czym czyscicie swoje maszyny?
Odpowiedz do tematu

braszek
[Usunięty]
: czym czyscicie swoje maszyny?
hejka, tyle jest srodkow na rynku do czyszczenia i konserwacji, nie ma problemu ze znalezieninem roznorodnych srodkow. znajac zycie, sa i lepsze i gorsze produkty.najlepiej te srodki sie sprawdzaja " w praniu":-))) z uwagi na swoja swiezosc w tej branzy prosze o porade:

1. jakich srodkow uzywacie do powierzchni lakierowanych np. blotniki, bak...?

2. jakich srodkow uzywacie do powierzchni chromowanych?

3. jakich srodkow uzywacie do konserwacji łancucha?





o co jeszcze warto zadbac, by moja kochana sprawowala sie dobrze i byla wdzieczna za opieke. pozdrowionka

:
ad1 silikon w płynie

ad2 silikon w płynie :mrgreen:

ad3 a co to jest :twisted:

braszek
[Usunięty]
:
renegade26 napisał/a:


ad3 a co to jest :twisted:




co to łańcuch...... hmmmmmmm.......... qurcze............. jak to powiedziec......... postaram sie napisac, jak i co.....

:
Nie no wiem co to jest i jak to wygląda tylko po co go konserwować jak on jest utopiony w oleju w środku w silniku. :koso: :twisted:

braszek
[Usunięty]
:
renegade26 napisał/a:
Nie no wiem co to jest i jak to wygląda tylko po co go konserwować jak on jest utopiony w oleju w środku w silniku. :koso: :twisted:




qurcze, dlatego jako swiezak pytam o rade....

:
Chyba że masz napęd na łańcuch ale tutaj też nie jestem autorytetem bo mam kardan :chytrusek:

:
Autosol. A na łańcuch to ja tylko moge popatrzeć... w innych motocyklach ;-)

:
renegade26 napisał/a:
Nie no wiem co to jest i jak to wygląda tylko po co go konserwować jak on jest utopiony w oleju w środku w silniku. :koso: :twisted:


Renek nie cwaniakuj :koso: nie każdy ma kardana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dlaczego niektórzy mają tak wyj.....e ???
:
lelumboss napisał/a:
renegade26 napisał/a:
Nie no wiem co to jest i jak to wygląda tylko po co go konserwować jak on jest utopiony w oleju w środku w silniku. :koso: :twisted:


Renek nie cwaniakuj :koso: nie każdy ma kardana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




No ale czy to jest moja wina :?: :twisted:

Kardan to jedyny słuszny napęd i tej wersji będę się trzymał :chytrusek:

:
Hejka



ad.1. Używam do mycia aku oraz błotników itd. szamponu z woskiem oraz czasami dokonserwuje go samym woskiem. Efekt swieci się i błyszczy jak psu j...ca ;-)



ad.2. Ostatnio zakupiłem na motoakcesoria preparat MAGIC do powierzchni chromowanych. Cena niewielka a efekt naprawdę zadowalający.



ad.3. Niestety nie wiem co to jest łańcuch ;-)

:
Ja do niuni używam pasty do konserwacji lakieru z woskiem.

Po nabłyszczeniu jej daje się ze dwa -trzy razy zmywać brud i muszyska wodą mineralna -super schodzi brud i robale-a potem polerka szmatką .Efekt doskonały.

I potem znów pasta

.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
Michael
[Usunięty]
:
Do lakieru uzywam silikon w plynie, do chromow paste do polerowania trąbek i innych instr. dętych :P:D efekt piorunujący!

a lancucha rowniez nie uzywam ;)

:
cały motocykl czyszczę czym się da, najpier myjka bezdotykowa, potem pasta TEMPO na wszystko co ma się błyszczeć, a na łańcuch (sprawdzone) nafta z lampy z dodatkiem paru kropel oleju i pędzlowanie(nie chlapie i nie zbiera ziarenek piachu)

:
wznawiam temat na czasie :mrgreen:

polecam pastę TEMPO b. lekko ściera i przy tym czyści różne badziewie z zeszłego sezonu 8-)

można nią też przepolerować chromy

Byle nie mechanicznie bo polerki są do tego środka za szybkie.

:
Do lakieru i chromów Plastmall wg mnie znakomity , do łańcucha biały smar Bel- Ray , zdecydowanie najmniej chlapie ze wszystkich które stosowałem .

Możliwe że jestem tu tylko na chwilę
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group