Kilka zapytań świeżo upieczonego właściciela VT-500C
Odpowiedz do tematu

: Kilka zapytań świeżo upieczonego właściciela VT-500C
Witam jestem od kilku dni świeżo upieczonym właścicielem vt-500C z 87 roku. Motor kupiłem okazyjnie więc trzeba trochę nad nim popracować. Planuje dopiero na wiosnę nim wyjechać. Lusterka i kierunkowskazy już sobie ogarnąłem i czekam za przesyłką (posiadał jedno lusterko i żadnego migacza). Mam kilka pytań:
- jakie części są uniwersalne (tzn np. czy tarcze hamulcowe od 750 czy 110 pasują do 500)?
- części jak przeglądam do 500c to ą zapytania o rocznik 84 lub 86, czy po 86 roku jakieś zmiany nastąpiły i wtedy jak szukać?
- czy to normalne, ze jak nóżkę boczną wysuwam, to ona się sama zamyka?

: Re: Kilka zapytań świeżo upieczonego właściciela VT-500C
1. Zapraszam do Powitalni.

pokrak napisał/a:
vt-500C z 87 roku

Vt500c były produkowane do 86 roku, prawdopodobnie masz jako rok produkcji wpisaną datę pierwszej rejestracji ( przy motocyklach sprowadzanych często tak jest)

pokrak napisał/a:

- jakie części są uniwersalne (tzn np. czy tarcze hamulcowe od 750 czy 110 pasują do 500)?


Wiele części masz dostępnych nowych, ściągnij serwisówkę i po nr części większość znajdziesz a jak nie to portal na A.

pokrak napisał/a:

- części jak przeglądam do 500c to ą zapytania o rocznik 84 lub 86, czy po 86 roku jakieś zmiany nastąpiły i wtedy jak szukać?


Jak wyżej, później nie następowały zmiany, chyba że jakieś samodzielne przeróbki :mrgreen:

pokrak napisał/a:

- czy to normalne, ze jak nóżkę boczną wysuwam, to ona się sama zamyka?


Do momentu wysunięcia do końca powinna sama się zamykać, po wysunięciu do oporu powinna zostać otwarta.

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
Dzięki za odpowiedź.

Będę musiał poszukać w serwisówce. Musze tarcz hamulcową wymienić i w serwisie na a widziałem od innych pojemności za rozsądne pieniądze stąd pytanie.
A u mnie niezależnie od pozycji nóżka się zamyka :/ ciekawe co jest nie tak. Muszę sie temu przyjrzeć

:
pokrak napisał/a:
Dzięki za odpowiedź.

Będę musiał poszukać w serwisówce. Musze tarcz hamulcową wymienić i w serwisie na a widziałem od innych pojemności za rozsądne pieniądze stąd pytanie.
A u mnie niezależnie od pozycji nóżka się zamyka :/ ciekawe co jest nie tak. Muszę sie temu przyjrzeć

Kubek w kubek mam tak samo,97 rok i nóżka zamyka się po wyprostowaniu motorka w pion.

:
Za mocna sprężyna.

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Wygląda na to,że oś sprężyny nie mija punktu zaczepienia nóżki

:
Jak to powinno wyglądać? jakieś foto?

:
Najrzałem na zjawisko,tak ma być.Sprężyna przedłużona jest odpowiednio wyprofilowanym łącznikiem,który przy otwarciu nóżki,blokuje przesunięcie osi sprężyny o przestający trzpień zaczepu nóżki.Aby zmodyfikować urządzenie,by zostawało w pozycji otwartej,należy,albo ściąć ów wystający trzpień,albo zamienić mocowanie zwykłą śrubą.

:
Dałbyś rade zrobić foto i zaznaczyć to

:
Nie wiem o co chodzi, ale patrzyłem w katalogach części i stopka boczna w VT 500 C jest inaczej zamocowana niż na Twoich fotkach. Nie ma tam tej blaszki blokującej i takiej wystającej śruby.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Nie wiem o co chodzi, ale patrzyłem w katalogach części i stopka boczna w VT 500 C jest inaczej zamocowana niż na Twoich fotkach. Nie ma tam tej blaszki blokującej i takiej wystającej śruby.

Motor nabyłem od fryca z taką nóżką,nie wygląda na prototyp,moze jest od czego innego,czort wie,

:
Jutro pstryknę u mojej Hanki

Moja 2 pasja http://morfi.flog.pl/
:
Ja postaram się dzisiaj zrobić zdjęcia i porównamy

:
w mojej 500 wygląda to tak :
[URL=
[URL=

Moja 2 pasja http://morfi.flog.pl/
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group