/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Irytujące dzwonienie - jak zlokalizować?
Autor Wiadomość
Luzak 


Motocykl: R1200RT
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 91
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-06, 20:46   

Miałem podobną sytuację. Szukałem, szukałem ..... i nic nie mogłem znaleźć. Problem okazał się prozaiczny. Szyba tak opadła, że pocierała o lampę od góry i sobie skrzypiała - właśnie przy wyższych obrotach i gdy jechałem. Sprawdź - może to właśnie to.
 
 
wyvern 


Motocykl: GL1800 GoldWing
Wiek: 48
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 1751
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2012-05-06, 20:58   

Zbiornik jest na 1 srubie i 2 gumach :-)
Sprawdz zegar, tam sa 3 gumy dystansowe, u mnie jedna była uszkodzona.
_________________
-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
 
 
zeza 
morderca żelazaiopon


Motocykl: VT 750 C5 05 i F6C 97
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1055
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2012-05-06, 21:49   

Ja miałem pogubione gumki , które wytłumiały drgania osłon na rurach wydechowych.
_________________
Podobno żadna praca nie hańbi - oprócz fizycznej.
 
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2012-05-07, 00:53   

zeza napisał/a:
Ja miałem pogubione gumki , które wytłumiały drgania osłon na rurach wydechowych.

No i mnie Zenek ubiegł... Te osłony potrafią niezłego rabanu narobić, podobnie jak wytłuczone gumy zbiornika.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2012-05-07, 09:27   

Też szukałem przyczyny dzwonienia na wysokich obrotach - w poprzednim moto były to osłony na wydechach i klapka wlewu paliwa, w obecnym przestaje, jak przytrzymam palcem lampę ;-)
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
bartekh2o 


Motocykl: VT600 94'
Wiek: 34
Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 81
Skąd: Kowary/Wrocław
Wysłany: 2012-05-07, 16:30   

U mnie dzwoniła kiedyś osłona na wydechu (ta czarna, mocowana od góry), luźne mocowanie kierunkowskazu i zmęczone plastiki osłaniające główkę ramy.

Cała orkiestra :D
 
 
darus 

Motocykl: vt 600C Shadow
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 35
Skąd: Chotcza, mazowieckie
Wysłany: 2012-05-12, 19:04   

zeza napisał/a:
Ja miałem pogubione gumki , które wytłumiały drgania osłon na rurach wydechowych.


Wczoraj po jeździe stwierdziłem przy wysokich obrotach hałas z prawej strony silnika. Pukałem, słuchałem, sprawdzałem czy wszystko jest dobrze dokręcone ale na nic. Już się zacząłem martwić, że to sprzęgło. Dopiero dzisiaj jak mocniej stuknąłem w przednią osłonę - odezwała się. Zdziwiło mnie, bo się nie ruszała. Szczerze mówiąc, miałem zamiar w poniedziałek po prostu odgiąć blachę a tu czytam, że są tam jakieś gumy.
 
 
zeza 
morderca żelazaiopon


Motocykl: VT 750 C5 05 i F6C 97
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1055
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2012-05-12, 20:58   

U mnie to coś takiego. W C5 pod osłoną, która jest "wyżej" są 3 gumki, a pod "dolną" cztery.
_________________
Podobno żadna praca nie hańbi - oprócz fizycznej.
 
 
 
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2012-05-13, 10:38   

muszę poszukać gdzie te ustrojstwa się znajdują, bo mam podobnie, jak odkręcę manetkę ostro to najpierw ryknie silnik a potem coś zadzwoni / zarzęzi nie przyjemnie ;/
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
darus 

Motocykl: vt 600C Shadow
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 35
Skąd: Chotcza, mazowieckie
Wysłany: 2012-05-13, 12:52   

Destiny napisał/a:
........... jak odkręcę manetkę ostro to najpierw ryknie silnik a potem coś zadzwoni / zarzęzi nie przyjemnie ;/


Dokładnie u mnie te same objawy. Na rysunku rozebranego na części wydechu w serwisówce są dwa takie małe elementy (pod przednią osłoną), które mogą być tymi podkładkami.

[ Dodano: 2012-05-14, 18:33 ]
Jeśli ktoś będzie musiał dokupić gumki wytłumiające osłony w vt 600, to występuje tylko jedna przy przedniej - taka malutka niebieska. Jej nr katalogowy: 18293-ME9-000 ( na 99% to jest ta). Najgorsze jednak jest to, że nic u mnie nie pomogło zdjęcie nawet obu osłon. Dalej słychać przez moment pobrzękiwanie gdy silnik schodzi z obrotów i to w okolicy sprzęgła - gdy dodaję gazu to wszystko w porządku. Sprzęgło nie zgrzyta, nie wydaje mi się też żeby się ślizgało gdy jadę. Mam jednak podczas jazdy wrażenie, jakby występowały drgania motocykla przy rozpędzaniu a może nawet przy równej jeździe. Chyba nie ma to nic wspólnego ze sprzęgłem a raczej z napędem? Od dawna liczyłem się z wymianą napędu, bo kończy się regulacja. Pewnie gumy zabieraka też nie są w idealnym stanie. Ale na razie to brzęczenie mnie denerwuje!

[ Dodano: 2012-05-14, 19:47 ]
Destiny napisał/a:
muszę poszukać gdzie te ustrojstwa się znajdują, bo mam podobnie, jak odkręcę manetkę ostro to najpierw ryknie silnik a potem coś zadzwoni / zarzęzi nie przyjemnie ;/


:lol: Destiny, a może przyczyna jest prozaiczna? Wziąłem teraz młotka gumowego i stwierdziłem, że brzęczy w środku tłumik a nie osłona, właśnie na wysokości sprzęgła. Widać przychodzi wielkimi krokami czas na operację tłumików. Cały wieczór męczyłem się aż mi głupio, ale chyba doszedłem! :thx:
 
 
walux 


Motocykl: VT600C '98
Wiek: 36
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: podkarpackie RDE
Wysłany: 2013-05-11, 20:21   

Dzisiaj ja wziąłem się za lokalizowanie rezonansów i u mnie przyczyną było obciążenie kierownicy znajdujące się pod manetką na którym wyrobiły się gumki trzymające ten kawał metalu. Może będzie to komuś pomocne. Pozdrawiam.
obraz1
obraz2
obraz3
obraz4
 
 
 
Dodo 
Dominik


Motocykl: Honda Shadow VT 600 C '88 Custom
Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 519
Skąd: W-Wa / Sanok
Wysłany: 2013-05-12, 11:13   

ooo a ja myślałem że tylko ja mam jakiegoś świra na punkcie dzwonienia randomowych rzeczy ;d jak jechałem teraz A4 to myślałem że mnie trafi, coś w okolicy kiery/lampiy/lightbarów nieźle dzwoniło, narazie dochodzenie w toku ale pewnie od lampy zacznę..
 
 
griswald 


Motocykl: shadow 600(była), jest Drag Star 1100 Classic
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 64
Skąd: kępno
Wysłany: 2013-05-12, 12:23   

U mnie jak dzwonił bak to okazało się, ze to te gumy z przodu zbiornika jakieś mniejsze się zrobiły i luz :mrgreen: Wyciąłem z dętki rowerowej takie opaski i nałożyłem na oryginalne gumy zwiększając ich średnicę. Od tamtej pory jest wszystko ok, żadnych stuków nawet jadąc po dziurach.
 
 
Walther77 

Motocykl: PZL Świdnik 1983
Wiek: 47
Dołączył: 24 Kwi 2013
Posty: 75
Skąd: Inowrocław
  Wysłany: 2018-09-13, 22:52   Coś dzwoni w silniku?

Stary temat ale problem podobny. Pomóżcie zlokalizować dzwonienie przy lub w silniku mojego cienia. Wrzucam filmik. Najlepiej to słychać między 0:25 a 0:35 sekundą filmu. Czyżby to był łańcuch rozrządu?
P.S. Osłony na wydechach sprawdziłem, nie drżą. Ogólnie Honda ma moc, ładnie odpala i spala tyle ile powinna od 3,6 do 5,2 litra PB 95 na setkę. Oliwy pobiera ok 0,1 l/1000 km. Po regulacjach jedzie książkowe 158 km/h max. Lekkie stukanie na rozgrzanym silniku przy jeździe np. na drugim biegu przy wolnej jeździe słychać ale może jestem przewrażliwiony bo do tej pory miałem czterocylindrowce.

https://youtu.be/-MNZ7kGi_zQ
_________________
PZL Świdnik 1983
 
 
aroxe 


Motocykl: Honda Shadow VT600C'96
Wiek: 31
Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 39
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-09-14, 12:44   

Podepnę się pod temat.
U mnie również coś takiego występuję, szczególnie słyszę podczas jazdy przy przyspieszaniu na wyższych obrotach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM