/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
jak sprawdzic czy dochodzi paliwo do gaźnika.?
Autor Wiadomość
Pablo76 


Motocykl: Honda VT750 RC14 '83
Wiek: 47
Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 27
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-02-28, 13:47   jak sprawdzic czy dochodzi paliwo do gaźnika.?

Witam
wymienilem wszystkie przewody paliwa oraz filtr. Po tej wymianie nie mogę odpalić. Sprawdzilem czy dochodzi paliwo do pompki i dochodzi. Nie wiem czy pompka podaje paliwo dalej (czy możliwe jest jej zapowietrzenie?) Jak sprawdzic czy podaje paliwo do gaźnika?
 
 
Polo 
Marcin


Motocykl: VT 1100 C SC23 94
Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-02-28, 14:56   

Mozna odłaczyć wężyk za pompą, albo podłaczyć jakiś wężyk do krućca od spuszczania paliwa z komory pływakowej i wykręcić śrubę. Po przekreceniu kluczyka będzie pompować. Generalnie jak pompa pracuje to ją słychać, a przynajmniej czuć jak sie dotyka.
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2015-02-28, 15:23   

Kiedyś już na forum pisałem - pompa paliwa w Naszych maszynach nie pracuje tak jak w samochodowe. U Nas pompa dostaje sygnał z impulsatora co powoduje, że nie pompuje ciągle tylko pulsacyjnie małymi dawkami. W taki sposób napełnienie pustego układu zajmuje sporo czasu(aku trzy razy musiałem ładować a i tak skończyło się na podłączeniu samochodowego).
Rozwiązaniem jest podłączenie pompy na "krótko" do prądu i napompowanie układu. Powinno pomóc.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Pablo76 


Motocykl: Honda VT750 RC14 '83
Wiek: 47
Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 27
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-02-28, 18:24   

Juz 3 razy ladowalem aku, musze zrobic jak podpowiadasz podlacze mocnijszy akumulator. Prysnolem do wlotu powietrza zmywaczem do hamulcow, na chwile odpalił, po dodaniu gazu zdechł. Ewidentnie cos z pompka, moze padła. . .
 
 
Polo 
Marcin


Motocykl: VT 1100 C SC23 94
Wiek: 40
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-02-28, 19:17   

Widocznie u mnie było coś przerobione, bo pompa pompowała paliwo aż napełnił się gażnik.
 
 
Pablo76 


Motocykl: Honda VT750 RC14 '83
Wiek: 47
Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 27
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-03-02, 09:40   

GhoustDragon napisał/a:
Kiedyś już na forum pisałem - pompa paliwa w Naszych maszynach nie pracuje tak jak w samochodowe. U Nas pompa dostaje sygnał z impulsatora co powoduje, że nie pompuje ciągle tylko pulsacyjnie małymi dawkami. W taki sposób napełnienie pustego układu zajmuje sporo czasu(aku trzy razy musiałem ładować a i tak skończyło się na podłączeniu samochodowego).
Rozwiązaniem jest podłączenie pompy na "krótko" do prądu i napompowanie układu. Powinno pomóc.


Odpaliła:) faktycznie długo musiałem pompować.
Dzieki za podpowiedz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM