Zawór wydechowy
Odpowiedz do tematu

:
usłyszałem właśnie pewną sugestię dotyczącą zaworów i mam pytanie do znawców
czy puste wydechy mogą mieć wpływ na stan zaworów wydechowych?zwłaszcza w tylnym cylindrze?

never as good as the first time
:
Może mieć wpływ. Po przeróbce wydech ów powinno się ustawić skład mieszanki. Który cylinder to nie ma raczej znaczenia. Może o tyle że ten tylni z racji zasłonięcia grzeje się zawsze bardziej.

:
Pytanie było nieprecyzyjne 🙂 odpowiedź "może" jest oczywista
Ale zakładając że mieszanka ustawiona jest prawidlowo sądząc po pracy silnika,obserwacji świec itp a zużycie zaworu postępuje, u mnie zakończyło się upaleniem kawalka i systematycznym żłobienieniem główki zaworu, .czy jest sens powrotu do pełnych tłumików czy ten proces będzie postępowało i tak?

never as good as the first time
:
Leo,

Wolny przelot pomimo ustawienia prawidłowej mieszanki ma wpływ na zawory (wszczegaulności w starszych maszynach). Wolny przelot zmniejsza ciśnienie za zaworem wydechowym tym samym mieszanka paliwo/powietrze łatwiej wydostaje się z cylindra i spala się nie w tym miejscu w którym powinna (bliżej zaworu lub już za nim) zwiększając temperaturę pracy zaworu i jego szybsze zużycie.

To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

:
Dzięki to przejrzyste wyjaśnienie :-)

never as good as the first time
:
Gdzieś ten temat już był, bardziej szczegółowo opisany, ale potwierdzam to co pisze Goldix. Spaliny za szybko wylatują i to może mieć wpływ na trwałość zaworów i gniazd.

Piotrek
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group