Uszczelka alternatora VT700
Odpowiedz do tematu

: Uszczelka alternatora VT700
Witam kolegów serdecznie. Rozebrałem karter aby wyjąć prądnicę bo się spaliły wszystkie cewki. Prądnice mam już przewiniętą i uszczelkę zakupiłem na serwisie aukcyjnym. Teraz moje pytanie czy posmarować uszczelkę olejem z dwóch stron do założenia, czy uszczelniaczem silikonowym, czy niczym nie smarować tylko skręcić? A na uszczelkę gumową tą co przewody od prądnicy wychodzą oryginalnie był silikon czarny, tam nałożę. Czy inaczej to wykonać ?
Pozdrawiam :)

:
Wyczyść dokładnie do sucha i czysta i niczym nie smaruj. Jak posmarujesz a coś pójdzie nie tak to po pierwsze będziesz miał problem ze zdjęciem dekla bo będzie przyklejony a po drugie ciężko się zdrapuje przyklejone sylikonem uszczelki w razie ponownej wizyty pod deklem😋

:
Hylomar

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dzięki za odpowiedzi, czyli uszczelkę założyć suchą a to miejsce na przewody uszczelnię hylomarem. Pozdrawiam :)

:
Ja kilka dni temu wymieniłem właśnie tą uszczelkę ponieważ miałem delikatny wyciek - pocenie się. Do uszczelki użyłem silikonu Dirko z uwagi iż nie wiedziałem czy pocenie się , było spowodowane krzywą pokrywą lub może ktoś za mocno zjechał papierem ściernym podczas poprzedniej naprawy i czyszczenia pokrywy. Silikonu użyłem naprawdę odrobinę, smarujac delikatnie uszczelkę z obydwu stron. Ale prawda jest taka, że w razie ponownej rozbiórki tej samej uszczelki już nie użyje.

:
Wymieniona prądnica, ale uszczelka mi się przedarła przy zakładaniu i musiałem ją zastąpić silikonem. Nic nie cieknie. Niestety muszę raz jeszcze zdjąć dekiel, ponieważ coś się stało z czujnikiem luzu i nie pokazuje zielonej lampki, co skutkuje niemożnością uruchomienia motocykla starterem. Muszę wcisnąć sprzęgło. Przepatrzyłem kabelki te co są pod boczkiem ale jest wszystko ok. OD lampka działa.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group