/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy w chinach
Autor Wiadomość
Tofik88 

Motocykl: honda shadow 125
Wiek: 36
Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: górki wielkie
  Wysłany: 2018-11-19, 10:07   Zakupy w chinach

Witam
Chcialem przez okres zimowy kupic kilka fantow do hondy.
Na allieexpres patrzac sa tansze rzeczy jak i ciekawsze.
Mysle nad :
Reflektor LED
Szyba
Oraz sissybar
Czy ktos z was zamawial jakies tego typu rzeczy itd
Prosze o pomoc i opinie
 
 
Dżej dżej 

Motocykl: VT700C, GL500, GL1500CF
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-19, 10:29   

Brałem z Aliexpress żarówki ledowe, kierunkowskazy, tylną lampę i nieogólnie ok.
Poza jednym - zamówione kierunkowskazy miały być metalowe a przyszły plastikowe. Co najlepsze - sprzedawca nie zrozumiał w czym widzę problem.
_________________
___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
 
 
W_T_G 

Motocykl: Iż,Jawa,Junak teraz HONDA SHADOW ACE 1100 95
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 430
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2018-11-19, 13:16   

Kupowałem z Ali...sporo dupereli. Syn głównie podzespoły elektroniczne.
Ja do moto uchwyt do telefonu/nawigacji, obejmy do montażu szyby, zegarek na kierownicę. Ogólnie jest OK i nawet dostawy szybsze niż podają.
Raz miałem małą wpadkę z dostawą. Po 2 miesiącach przesyłka nie doszła.
Zgłosiłem sprzedawcy ten fakt. Poprosił abym jeszcze poczekał. Po 2 tygodniach się ponoiwnie upomniałem. Dostałem info że wysłał towar ponownie. I … po 2 tygodniach miałem w skrzynce. A ten zagubiony w końcu też dotarł po kolejnych 2 miesiącach. :lol:
Córa kupowała drogi telefon i inne takie tam. Telefon jej oclili. Jak zgłosiła to sprzedawcy i załączyła skan cła to jej zwrócił całą kwotę cła. Jak oni to robią???
 
 
Tofik88 

Motocykl: honda shadow 125
Wiek: 36
Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: górki wielkie
Wysłany: 2018-11-19, 18:31   

Mi chodzi o rzeczy do motoru glownie bo inne rzeczy tez czasem kupuje na ali
 
 
Panoramiks 
Sławek


Motocykl: DL 1000 V Strom
Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1701
Skąd: Sanok
Wysłany: 2018-11-20, 03:31   

Lampy led zamawiałem w chnach kilka razy. To samo co u nas na Alledrogo tylko dużo taniej. No i wybór bez porównania większy.
_________________
NIL MORTIFI SINE LUCRE
 
 
Tofik88 

Motocykl: honda shadow 125
Wiek: 36
Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: górki wielkie
Wysłany: 2018-11-20, 11:24   

a możesz posłac zdj jakie lampy kupowałeś itd. ??
Wogole co sądzicie o lampach led w hondzie shadow 125?
 
 
Krakus1908 
shadow 125

Motocykl: Honda shadow 125- 2005 rok
Dołączył: 12 Paź 2021
Posty: 5
Skąd: Reda
Wysłany: 2021-10-29, 04:44   

Dżej dżej, Cześc mam pytanie odnośnie żarówek led do Hani ..Pisałeś na forum że kupowałeś takie...mógbyś polecić jakieś do lampy przedniej i tył..Z góry dzieki. :lol:
_________________
Krakus
 
 
Dżej dżej 

Motocykl: VT700C, GL500, GL1500CF
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1071
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-10-29, 10:14   

Konkretnego modelu Ci nie podam, bo prawdę powiedziawszy nie pamiętam w tym momencie, zresztą jest duża rotacja w tym temacie.
Ważne jest, żeby były odpowiednie "skrzydełka" przy ledach, które tworzą linię odcięcia i zapobiegają oślepianiu kierowców.
Mam z grubsza coś w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/zarowka-h4-led-motocykl-skuter-6000k-5000lm-mocna-9048623491
Można też z pasywnym chłodzeniem: https://allegro.pl/oferta/h4-led-zarowka-mala-octopus-6000k-skuter-motocykl-10555929367
W sumie u mnie te skrzydełka są bardziej jak w tej drugiej żarówce. Linia odcięcia jest prawie jak w zwykłym halogenie. Oczywiście - to dalej nie ma homologacji i w zasadzie nie wolno z tym jeździć, ale jeśli nie oślepiam innych a sam widzę więcej i jestem lepiej widoczny to chyba dobrze?

