/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
VT700 85rspaliny w układzie chłodzenia, diagnoza głowicy
Autor Wiadomość
pawel1304 

Motocykl: Honda VT 700c Shadow 1985
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 11
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2018-08-28, 19:21   VT700 85rspaliny w układzie chłodzenia, diagnoza głowicy

Witam!
Miesiąc temu okazyjnie kupiłem 33 letnią Shadowkę VT700c. Od początku był problem z wyrzucaniem płynu przez zbiorniczek wyrównawczy po nagrzaniu silnika. Teraz już doszedłem, że na 100% przyczyną są spaliny przedostające się do układu chłodzenia. Obstawiam, że to wina uszkodzonej uszczelki pod głowicą. Zamierzam w weekend wyciągnąć silnik i rozwiązać problem jednak nie wiem czy jest możliwość sprawdzenia która głowica broi czy profilaktycznie ściągnąć obie? Dodam, że w układzie robi się wysokie ciśnienie w czasie gwałtownego odkręcenia manetki, gdy delikatnie dodaję gazu i powoli wkręcę go na wysokie obroty spaliny nie przenikają do układu chłodzenia. Woda nie przedostaje się też do komór spalania, więc obstawiam uszkodzoną uszczelkę, bo w przypadku pęknięcia głowicy chyba by się lało do cylindra? Do oleju nic się nie dostaje.
Przy okazji, idzie gdzieś dostać inne uszczelki niż te niepolecane od Atheny?
 
 
Romek P 

Motocykl: vt 500c
Wiek: 53
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 17
Skąd: Grabownica
Wysłany: 2018-08-29, 17:50   

Witam,zacznij od zebrania płynu,zdjęcia węży z pokryw zaworów i węża z pompy idącego w kierunku cylindrów.Następnie zdjętego weza z pompy trzeba zaślepić szczelnie.Przez wystające króćce ze zdjętych węży zalać plynem.Uruchomić rozrusznik na którym cylindrze jest przedmuch na tym wyrzuci płyn.
 
 
pawel1304 

Motocykl: Honda VT 700c Shadow 1985
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 11
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2018-08-29, 22:29   

Dzięki za pomoc, ale już obie głowice mam zdjęte. Uszczelka puściła na przednim cylindrze, tylny też profilaktycznie robię. Problem mam z nowymi uszczelkami, dostępne są tylko te z atheny...
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2018-08-30, 08:49   

pawel1304 napisał/a:
dostępne są tylko te z atheny...

A serwis?
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-08-30, 13:55   

ewentualnie odezwij się do Marudy,ja i Corvus w 500tkach mamy od niego,są bez zarzutu :lol:
_________________
never as good as the first time
 
 
pawel1304 

Motocykl: Honda VT 700c Shadow 1985
Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2018
Posty: 11
Skąd: Grudziądz
  Wysłany: 2018-09-07, 19:55   

Udało mi się dostać oryginalne uszczelki pod głowicę z lat 90, sprzedał mi je poznany na trasie były właściciel siedemsetki :mrgreen:
Złożyłem wszystko, miałem problem z kasatorami, bo pierwszy raz miałem z nimi do czynienia, ale postąpiłem zgodnie z serwisówką, zmierzyłem luzy czujnikiem zegarowym i udało się. Z tym, że zostały mi 4 podkładki o gr. 1mm, były wcześniej wsadzone pod kasatory, jednak z pomiarów mi wyszło, że nie są potrzebne. Przed rozbiórką było słychać stukanie z pierwszego cylindra, a teraz błoga cisza. Nie wiem czy to stukanie było skutkiem uszkodzonej uszczelki czy zbyt dużej ilości podkładek pod kasatorami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM