Olej w komorze filtra powietrza w VT1100 C3
Odpowiedz do tematu

: Olej w komorze filtra powietrza w VT1100 C3
Witam,Nabyłem VT1100 C3,Moto było przyprowadzone z USA Podczas obsługi wymieniając filter powietrzana na dnie komory filtra zauwarzyłem olej a filter był cały mokry.Co to może oznaczać? Czy mam się czegoś obawiać ....

:
Komora filtru z olejem ???????
W zasadzie nie ma się tam jak dostać.

No i co znaczy- na dnie był olej
To była tłusta plama? czy 10 ml oleju.
Filtr jest papierowy a papier idealnie chłonie olej. więc to kolej rzeczy jeśli skądś tam się znalazł olej. Może komuś się bańka omsknęła przy serwisie itp.
Zajrzyj w gardziel kol ssącego czy i tam jest tłusto. Ale skoro ktoś jeździł z tłustym filtrem to i w kolektor poszedł kurz olejowy i zasyfił.
Wyczyść wszystko bardzo ładnie, załóż nowy filtr i obserwuj

:
Tego oleju było tam tak jak napisałeś 10 /15 ml.

:
może masz taki filt(e)r, który się namacza w oleju.. albo ktoś myślał że taki ma przed Tobą.

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Też tak pomyślałem.
Wymiń, polataj trochę i zobacz co i jak, może niepotrzebnie się martwisz.

Najdroższa jest pierwsza butelka
:
Pamiętajcie że do komory filtra jest podłączona odma z silnika .

:
pyton napisał/a:
Pamiętajcie że do komory filtra jest podłączona odma z silnika .


Dokladnie i zbiera sie olej z oparow, a z dolu komory filtra powinna wychodzic rurka z korkiem do spuszczania czasem tego.

:
adam3911 napisał/a:
a z dolu komory filtra powinna wychodzic rurka z korkiem do spuszczania czasem tego

I tak co jakieś 4 000 mil trzeba z niej wyjąć korek i wypuścić ten syf.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Witam. Miałem ten sam problem. Filtr oleju połączony z tzw ODMĄ czyli odpowietrzeniem komory korbowodowej silnika. Powietrze, spaliny przez filtr do komory spalania a olej z powrotem do silnika. W moim przypadku było wlane za dużo oleju. Ustawiłem maszynę idealnie w poziomie (pionie?) było ponad MAX. Wężyk strzykawka i poziom pomiędzy MAX a MIN. Pomogło.
Pozdrawiam :toast:

Mychaj
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group