Co do tylnej żarówki, to akurat nie używam - w kafiaku i bobberze mam samodzielne lampy ledowe a w Valcu są zwykłe żarówki, póki co.
Natomiast fajnym rozwiązaniem są dwubarwne żarówki ledowe do kierunkowskazów. Jako że świecą u mnie również jako światła pozycyjne, więc dałem białe klosze i pozycje świecą na biało a gdy zaczynają mrugać, robią to na żółto. Trzeba jedynie pamiętać o zmianie przerywacza kierunkowskazów.
_________________
___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
 
 
mcmlxix 


Motocykl: VT 750 C2, XVS1300
Wiek: 54
Dołączył: 18 Gru 2020
Posty: 108
Skąd: SBI
Wysłany: 2021-11-02, 12:22   

Kupowałem kilka drobiazgów (ładowarka USB, zegarek, osłona chodnicy, osłona klaksonu) ale zwracam uwagę na ew. zakup reflektorów/lamp. Rozmawaiłem z diagnostą od przeglądów i, o ile obecnie przymykają oczy na wiele rzeczy, to na wspomnianych szkiełkach musi być E. Jeśli ktoś nawet pokombinuje z przeglądem to może mieć problem przy zwykłej kontroli drogowej. Ja w tym roku miałem już 3 kontrole i to akurat kilkaset km od domu więc zabranie dowodu rejestracyjnego byłoby szczególnie kłopotliwe. Co prawda do tego daleko bo pewnie lightbary można zdemontować na poczekaniu ale po co się kopać ze służbistą..
 
 
Panoramiks 
Sławek


Motocykl: DL 1000 V Strom
Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1701
Skąd: Sanok
Wysłany: 2021-11-02, 20:28   

mcmlxix napisał/a:
Ja w tym roku miałem już 3 kontrole


Serio ? Ile ty robisz kilometrów?
Ja przez ostatnie 150 000 miałem 4 kontrole. Dwa razy dmuchanie i raz prędkość i raz brak świateł. No i mnie jeszcze raz złapali za przejechanie przez P-21 czyli w sumie 5 razy.
_________________
NIL MORTIFI SINE LUCRE
 
 
mcmlxix 


Motocykl: VT 750 C2, XVS1300
Wiek: 54
Dołączył: 18 Gru 2020
Posty: 108
Skąd: SBI
Wysłany: 2021-11-02, 21:06   

Cytat:
Serio ?

To nie wszystkich tak czeszą? Myślałem, że to standard. Ostatnio to jedzie sznur samochodów, ja gdzieś tam w środku, no i pani przede mną cyk - lizaczek. Myślę sobie, że kurka musieli widzieć to moje wyprzedzanie kilometr wcześniej. Ale nie - zwykła kontrola. Potem mi mówią, że dużo osób jeździ na moto bez uprawnień i mają zadanie kontrolować. A gdzieś pod Drohiczynem, pan łapie za alkomat i mówi "No myślę, że w takiej trasie (ja z okolic Bielska- B) ten alkomat to czysta formalność ale musimy". Zawsze było miło tylko wkurzające to bo 15-20 minut w plecy. Może dlatego, że raczej sam jeżdżę a nie w grupie? Ale nigdy za przewinienie.
 
 
Kudłaty_1975 

Motocykl: Honda Shadow VT750 Spirit 2010
Wiek: 48
Dołączył: 14 Wrz 2019
Posty: 57
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2021-11-03, 12:15   

mcmlxix napisał/a:
dużo osób jeździ na moto bez uprawnień


Tak krótko, żeby głównego wątku nie gubić. Ja jak robiłem uprawnienia na A w zeszłym roku to instruktor mówił mi, że pełno panów z policji w tym roku na kursie, którzy już dawno jeździli/jeżdżą na motocyklach, ale dopiero teraz robią uprawnienia. I faktycznie, z którym bym nie zagadał na szkółce to policjant. I tam się znajomości kończą. W sumie dobrze.
 
 
Pio Trek 
...


Motocykl: VT 750 Spirit '10, NC 750X 21
Wiek: 60
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 1003
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-03, 13:52   

mcmlxix napisał/a:
Kupowałem kilka drobiazgów (ładowarka USB, zegarek, osłona chodnicy, osłona klaksonu) ale zwracam uwagę na ew. zakup reflektorów/lamp. Rozmawaiłem z diagnostą od przeglądów i, o ile obecnie przymykają oczy na wiele rzeczy, to na wspomnianych szkiełkach musi być E. Jeśli ktoś nawet pokombinuje z przeglądem to może mieć problem przy zwykłej kontroli drogowej. Ja w tym roku miałem już 3 kontrole i to akurat kilkaset km od domu więc zabranie dowodu rejestracyjnego byłoby szczególnie kłopotliwe. Co prawda do tego daleko bo pewnie lightbary można zdemontować na poczekaniu ale po co się kopać ze służbistą..


to ja nie wiem, ale odkąd pamiętam, pewnie więcej niz 10 lat żadnej kontroli.
_________________
you're never too old to Rock'n Roll …
Jethro Tull
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM