vt 600 nie pali
Odpowiedz do tematu

: vt 600 nie pali
Witam,
kilka dni temu przepaliłem moto (VT 600), - od czterch lat pali na dotyk, po kilku minutach zgasiłem moto ale nie wyłączyłem kluczyka w stacyjce. po kilku godzinach jak to zauważyłam to tylko sprawdziłem czy kreci i kręcił. Wczoraj chciałem przepalić ale kręciła ale nie zapaliła. Kręceniem rozładowałem akumulator . czy jest możliwe że coś z elektroniki sie przepaliło?

:
A doładowałeś akumulator? Może po prostu ma za mało prądu żeby odpalić.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
Jeżeli nie wymieniałeś od tych wspomnianych 4 lat akumulatora, moto odpaliłeś na chwilę + zostawiłeś przekręcony kluczyk (i może światła) + potem znowu zakręciłeś to najprawdopodobniej miałeś zbyt małe napięcie na akumulatorze żeby odpalić Cienia. Często opisywany przypadek na forum, gdzie wymiana akumulatora rozwiązywała problem z nieodpalaniem motocykla (najczęściej moto kręcił, ale nie zapalał). Jeżeli akumulator jeszcze jest sprawny to go doładuj, sprawdź jakie ma napięcie i próbuj odpalić. Jak nie uda się zreanimować aku to wymiana i powinno być ok. :)

:
Niestety wczoraj nie miałem już czasu ale dzisiaj po pracy mam to zaplanowane .
Można jakoś mądrze zrobić wyprowadzenie kabli do ładowania na zewnątrz żeby nie wyciągać za każdym razem akumulatora?
Dzięki za pomoc.

:
najprościej i najrozsądniej założyć gniazdko zapalniczki (normalnie jako użytkowe do GPS/telefonu) i z byle jakiej wtyczki do gn. zapalniczki zrobić łączówkę z prostownikiem i przez gniazdko ładować.
Tylko weż kable poprowadź nie jakieś mikro małe i ładuj małym prądem.

TYLKO BIEGUNOWOŚĆ ZACHOWAJ!

:
Sprytne.dzięki : :-)

:
TYLKO BIEGUNOWOŚĆ ZACHOWAJ! i w szereg bezpiecznik !!!

:
Hanka zapaliła.
Pomogło ładowanie akumulatora.
Dzięki za pomoc.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group