Forum SHOC.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś może pomóc
Autor Wiadomość
caymofo 

Motocykl: Honda Shadow VT 600
  Wysłany: 2018-06-11, 11:28   Czy ktoś może pomóc

Witajcie towarzysze!

Drugi sezon ujeżdżam VT600, maszynka jak dla mnie bardzo przyjemna, jeśli chodzi o moc to dla moich potrzeb te 41 kucy wystarcza, wszak moja jazda to tak max 80-90 km/h, należę do tych, co wolą się toczyć :mrgreen: Spalanie zawsze mierzę przy każdym tankowaniu, oscyluje w granicach 4,0 - 4,5 l na 100km, więc praktycznie pali jak skuter :chytrusek:
Kupiłem ją już wybebeszoną, brzmi zacnie. I nawet te mityczne smarowanie łańcucha nie jest dla mnie jakimś dużym problemem, wbrew temu, czego się naczytałem przed kupnem 2oo.

Tyle tytułem wstępu, a teraz do sedna.. Spory knur ze mnie, 104kg i 185cm. Zamontowałem akcesoryjne podnóżki na gmole i jest OK. Teraz kombinuję coś podobnego dla pasażerki, coby obniżyć podnóżki i je w przód przesunąć. Przeglądnąłem całe forum nim byłem na nim jeszcze zarejestrowany i wiem, że kilka osób robiło takie rzeczy w swoich maszynach i tutaj zmierzam już naprawdę do sedna - czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś warsztat, w którym zrobiliby mi takie cudo? Ewentualnie może ktoś z Was się tym zajmuje? Oczywiście płacę za materiał, robociznę itp.

PS. Sam się tym nie chcę zajmować, bo po pierwsze nie mam gdzie, a po drugie brak mi uzdolnienia do majsterkowania :-)8

Pozdrawiam,
LwG

tensam 

Motocykl: Honda Shadow VT600
Wysłany: 2018-06-11, 19:54   

caymofo, Witaj w rodzinie ;)

No to tak... ostatni temat był założony przez moją osobę a skorupek podesłał mi swoje rozwiązanie.
( http://www.shadow.org.pl/...pic.php?t=24251 )

Jeśli chodzi o zrobienie takiego czegoś u firm to odradzam... Ceny 400/500zł :shock: :shock: :shock:

Sam tego w całości i tak nie wykonasz... Ale załatw materiały (pręt stalowy kwadratowy) i blachę nierdzewną, wśród znajomych bądź w necie znajdziesz kogoś z metaloplastyki itp (chodzi tylko o wygięcie tego pręta pod kątem 90 stopni w odpowiednim promieniu) potem jakiś spawacz który Ci z nierdzewki zrobi te siodełko i połączy razem elementy :)

Na koniec jedynie kwestia zabezpieczenie przed korozją... cynkowanie lub inne duperele.

Jak znajdę to mogę Ci rysunki z wymiarami podesłać to będziesz już miał z głowy

caymofo 

Wysłany: 2018-06-12, 09:41   

Dzięki za szybką odpowiedź tensam!

Śledziłem Twój wpis i wszystkie odpowiedzi. Zrobię tak, jak zasugerowałeś albo... pójdę na skróty i skorzystam z pomocy naszego kolegi z forum Piotra 75, bo widziałem jego robotę i co tu dużo mówić.. jest klasa! Wątpię, bym osiągnął choćby zbliżony efekt robiąc to samemu :mrgreen:

W każdym razie na dniach zapadnie decyzja, a zdjęcia z "wykonu" na pewno wrzucę w tym wątku dla potomnych.

:!: EDIT: a jeszcze zapomniałem o najważniejszym! tensam czy mógłbyś powiedzieć, jak nowe podnóżki spodobały się pasażerce? Czy poprawiło to jej komfort jazdy? Jak wysoka jest Twoja lepsza :twisted: połówka? Czy efekt jest na tyle zadowalający, że warto się w to w ogóle bawić?

LwG

tensam 

Wysłany: 2018-06-12, 15:41   

Efekt zadowolenia typu "w końcu wygodnie" xD
Bo najpierw dałem kanapę do zrobienia w mariomoto i komfort się polepszył ale dalej to nie było to...
Teraz nowa kanapa + obniżone podnóżki to komfort :)

Plusem jest to że nogi są bardziej do przodu wysunięte, kolana niżej niż kość ogonowa (dzieki czemu dupa się inaczej układa i nie boli) i teraz może jeździć tak na prawdę w dwóch pozycjach... bo opierając się o nowe podnóżki lub dając nogi na pręt wychodzący z oryginalnego mocowania podnóżków (a zmiana pozycji podczas długiej jazdy jak wiadomo - bardzo polepsza komfort).

Co do wzrostu... to jeździło ze mną ostatnio kilka osób... od 150cm do 175cm i każdej osobie to odpowiadało :D

Także sprawa warta roboty ;)

towalsky 

Motocykl: Był PC21 (VT 600), jest RC43 (VF 750)
Wysłany: 2018-06-12, 17:14   

Cześć,

Jeśli temat nie jest Ci zbyt pilny, to mogę jakoś pomóc. Dysponuję dość dużym parkiem maszynowym do cięcia i gięcia stali, śrutownią, malarnią proszkową i odpowiednim oprogramowaniem w pracy, więc jakieś "cuda" można podziałać. Feler jest taki, że będę w pracy za jakieś trzy tygodnie, aktualnie przechodzę rekonwalescencję po zabiegu. Mając jakieś wymiary i wytyczne coś wykombinujemy.

caymofo 

Wysłany: 2018-06-13, 13:47   

Ja analizowałem pozycję plecaka na vt600 i doszedłem do wniosku, że to bardziej właśnie pozycja nóg, a zatem kolan i co za tym idzie wymuszone ustawienie miednicy i... dupy :mrgreen: jest przyczyną dyskomfortu. Nawet jakby mieć tam z tyłu kanapę od Vtx'a to w tym ułożeniu, gdzie praktycznie "leży" się na kości krzyżowej, nie będzie to komfortowe. Ja planuję zacząć od podnóżków, a jak coś to dalej będę walczył z kanapą.

towalski dziękuję za propozycję pomocy! Nie mam jakiegoś mega ciśnienia, tym bardziej, że od 25.06 - 7.07 mam wymuszoną wakacjami przerwę w jeździe na 2oo. Proszę przemyśl temat i powiedz mniej więcej jaki byłby koszt Twojej roboty i materiałów. Kolega tensam powiedział, że dysponuje danymi co do wymiarów:)

Pozdrawiam, LwG!

towalsky 

Motocykl: Był PC21 (VT 600), jest RC43 (VF 750)
Wysłany: 2018-06-13, 14:30   

Jak będę miał jakieś szkice, wymiary, to będzie jakiś punkt zaczepienia do przeanalizowania tematu :) Założenia są takie, żeby wykonać wszystko z czarnej stali- wypalić na laserze, wygiąć co trzeba na prasie krawędziowej. Pospawać do kupy, wyśrutować i w proszek. Samo rozwiązanie konstrukcyjne już po wglądzie "w kwity" :)

caymofo 

Wysłany: 2018-06-13, 14:52   

To teraz prośba do kolegi tensam - jakbyś mógł wrzucić jakieś wymiary tych elementów, jakiś bardziej szczegółowy opis co i jak wycinać, wyginać itp. :)

tensam 

Wysłany: 2018-06-14, 14:02   

na dniach znajdę i napiszę wszystko ;)

Odpowiedz do tematu