Utwardzenie przedniego zawieszenia
Odpowiedz do tematu

:
Agathocles napisał/a:
W jakim stanie sa panewki w lagach? Jesli sa przetarte to wymiana oleju/sprezyn nie pomoze.

Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Jestem ciekaw jaki to ma związek? Pytam poważnie.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
slawek
[Usunięty]
:
W zeszłym sezonie byłem zmuszony wymienić całe zawieszenie w swojej Hani. Jak mechanior to rozebrał to okazało się że jakiś magik który używał to przede mną tak pokombinował w tych amorach że ten po rozbiórce nie wiedział o co tam chodzi. Poskracane sprężyny, jakieś tam tuleje popękane no jednej ponoć nie było wcale, jedna z lag minimalnie wygięta czy zduszona i takie tam, więc decyzja wymiana wszystkiego na nowe. polecił sprężyny progresywne olej jak w serwisówce resztę bebechów też dokupił nowe poskładał i co, o niebo lepiej jazda jak marzenie cały koszt nie mały 1500 zł. z robocizną ale wcale nie żałuję. W końcu przednie zawieszenie to nasze bezpieczeństwo.

:
Todek napisał/a:
Agathocles napisał/a:
W jakim stanie sa panewki w lagach? Jesli sa przetarte to wymiana oleju/sprezyn nie pomoze.

Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Jestem ciekaw jaki to ma związek? Pytam poważnie.


http://www.cmsnl.com/hond...00.html#results

na schemacie czesci 9 i 10. jesli beda mialy "zjechane" powierzchnie to nalezy wymienic.

:
To, że należałoby wymienić, to oczywiste. Ale ja pytam jaki to ma związek z twardością zawieszenia i dlaczego przy zużytych tulejach ślizgowych nic nie da wymiana sprężyn i oleju?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
To, że należałoby wymienić, to oczywiste. Ale ja pytam jaki to ma związek z twardością zawieszenia i dlaczego przy zużytych tulejach ślizgowych nic nie da wymiana sprężyn i oleju?

Bo tlumienie olejowe nie bedzie dzialac, to jest tak samo jakbys mial wyrabane amortyzatory w aucie. I potem moto jezdzi podskakujac.

PS. dlatego czasami wymiana oleju na twardszy pomaga gdy panewki sa lekko zjechane.

:
Górna to na pewno nie ma wpływu na tłumienie olejowe, znajduje się ona bezpośrednio pod uszczelniaczem. Co do dolnej to mogę się zgodzić, ale musiałaby być bardzo mocno zużyta i mieć duże luzy.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Górna to na pewno nie ma wpływu na tłumienie olejowe, znajduje się ona bezpośrednio pod uszczelniaczem.


Zuzyta gorna powoduje najczesciej wycieki oleju z lagi bo sam zimering nie wytrzyma tych cisnien przy podskokach.

Todek napisał/a:
Co do dolnej to mogę się zgodzić, ale musiałaby być bardzo mocno zużyta i mieć duże luzy.


Dlatego nalezy je sprawdzic :-P

:
Witam
W weekend zamierzam się zabrać za wymianę oleju sprężyn na progresywne i uszczelniaczy w Hance. Gdzieś wyczytałem ze przy progresywnych sprężynach należy nalać mniej oleju. Może ktoś podpowiedzieć ile ?

Tomek

:
combit napisał/a:
Witam
W weekend zamierzam się zabrać za wymianę oleju sprężyn na progresywne i uszczelniaczy w Hance. Gdzieś wyczytałem ze przy progresywnych sprężynach należy nalać mniej oleju. Może ktoś podpowiedzieć ile ?

Tomek

... pierwsze słyszę o laniu mniejszej ilości oleju w przypadku zastosowania sprężyn progresywnych. Mam u siebie takie spręzyny i podczas serwisowania zawieszenia, poszło do lag tyle oleju, co podpowiada serwisówka.

P.S. 1 sorki za sarkazm, ale gdzieś wyczytałeś że trzeba mniej, ale ile mnie to już nie wyczytałeś ?? ;-)

P.S. 2 możesz gdzieś wrzucić fotografie swojego motocykla? Jeszcze nie widziałem VTX 600

Honda - The Power of Dreams
:
[quote="Dziki HTL"]
combit napisał/a:
P.S. 2 możesz gdzieś wrzucić fotografie swojego motocykla? Jeszcze nie widziałem VTX 600

Się Dziki czepiasz. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
literówka ;p
wyczytałem ze do tych sprężyn 160 mm :)

:
Do sprężyn będzie dołączona instrukcja montażu , przeczytaj. W instrukcji moich spręzyn kazali nalać tyle co zaleca producent motocykla.

:
Wychodzi na to, że słuszna inwestycja te sprężyny progresywne.


A jak myślicie ile mechanior mógłby krzyknąć za taki pełny serwis przedniego zawieszenia. Tak mniej więcej. Wymiana sprężyn, uszczelniaczy... Sam jakoś bałbym się to składac.

:
To jest stosunkowo prosta robota - ja sam się zabrałem mając zero doświadczenia i poskładałem w jedno popołudnie do kupy lepiej niż mechanik który qtwa tulei nie dokręcił....
Naprawdę nic trudnego.

-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
:
Wymieniłem sprężyny na progresywne + uszczelniacze + olej 15W jest o niebo lepiej w porównaniu do poprzedniego stanu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group