Konserwacja łańcucha - co ile km dokonywać tej czynności???
Odpowiedz do tematu

leokadius
[Usunięty]
: Konserwacja łańcucha - co ile km dokonywać tej czynności???
Witam, jak w temacie. Jestem nowym nabywca Hondy Shadow VT 750 1999R i mam pytanie w tym zakresie co ile km należy konserwować łańcuch, czy do tego służą jakieś specjalne środki?? bardzo będe wdzięczny za wszelkie informacje.



Poza tym:

JEST KTOŚ Z MOTONITÓW W STANIE UŻYCZYĆ MI SERWISÓWKI DO TEGO MODELU, JAKOŚ NIE MOGE ZNALEŹC I ZALEZY MI NA WERSJI W JĘZYKU POLSKIM.



Za wszelkie onformacje z góry dziękuje. Pozdrawiam

:
Ja jestem zdania (choć jeżdże na kardanie) że łańcuch trzeba smarować nie załóżmy co 300km czy 100km tylko wtedy kiedy tego potrzebuje.. Czyli po jeździe w deszczy kiedy woda wypłukuje środek smarny z łańcucha.

Jeśli łańcuch jest zasyfiony bo masz kiepski smar do którego przylepia sie syf z ulicy (drobinki piachu) to trzeba łańcuch wyczyścić, są do tego specjalne środki ale można też na przykład naftą. później trzeba taki łańcuch z nafty dokładnie wypłukać i wysuszyć, dlatego czasem lepsze są środki (odsyfiacze) w spray'u.

Później dokładne smarowanie ogniw w miejscu w którym ono pracuje a nie nasmarowanie łańcucha z wierzchu tak żeby sobie smar pochlapał oponę i spłynął na asfalt.

Jak spojrzymy na łańcuch to widać czy potrzebuje smarowania czy nie. Jeśli jest suchy - smarujemy, jeśli zaczyna głośniej pracować - smarujemy itd.

Pozdrawiam

Jadę jadę na motorze...
:
Środek do smarowania łańcucha,znajdziesz w każdym sklepie bądż serwisie motocyklowym.Łańcuch pryska się od wewnętrznej strony,,na całej długości,stopniowo przepychając motocykl..Dobrze jest zasłaniać jakims kawałkiem tektury koło żeby go nie spryskać,potem jest ciężko doczyścić.Kiedy smarować? Zerkaj na łańcuch,od tyłu motocykla , na zębatce.Jeżeli tulejki są czarne jest dobrze,jeżeli robią się jasne trzeba smarować.No i zawsze po jeździe w deszczu,wypłukuje wtedy wszystko.

:
Ja smaruję 1 w roku. :mrgreen:

Idzie ok. 120ml oleju przekładniowego i więcej nie zaglądam. :twisted:

:
To ja jeszcze z innej beczki: stosować przed smarowaniem środki do czyszczenia łańcuchów czy nie? Mam łańcuch O-ringowy i mam smarowidło Motul do łańcuchów oraz środek do czyszczenia łańcuchów i hamulców Shella w sprayu. W serwisówce do Hondy piszą, żeby nie używać żadnych środków chemicznych do czyszczenia łańcucha. Z kolei na opakowaniu od smarowidła jest napisane, żeby wcześniej łańcuch wyczyścić jakimś preparatem. No i teraz zgłupiałem. Do tej pory czyściłem szmatką, oliwiłem i już. Mam środek do czyszczenia na półce ale boje się go użyć ;-) Co radzicie, czyścić preparatem czy nie? Pomóżcie ;-)

Say no to slow.
:
Możesz spokojnie czyścić.

Jak pisana byłe serwisówka to prawdopodobnie jedynym środkiem do czyszczenia łańcucha była nafta. Chociaż pewnie z drugiej strony producent smaru do czyszczenia łańcucha zaleca produkt swojej produkcji. :koso:

:
renegade26 napisał/a:
Możesz spokojnie czyścić.

Jak pisana byłe serwisówka to prawdopodobnie jedynym środkiem do czyszczenia łańcucha była nafta. Chociaż pewnie z drugiej strony producent smaru do czyszczenia łańcucha zaleca produkt swojej produkcji. :koso:






Dzięki za pomoc ;-) Przez godzinę stałem obok motocykla i nie mogłem się zdecydować co zrobić, poważnie ;-) Ja po prostu wolałbym sobie zrobić krzywdę niż mojej niuni ;-) Zgadzam się z tym co napisałeś, ale potrzebowałem potwierdzenia, by mieć pewność, że nic nie zepsuję ;-)

Say no to slow.
:
No, łańcuch wyczyszczony.... chociaż ostatnie parę oczek już szmatką :mrgreen: Producent środka do czyszczenia łańcucha nie przewidział używania go przez takiego wariata jak ja bo jedna puszka nie starczyła mi na wyczyszczenie całego łańcucha :mrgreen: Widocznie ja czystość łańcucha rozumiem inaczej niż producent preparatu, błyszczy się teraz jak lustro :mrgreen: Odczekałem ponad pół godziny przed nałożeniem smaru więc na parę kilometrów mam spokój ;-)



Renegade, z Twojej wypowiedzi wynika, że nafta nie jest najlepszym środkiem do czyszczenia łańcuchów O-ringowych? Bo trochę poszperałem w necie no i każdy zaleca naftę jako tani środek do czyszczenia. Wiem, że kłopotliwy w użyciu, ale ja nie boję się upaprać łapek :mrgreen:

Say no to slow.
:
Odświeżę trochę temat.

Pomimo iż łańcuch można u mnie znaleźć jedynie w sliniku, to pytam ponieważ moja lepsza połowa ma VT 750 C2. Moje pytanie więc: Jakie środki używacie? Ale chodzi mi o konkretne, do czyszczenia i smarowania. Słyszałem opinie że najlepsze są teflonowe smary, ale teflonowe czy nie, jedne są lepsze inne gorsze. Np kolega używał kiedyś smaru ARAL i się nim bardzo zachwycał bo nie spadał z łańcucha i nie brudził zazbytnio. Kupił jakiś inny i ten inny już robił taką tłustą rzeźnię na kole że nie szło tego doczyścić. Może używacie jakiegoś środka godnego polecenia?



Z góry wieeeeeeeeelkie dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam

:
No tak, faktycznie jak się przesadzi z ilością to nadmiar powinien spaść. Ja szukając smaru spotkałem się z takim specyfikiem

http://moto.allegro.pl/it..._i_zebatek.html

Ciekaw jestem czy faktycznie to jest coś dobrego?

Tak czy owak dzięki za podpowiedź, będę o tym pamiętał smarując łańcuch.



Pozdrawiam

Blazimir
[Usunięty]
:
Ja używam smarowidła MOTULa i z czystym sumieniem mogę ten produkt polecić. Dobrze jest też kupić preparat do czyszczenia łańcucha, tej samej firmy co smarowidło (komplementarność komponentów czy jak to sie tam zwie ;-) ) Od biedy zawsze jest stary, dobry Hipol :mrgreen:

SKUTI
[Usunięty]
:
JA UŻYWAM MOTUL-A Z TEFLONEM,CENA OKOŁO 50 ZŁOTYCH ALE WARTO,JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONY,TO ODNOŚNIE SMAROWANIA A CZYM CZYŚCIĆ ??? JA JESZCZE NIE MUSIAŁEM CZYŚCIĆ I POWIEM TAK ŻE WACHAM SIĘ CO DO TEGO CZYM GO CZYŚCIĆ.NAPEWNO NIE MOŻE TO BYĆ ŚRODEK KTÓRY MOŻE ROZSZCZELNIĆ ORINGI WEWNĄTRZ ŁAŃCUCHA ,OWE ORINGI TRZYMAJĄ FABRYCZNIE WCIŚNIĘTY SMAR DO ŁAŃCUCHA WIĘC MOŻNA BY SOBIE POGORSZYĆ JAK UŻYJESZ ROZPUSZCZALNIKA,TO NA TYLE JEŚLI CHODZI O MOJĄ WIEDZĘ NA TEN TEMAT,NARKA

zizolec
[Usunięty]
:
smar : http://www.sklep.riders.p...0,ml,p1102.html



co 500 km

:
moim zdaniem zależnie od warunków w jakich się jeździ, po łańcuchu widać kiedy zaczyna być suchy

ps.ja używam Smaru do łańcuchów Shell Advance Chain Ultra

:
Witajcie

Ja kupiłem i używam taki zestaw z tym że łąńcucha jeszcze nie myłem. Smar po zaschnięciu się trzyma mocno. A tymi środkami czyszczącymi można ładnie zębatkę i felgę oczyścić z ew odprysków :lol:

http://www.moto-akcesoria...roducts_id=2233

Pozdrawiam

Mariusz.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group