzna wyłożona jest plastikiem (tak jakby dwie warstwy - zewnętrzna skórzana i wew. plastik). Póki co nic się nie odkształciło i dalej wygląda jak nowe, a ładowane było solidnie.
 
 
darekb 
Darekb


Motocykl: była VT 1100C jest Koga E-Inspire
Wiek: 62
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 306
Skąd: ok Otwocka
Wysłany: 2013-01-04, 01:44   

Matrix napisał/a:
Po tym co usłyszałem od Adamka :chytrusek: noszę się z zamiarem zakupu takiej torby lub kuferka ale nie mam pojęcia co wybrać :-? doradźcie coś :evilek:
Cena torby 60 l to 695 PLN.
Ceny kufra zaczynają się od 500 PLN.

To zależy jak czesto korzystasz z takich toreb czy kuferków kuferek raczej przymocujesz na stałe bo bedzie również pełnił rolę ozdobna a torbę trzeba odczepiać, ale torba jest dużo pakowniejsza od kuferka i po drugie kuferek nie kosztuje 500 tylko mniej ,ale trzeba troszke poszukac nawet na alledrogo, po trzecie torba się brudzi i trzeba ją prac, a kuferek czyścisz jak picujesz moto i po czwarte mam taką dość sztywną torbę z doczepianym dużym kilkunastolitrowym wałkiem, który można równiez założyc osobno na oparcie jako mniejszą torbe i raczej jest mi zbędna no bo mam kuferek i sakwy. Fotki wrzucę jak dojdę jak to zrobic :->
Pozdr Darekb

P.S- oczywiście trzeba raczej do obydwu gadzetów miec w moto sis bar, a do torby szczególnie
Po namysle - mój komplet torba +wałek na pewno jest na sprzedaz, jest usztywniana nie załamuje się nawet pusta i od wewnątrz pokryta nieprzemakalna tkanina i ma niestety logo HD
 
 
 
Judas Prophet 
www.Acheront.com


Motocykl: Aktualnie BRAK.
Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-04, 14:44   

Ja mam oryginalne (Shadow) skórzane z plastikiem wewnątrz jak rocker. dokrecane na 4 śruby i jest miodzio
_________________
"Stalowe Rumaki nie umierają..."

Pozdrów dzieciaki, bo z żoną się będę widział !

 
 
Dziki 
Adam


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wiek: 43
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 445
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-01-08, 15:06   

dobra kupiłem tę torbę oxforda. jakby się ktoś interesował to jest parę fotek
https://picasaweb.google.com/112586272558932564155/Torba?authkey=Gv1sRgCM7oiouIn7WL5AE

piszą że ma gigantyczną pojemność 75l a mi wychodzi 47 z obliczeń, 32 torba i 15 wałek.

może to tłumaczenie z angielskiego wessało 30l, może przeliczane z jakiś cali trójkątnych czy czego, nie wiem.

piszą że sztywne panele mogą być używane oddzielnie, a faktycznie torba jest usztywniona jakimś panelem z tworzywa (widać na zdj), a wałek miękki jak szmata.

wykonanie wzorowe, ale mogliby wszyć parę pasków odblaskowych

reszta jak na zdjęciach i w opisie. generalnie super, jak ktoś szuka czegoś innego niż skórzany kufer. ja jestem zadowolony, kosztowało 4 stówy, można w necie znaleźć za 360 + wysyłka. ja obmacałem na miejscu i kupiłem
_________________
Patrz na boki, spójrz dwa razy- drifterzy są wszędzie
 
 
Dziki HTL 


Motocykl: VTX 1800F1 `07
Wiek: 48
Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 1605
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-08, 15:35   

całkiem fajna ta torba. Przegródek przegródeczek, kieszeni, kieszonek.
Zastanawia mnie tylko czy wytrzyma bagażnik jak się załadujesz "na bogato"

na moim bagażniku jest naklejeczka - do 3,5 kg :-|
_________________
Honda - The Power of Dreams
 
 
soltys 

Motocykl: shadow 700
Wiek: 38
Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 119
Skąd: Stryszów wadowice
Wysłany: 2013-01-08, 15:40   

A ja kupiłem to:
http://www.ifoxi.pl/vm/kufry/kufer-k8-a-b-c-detail
Jest olbrzymi, super sztywny, jakość pierwsza klasa.
A i pojemność 55l :-)
Dwa kaski wchodzą bez problemu i jeszcze miejsce jest.
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 67
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2013-01-08, 15:52   

soltys napisał/a:
A ja kupiłem to:
http://www.ifoxi.pl/vm/kufry/kufer-k8-a-b-c-detail
Jest olbrzymi, super sztywny, jakość pierwsza klasa.
A i pojemność 55l :-)
Dwa kaski wchodzą bez problemu i jeszcze miejsce jest.


mam jako drugi , taki sam - tyle że z fręndzlami.... bardzo pojemny.. :-)
 
 
 
Dziki 
Adam


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wiek: 43
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 445
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-01-08, 16:07   

na moim jest niby 3 kg, ale to chyba takie same kilogramy jak litry w pojemności torby. wieszałem tam już dużo więcej. 10 kg przy śrubach mocujących do oparcia to mniej niż 5 kg na końcu bagażnika, a tak poza tym to ile może ważyć trochę ciuchów, kosmetyków, mapa i butelka wody. :mrgreen:
_________________
Patrz na boki, spójrz dwa razy- drifterzy są wszędzie
 
 
Dziki HTL 


Motocykl: VTX 1800F1 `07
Wiek: 48
Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 1605
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-08, 16:43   

Dziki napisał/a:
a tak poza tym to ile może ważyć trochę ciuchów, kosmetyków, mapa i butelka wody. :mrgreen:

weź kobitę ze sobą to to się zdziwisz ile może ważyć trochę ciuchów :shock:
żarcik oczywiście :mrgreen:

no to git że pasi bo całkiem przyzwoita walizka :)
_________________
Honda - The Power of Dreams
 
 
Aramil 


Motocykl: VT 600 90'
Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 152
Skąd: Białystok (Cz. B.)
Wysłany: 2013-01-09, 11:01   

Dziki napisał/a:
na moim jest niby 3 kg, ale to chyba takie same kilogramy jak litry w pojemności torby. wieszałem tam już dużo więcej.

Gorzej jak jednak nie wytrzyma, swego czasu z powodu rowerowego bagażnika "do 5kg", mieliśmy ze znajomymi dodatkowy plecak 20kg do noszenia na plecach przez 200km. Na motocyklu dochodzi kwestia, że raczej nie chciałbym aby moje bagaże postanowiły opuścić czy wyprowadzić z równowagi motocykl w trakcie wyprzedzania czy na autostradzie ;)
Trochę na pewno wytrzyma (ww. dał radę przez 500km, a warunki na rowerze są jednak gorsze niż na motocyklu ;) ), gorzej jak puści w nieodpowiednim momencie
 
 
gasior5 


Motocykl: Honda Shadow 2005 VT 750 C5
Wiek: 48
Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 26
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2014-07-05, 22:05   

Odświeżę trochę temat bo robię rozeznanie w sakwach.Poczytałem trochę wasze wypowiedzi i porady ;)Kupiłem stelaże do mojego moto takie:
http://www.roadstyler.com...hpshop&Itemid=1

I teraz trzeba dopasować do tego sakwy:) O firmie SAKO są dobre opinie i mają w swojej ofercie takie jakie mi się podobają S15
http://www.sakwy.pl/pl/sakwy/11-s15-ab.html

I teraz pytanie i prośba ,czy ktoś z was miał lub ma takowe?Chodzi mi generalnie o to czy do mojego moto ( VT750 C5 2005 rok ) będzie gabarytowo pasowało i czy nie będą za duże i czy kierunkowskazów nie będzie trzeba przesuwać?
_________________
gasior5
 
 
gzaw 


Motocykl: VT750 Spirit
Wiek: 45
Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 13
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2016-03-16, 21:29   

Ja poszedłem za radą Arka (igorcze) i kupiłem dwa tygodnie temu ze strony

igorcze napisał/a:

http://www.terys.pl/


Wybrałem dla swojej Shadowki model TR-SB-15

Idealnie wpasowują się w mój gust. 8-)

Wymiary: długość 39 cm/dołem 33cm, wysokość 32 cm, szerokość 20 cm. Pojemność ok 2 x 20 l.
Materiał: skóra bydlęca kryta o grubości 2.5 mm.

Jest też zamknięcie na kluczyk (trochę wiotkie, ale zawsze to coś). Wnętrze jest usztywnione, ładnie wykończone "na miękko". Wydają się bdb wykończone na zewnątrz, ładne szwy. Rozmiarowo / wizualnie do Shadowki pasują bardzo dobrze.

Zapłaciłem 666 :evilek: PLN + koszty wysyłki.

W tylnej ściance jest blacha stalowa, dla tego przymocowałem na 3 śruby do stelaży (z podporą).

Przyznam, że wyglądają bardzo solidnie. Zobaczymy po sezonie, dwóch jak będą się zachowywać.

Dzięki igorcze za podpowiedź. :toast:

gzaw_shadow_sakwy.jpg
Plik ściągnięto 131 raz(y) 33,24 KB

 
 
Piwek 
Wredna MENDA


Motocykl: Była VT 125, VT 750 C8, FZ8 FAZER, BMW R1200R
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 1975
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-17, 09:23   

Zamówiłem te same z prośbą o 3-ci zamek, bo mam ich kufer i będę miał jeden kluczyk do wszystkiego. Poprosiłem również o:
- skórę taką, jak mam kufer
- dodatkowe zamknięcie pod paskami na szybkozłączkę
- przywiezienie ich na MOTOBAZAR - odbiór osobisty...

i jak na razie bez problemów :-)
_________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
 
 
zielonyne
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-17, 10:45   

gasior5 napisał/a:
Odświeżę trochę temat bo robię rozeznanie w sakwach.Poczytałem trochę wasze wypowiedzi i porady ;)Kupiłem stelaże do mojego moto takie:
http://www.roadstyler.com...hpshop&Itemid=1

I teraz trzeba dopasować do tego sakwy:) O firmie SAKO są dobre opinie i mają w swojej ofercie takie jakie mi się podobają S15
http://www.sakwy.pl/pl/sakwy/11-s15-ab.html

I teraz pytanie i prośba ,czy ktoś z was miał lub ma takowe?Chodzi mi generalnie o to czy do mojego moto ( VT750 C5 2005 rok ) będzie gabarytowo pasowało i czy nie będą za duże i czy kierunkowskazów nie będzie trzeba przesuwać?



mam od SAKO kuferek jest super bardzo dobrze wykonany polecam , a sakwy oryginały na śruby do porządnych stelaży, ponadto oryginalny stelaż posiada dodatkowy zamek na tzw. zapięcie na kask
 
 
zielonyne
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-17, 10:50   

gzaw Wybrałem dla swojej Shadowki model TR-SB-15






A te to też bardzo ładne ,pasują do Hanki :ride:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM