Jak zdjąć dekiel od strony sprzęgła :(
Odpowiedz do tematu

Dziuby
[Usunięty]
: Jak zdjąć dekiel od strony sprzęgła :(
Witam

Jestem posiadaczem Hondy Vt 500C przejechałem nią około 5000km w 2 mieś jednak dzisiaj wpadłem w dziurę w DRODZE !!!!! Dziury nie da rady było ominąć i zaryłem spodem motocykla. Własnym oczom nie uwierzyłem obejma od wydechu wraz ze śrubą przekręciła się i wbiła się do dekla od strony sprzęgła !!! Naszczęście śruba która weszła w dziure powodowała wyciek ale taki ze do domu dojechałem. I mam teraz pytanie czy żeby zdjąć ten dekiel muszę zdjąć cały silnik czy da rade go wymienić jeśli silnik znajduje się w ramie czy też zaspawać dziurę??? Co radzicie ????? Najchętniej dziadów za koszty bym pociągną za te dziury w drogach!!!

Ostatnio zmieniony przez Dziuby 2009-09-20, 23:11, w całości zmieniany 1 raz
:
Nie wiem dokładnie jak to jest w VT500, ale pewnie bez odkręcenia tego fragmentu ramy z prawej strony moto, dekla się nie wyjmie. :-( Silnika to raczej nie trzeba wyciągać z ramy. Co do spawania, to ja osobiście zdjąłbym ten dekiel, i dopiero bym spawał. :lol:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Z tego co teraz przy lampie w garażu udało mi się zobaczyć obejdzie się bez rozłączania ramy ale wydech od tylnego cylindra trzeba by zdemontować i prawy podnóżek.Będziesz kupował nowy dekiel to zainwestuj też w nową uszczelkę.Może jak to mała dziurka to ją czymś zalepić lub zaspawać.Są firmy spawające aluminium.

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
:
pamiętaj że po spawaniu oczywiście zależne jak rozległym może pociągnąć lekko i warto spalanować powierzchnie dekla bo uszczelka może nie skompensować krzywizny i z czasem będzie podciekać, ale spawacze alu. powinni już mieć odpowiedni sprzęt. Tak mwie z doświadczenia z moją miską olejową :)

Dziuby
[Usunięty]
:
Dziurka jest wielkości 5mm. Znalazłem dekiel za 100zł zobaczymy ile mi za spawanie powiedzą:) A tak apropo to co polecacie spr. przy okazji :)) Ja mam tylko doświadczenie z Komarkami i MZ ETZ :)))

:
tak sobie myślę że ta dziura to jakiś krater musiał być że tak dobiło?? Dobrze że lotu nie zaliczyłeś.

Dziuby
[Usunięty]
:
A żebyś wiedział zwolniłem i to porządnie a i tak się rozwaliło. Zastanawiam się nad jeszcze jedną opcją. Ta dziurka nie jest blisko sprzęgła tylko jest prostopadle do wlewu oleju i tak myślę żeby to przegwintować drobnym zwojem i założyć śrubę na sylikonie. Ale oczywiście w zimie spaw albo remont. Co myślicie nad taką opcją?????

:
oczywiście możesz tak zrobić ale dekiel i tak bym zdioł bo gwintując to prawie na bank jakiś opiłek może dostać się do środka i bajzlu narobi.

:
Nic nie gwintuj bo sobie wiórów od gwintowania do oleju nawrzucasz.Dekiel trzeba zdjąć choćby po to żeby się upewnić że nie ma pęknięć od strony wewnętrznej i że ubytek materiału nie wpadł gdzieś do środka.Bo mimo że dojechałeś do domu to może tam gdzieś sobie być i narobić szkód.

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
Dziuby
[Usunięty]
:
Jutro po pracy się za to zabiorę jak co to dam wam znać. A tak to mam nadzieje że ten kawałek siedzi w ostojniku i jak zdejmę dekiel to go wyciągne. Z silnikiem raczej ok bo kontrolka od oleju się nie zapaliła (jest sprawna na 100%) i jak dojechałem do domu to z 2 l jescze nowego oleju wyleciało.

Dziuby
[Usunięty]
:
Rozkręciłem dzisiaj wszystko i patrzcie co nasze dziury potrafią zrobić z odrobiną pecha :(((( Jutro pospawam i składam I RURA na szlifa :))) http://www.vpx.pl/zdjecie,fotka0727.html http://www.vpx.pl/zdjecie,fotka07291.html

:
Dziuby napisał/a:
Rozkręciłem dzisiaj wszystko i patrzcie co nasze dziury potrafią zrobić z odrobiną pecha :(((( Jutro pospawam i składam I RURA na szlifa :))) http://www.vpx.pl/zdjecie,fotka0727.html http://www.vpx.pl/zdjecie,fotka07291.html


No nieźle. Trzeba buło zrobić zdjęcie dziury, wezwać Policję i za naprawę płaciłby zarządca drogi.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
Z tego co widzę, to chyba nie jest tak źle. :lol: Da się bez problemu zaspawać. :lol: Tylko niech spawacz zrobi to dokładnie. Niech najpierw dokładnie odtłuści okolice tej dziurki. Niech da więcej spawu, a później zeszlifuje dokładnie. Jak kupowałem swoją 700, to ten gość miał 1100, i w niej spawany dekiel, ten od strony alternatora, i mówił, że zrobili to szybko, nie odtłuścili, i teraz w tym miejscu delikatnie mu się poci, nie cieknie, ale zawsze jest zatłuszczone olejem. :-(

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
Dziuby
[Usunięty]
:
Już sobie odtłuściłem bo zaufania nie mam do spawacza:) Ale dzięki za rady :))) napewno się przydadzą.

Dziuby
[Usunięty]
:
Hondzia działa bez zarzutów :))))) 6h, 75zł i wasze porady dzięki :))))

Do zobaczenia na drodze :O

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group