SPuszczenie Oleju silnikowego
Odpowiedz do tematu

samorajJacek
[Usunięty]
: SPuszczenie Oleju silnikowego
Nie mogę znaleźć śruby dzięki której zejdzie mi olej, muszę odkręcić dekiel od magneta w mojej 500 i wymienić uszczelkę na nim. Proszę o pomoc

putrycy
[Usunięty]
:
Siedząc na motocyklu : po lewej stronie, niedaleko zagięcia ramy, na samym dole. Zdaje się niedaleko pompy wody. Jest w manualu zresztą, który gdzieś tu był na forum. Najpierw rozgrzej deko silnik, żeby olej lepiej schodził.

:
jeśli nie planujesz wymieniać oleju to nie musisz go spuszczać.

Położysz moto na boku i możesz działać.

:
Ja odkręcałem śrubę od spodu, klucz imbusowy 8, albo 10 nie pamiętam dokładnie.

samorajJacek
[Usunięty]
:
nie wyleje mi się olej jak go przewróce na drugi bok i odkręce dekiel?

:
CHYBA ŻE MASZ OLEJ POD KOREK ;-)

:
renegade napisał/a:
CHYBA ŻE MASZ OLEJ POD KOREK ;-)


Co tak krzyczysz?



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
samorajJacek
[Usunięty]
:
mam miedzy min a max:) na srodku gdzies:)

:
samorajJacek napisał/a:
mam miedzy min a max:) na srodku gdzies:)


To dobrze masz.

:
WIĘC CI SIĘ NIE WYLEJE 8-)

:
renegade napisał/a:
WIĘC CI SIĘ NIE WYLEJE 8-)


Ja też już rzygam olejem. 8-)



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
Napewno się nie wyleje,ja odkręcałem korek spustowy torksem taką gwiazdką bo lepiej pasuje niż imbus.

Vel Thomas
:
Wracając do tematu wymiany uszczelki to możesz poskładać bez uszczelki tylko sobie kup czarny silikon na temperatury(lub jasno niebieski)posmaruj tylko pokrywę odczekaj 15 minut i pomału skręcaj stopniowo nie odrazu na full.Lepiej trzyma niż na uszczelce 100%. Ps.motoru nie musisz przewracać,tam ci wyleci minimalnie oleju najwyżej go przechyl podkładając coś z jednej strony pod centralne podnóżki.

Vel Thomas
samorajJacek
[Usunięty]
:
po 1 wyleje mi sie wszystko prawie bo juz tak mialem i ledwo zdążyłem podłożyć pojemnik:) po 2 zrobię to właśnie silikonem ale czerwonym- do 315 stopni C. :)

:
Ciekawość, zmieniałem uszczelkę pod pokrywę alternatora ,moto stało na centralce i niewiele mi wyciekło

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group