/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyrzuca płyn z zbiornika wyrównawczego
Autor Wiadomość
mytek1 

Motocykl: xv 535, vt 1100c '88
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 109
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2015-02-14, 19:59   Wyrzuca płyn z zbiornika wyrównawczego

Witam, pod koniec sezonu na zlocie jak stałem w korku to zaczęło wyrzucać mi płyn chłodniczy z zbiornika wyrównawczego. Dziś zdemontowałem chłodnicę i mam kilka pytań.
Jak sprawdzić termostat i włącznik termiczny wentylatora? Jak sprawdzić pompę wody czy jest w pełni sprawna? i jak wymyć cały obieg a w szczególności chłodnicę?
_________________
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
 
 
Krzychoo 
Krzysiek


Motocykl: Valkyrie GL1500 Interstate
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 855
Skąd: Kurów LPU
Wysłany: 2015-02-14, 21:52   

I termostat i czujnik sprawdzisz w garnku z gorącą wodą. Czujnik zanurzasz częściowo a termostat całkowicie. Temperaturę kontrolujesz termometrem a zwarcie styków czujnika omomierzem. Na sprawdzenie pompy nie mam pomysłu ale jeśli jest sprawna mechanicznie to powinna pompować. Temperatura załączenia czujnika to wg mojej instrukcji 98 do 102 stopni Celsjusza. Początek otwarcia termostatu 80 do 84 C a pełne otwarcie przy 95 C
 
 
Polo 
Marcin


Motocykl: VT 1100 C SC23 94
Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-02-14, 23:28   

Trzeba też pamiętać o korku od wlewu płynu, który może upuszczać płyn przy zbyt małym ciśnieniu.
 
 
mytek1 

Motocykl: xv 535, vt 1100c '88
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 109
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2015-02-15, 11:04   

Termometru nie mam na taki zakres i muszę poszukać po z znajomych. Co do sprawdzenia to wiedziałem, ze w garnku i w wodzie, tylko czujnik powinien przy 100 C łączyć i pytanie czy on działa 0-1 czy też ma liniową ch-ke rezystancji w pewnym przedziale temperatury. Wpadła mi wczoraj do głowy jeszcze jedna opcja, a mianowicie bezpiecznik i faktycznie był upalony, co mogło być przyczyną? Jak już mam chłodnice zdemontowaną to i tak zobaczę termostat, chłodnicę przepłukam i ten czujnik obadam. Jak miernik ustawiłem na zwarcie i zanurzyłem czujnik na kilka minut w wrzątku to miernik nie pokazał zwarcia. Jak będę miał czas to to wszystko obadam dokładnie, tylko na ten upalony bezpiecznik nie mam pomysłu, co mogło być przyczyną.
_________________
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
 
 
Krzychoo 
Krzysiek


Motocykl: Valkyrie GL1500 Interstate
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 855
Skąd: Kurów LPU
Wysłany: 2015-02-15, 12:18   

Czujnik działa na zasadzie włącz wyłącz, sprawdź czy wentylator obraca się bez oporów. Jeśli tak to wymień bezpiecznik, czujnik zewrzyj na krótko i włącz zapłon, jak ponownie spali bezpiecznik to najpewniej uszkodzony jest silnik wentylatora. To samo jeśli stwierdzisz że śmigło obraca się z oporami.
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-15, 12:36   

mytek1 napisał/a:
Termometru nie mam na taki zakres i muszę poszukać po z znajomych


Ja przy okazji narodzin córy zakupiłem taki domowy laserowy dziecku do ucha/czoła...
ma funkcję "dom" i tutaj działa do 100C. taki multitool ;) pytaj dzieciatych ;)
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM