jak ciepły to gasnie
Odpowiedz do tematu

bachus
[Usunięty]
: jak ciepły to gasnie
witajcie Ludzie Cienia !! jest sprawa . motor pali idealnie, jedzie i ciagnie pierwsza klasa ale po kilku km, tak jakby odłaczał sie jeden gar i za chwile drugi i gasnie, po kilku minutach odpala i jedzie. i tak non stop. przy czym dzieje sie tak tylko w ciagu dnia , noca jedzie bez problemów. usterki nabyłem na trasie w Chorwacji i gasł jechał gasł jechał dopóki nie nastał wieczór, jak sie zorientowałem to jechałem cała noc od Liubliajny w Słoweni do wrocławia i szedł pieknie , a potem kiedy nastał dzien problemy znowu sie pojawiły i od wrocławia do poznania jechałem 6 godzin :( to co zauwazyłem, ze jak mi gasnie motor to nie ma iskry a jak ostygnie to sie pojawia. dlaczego ? znalałzem jedna (byc moze) przyczyne : na zwoju kabli przed akumulatorem stopiła mi sie jedna złaczka ( z trzema kablami ) ... jesli macie jakis pomysł albo moze podobny przypadek przezyliscie to prosze o odpowiedz .



druga sprawa : opadła mi wskazówka predkosciomierza. nie wiem dlaczego. jakies rady ?



pozdrawiam serdecznie !

:
Wymień przewody wysokiego napięcia i świece, a może też fajki. Jeśli chcesz najpierw sprawdzać, to poszukaj w dziale technicznym, chłopaki już kilka razy opisali, jak sprawdzić fajki i przewody. Może za dnia się bardziej rozgrzewa i coś przestaje kontaktować?

Odpadła czy opadła? Jak odpadła, to musiała być słabo zamocowana, jak opadła i nie działa to pewnie linka prędkościomierza do wymiany - albo ukręciła się końcówka wchodząca w zegar, albo końcówka wchodząca w koło. W ostateczności padł speedometr w kole :-) . Naprawa - zazwyczaj - prosta - ściągasz przednie koło, rozkręcasz oś i tam przy ślimaku prędkościomierza jest metalowy pierścień z dwoma "skrzydełkami". Te "skrzydełka trzeba z powrotem zgiąć, żeby dobrze zahaczały o ślimak. Potem skręcasz wszystko do kupy :-)

bachus
[Usunięty]
:
dzieki , sprawdze :) zanim mi ta wskazówka OPADLA to zaczeło cos mi w przednim kole stukac , tak jakby kulka od łozyska zamknieta w puszce, no i po krótkim czasie wskazówka opadła, wiec to kurcze chyba nie linka co ?

:
Ciężko powiedzieć... Jak rozbierzesz, to zobaczysz

Tak jak napisał Mateusz: odkręć ośkę, zdejmij przednie koło i sprawdź tę końcówkę linki. Najczęściej to ona się ukręca, choć odgłosy mogą być różne.

bachus
[Usunięty]
:
witajcie Ludzie Cienia:) sprawę opadniętej wskazówki zrobiłem , nakładka na ślimak (taka z wypustkami) mi sie pokruszyła zamówiłem nowa i jest ok .

ALE cały czas mi gaśnie jak się rozgrzeje, potem odpocznie 10 min i znowu śmiga, pali pięknie. stoi teraz moja kochana w warsztacie i mechanik tam kombinuje. przy mnie sprawdzał moduły i cewki i stwierdził ze ok . dziś do niego dzwoniłem i jest przekonany że to impulsator. jako ze nie znam sie - pytam was. czy uszkodzony impulsator może powodować brak iskry po rozgrzaniu moto? a potem ta iskraznowu sie pojawia jak moto ostygnie. sugerowałem mu wymiane przewodów wysokiego napięcia ale jakos zbagatelizował te sprawę. pozdrawiam serdecznie!!

:
Nieeee, to raczej nie impulsator.... od temperatury raczej nie gubił by iskry.... Świece są tutaj głównym podejrzanym :mrgreen:

bachus
[Usunięty]
:
kurcze tylko że, ja zmieniałem świece o ciepłocie 6 i 7 i moto zachowywało sie tak samo ...czy impulsator to inaczej przerywacz prądu ?w sensie że przerywacz był w starszych maszynach a potem zastąpiono go impulsatorem ?

bachus
[Usunięty]
: sukces!!!!
Panowie i drogie Panie !!! wymiana impulsatora spowodowała ze moja Piekna chodzi jak igła !!! :):) dziekuje wszystkim którzy w różnych postach doradzali i wspierali!!! do zobaczenia na trasie !!!!! :):)

:
Wow, a gdzie nabyłeś owy impulsator? :-D

bachus
[Usunięty]
:
mechanik u którego zostawiłem motor mi załatwił :):) a skąd on to załatwił to pojęcia nie mam:) ale działa !!! :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group