VTX 1800 a paliwko E10
Odpowiedz do tematu

: VTX 1800 a paliwko E10
Małymi kroczkami zbliża się sezon i pierwsze wyjazdy, i tak tak czytałem nasze wątki w tej materii, ale pytanko do VTXowej braci w pojemności 1800. Jakie paliwo zamierzacie lać do naszych maszyn??
95 - E10 czy 98 ???

Honda - The Power of Dreams
:
Sam się zastanawiam , narazie różnica w cenie niewielka to można lać 98 :mrgreen: ( dziki nie namówisz nie zamienię się na oparcia :-D ) ale robię cytrynówe z 98 na shadowisko czuj się zaproszony :toast:

:
No niby tak, ale to i nie do końca o cenę chodzi tylko o dbałość o silnik, bo zastanawiam się czy 98 to nie nazbyt wysoka liczba oktanowa dla naszych silników. Żeby cholerka nie przedobrzyć. Biję się z myślami bo wychodzi na to że i tak źle i tak niedobrze :-?
oj tam nie namówię , nie namówię , może po cytrynówce ponegocjujemy :):):)
oczywiście że czuję się zaproszony :):):) :chytrusek:

Honda - The Power of Dreams
:
to może mieszać :?: E10 z 98

Ostatnio zmieniony przez Skrzypcu 2024-01-29, 18:07, w całości zmieniany 1 raz
:
Skrzypcu napisał/a:
to może mieszać :?:

to też jakaś koncepcja jest - sam nie wiem ...

Honda - The Power of Dreams
:
Dziki HTL napisał/a:
Skrzypcu napisał/a:
to może mieszać :?:

to też jakaś koncepcja jest - sam nie wiem ...


Kiepsko wyglądasz jak mieszasz 🤣

:
adam3911 napisał/a:
Dziki HTL napisał/a:
Skrzypcu napisał/a:
to może mieszać :?:

to też jakaś koncepcja jest - sam nie wiem ...


Kiepsko wyglądasz jak mieszasz 🤣

wiem Adaśku, dlatego wolałbym nie ..... ;-)
stąd ten wątek :->

Honda - The Power of Dreams
:
Osobiście uważam, że to celowe wywoływanie paniki przez ekoterrorystów. Po co? Żeby większość potulnych baranków zezłomowała swoje stare puszki i motocykle a potem kupiła nowe, najlepiej elektryczne. Biorąc pod uwagę jakość paliwa E5 95 na polskich stacjach benzynowych nie boję się lać E10 do mojej Hanki. Ilość wody w chrzczonym paliwie nie zmieni się a więcej alkoholu pozwoli na jej lepsze zmieszanie i dopalanie :chytrusek:

:
Może masz rację ,i udało im się częściowo ,bo wczoraj kupiłem nowego rumaka z nalepką E 10 . Jednak mojej Hondzi nie sprzedaję ,ani nie złomuję ,bo jest PIĘKNA :) . Natomiast czytając ostatnio o objawach dodatku Bio paliw , przypomniał mi się incydent z pewnego mojego wyjazdu do Włoch . Był rok 2016 i w drodze ze mną był min. kolega na Suzuki Savage (?) , do zdażenia doszło gdzieś w połowie "buta" ,chwilę ,po cyba trzecim tankowaniu poza PL i CZ . W pewnym momencie motocykl zaczął mu kichać i prychać ,szarpaś i gasnąć ??? Zaholowaliśmy go na camp ,a tam inny kolega obeznany w gaźnikowcach rozebrał mu gaźnik i powiedział ,jak on mógł tak daleko od Polski dojechać na tak spierzonym gaźniku ?? ,przecież wszystkie uszczelki są jakieś dziwne ,sparciałe ,naciągnięte ?? ,moto do kraju wróciło na lawecie . Niedawno przypomniał mi się ten fakt ,i pomyślałem ,czy wtedy już w A ,lub I nie stosowali tych BIO dodatków i to one mogły doprowadzić do tej dziwnej ,dla nas wtedy , awarii .

:
Tanio kupię Shadow w związku z przejściem na E10.
Najchętniej BARDZO tanio,
w zasadzie to nie chcę nic za to że się moto zaopiekuję :-)

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Byłem dziś w salonie Hondy w Siedlcach i zapytałem o to na dziale motocykli.
Pracownik salonu przesłał mi oficjalnego emaila którego dostali z Centrali Hondy:
cyt:

Dzień dobry

E10 oznacza benzynę z zawartością biokomponentów do 10%. Sprawa nie dotyczy pojazdów z silnikami diesla.

W związku z obowiązkiem wprowadzenia paliwa Pb95 w standardzie E10, którego realizacja ma nastąpić na początku przyszłego roku, pojawiają się pytania klientów, czy ich pojazdy są przystosowane do tego paliwa. Poniżej przedstawiamy stanowisko Hondy. Opinia dotyczy modeli europejskich, jeśli uda się uzyskać oficjalną opinię odnośnie modeli z rynku amerykańskiego, także udostępnimy.

Samochody

Paliwa E10 można używać we wszystkich europejskich modelach z wtryskiem paliwa (HONDA PGM-FI). W modelach gaźnikowych należy używać paliwa E5.

Oczywiście w modelach wymagających paliwa Pb98 należy bez zmian używać Pb98 E5.

Link do informacji ze strony organizacji producentów samochodów: https://www.acea.auto/fil...2021_update.pdf

Motocykle

Paliwa E10 można używać we wszystkich europejskich modelach motocykli i motorowerów od roku modelowego 1993. Aczkolwiek w przypadku modeli gaźnikowych w niskich temperaturach mogą pogorszyć się osiągi.

Link do informacji ze strony organizacji producentów motocykli: https://acem.eu/component/content/article/2-non-categorise/33-e10


Alternatywą może być zawsze paliwo Pb98, można go uzywać we wszystkich samochodach z silnikiem benzynowym i motocyklach Honda.

Z poważaniem
Leszek Todorski
Customer
Homologation & Environment Manager
Honda Motor Europe Limited (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
ul. Domaniewska 50, 02-672 Warszawa

Honda - The Power of Dreams
:
wyjaśnił :thx:

:
Można zamknąć temat. :mrgreen:

:
W europejskich modelach motocykli. Generalnie gównoburza, żeby tylko takie "dodatki" były w paliwie jak bioetanol. Kiedyś specjalnie do gaźnikowców dolewało się denaturatu przed zimą, żeby wodę związało.

Emeryt, Uprawniony Diagnosta Samochodowy- lubię zapach diesla o poranku. "Lekarz stara się ujrzeć w człowieku jego niedomagania, sędzia złe strony a ksiądz głupotę- im większa tym lepsza" A.Schopenhauer
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group