HONDA VT 750 85 r. Fabryczny tłumik za głośny?
Odpowiedz do tematu

: HONDA VT 750 85 r. Fabryczny tłumik za głośny?
Witam. Dziś byłem na przeglądzie technicznym. Diagnosta miał uwagę do głośnego fabrycznego tłumika. Mam pytanie czy fabryczny tłumik HONDY VT 750 z 85 roku nie spełniają obecnych norm głośności? Czy to "fanaberie" diagnosty? Tłumik jest po wymianie poprzedni był tak samo głośny. Pozdrawiam.

: Re: HONDA VT 750 85 r. Fabryczny tłumik za głośny?
Marek290256 napisał/a:
Witam. Dziś byłem na przeglądzie technicznym. Diagnosta miał uwagę do głośnego fabrycznego tłumika. Mam pytanie czy fabryczny tłumik HONDY VT 750 z 85 roku nie spełniają obecnych norm głośności? Czy to "fanaberie" diagnosty? Tłumik jest po wymianie poprzedni był tak samo głośny. Pozdrawiam.


Tłumik może być fabryczny, ale po modyfikacji.
Np. Edzio z Modlina tak modyfikuje fabryczne wydechy że śladu ingerencji nie widać.

Czy diagnosta dokonał pomiaru głośności?

: HONDA VT 750 85 r. Fabryczny tłumik za głośny?
Nie było pomiaru. Już pisałem że tłumik jest identycznej głośności jak poprzedni, także HONDA VT 700 mojego brata z tego samego roku młodsza od mojej o około 100 nr jest tak samo głośna. Dlatego pytam czy ktoś z użytkowników tego modelu miał podobne problemy na stacji diagnostycznej? I na 100% Edzio nic w nich nie modyfikował.

Ostatnio zmieniony przez Marek290256 2018-05-13, 09:42, w całości zmieniany 1 raz
: HONDA VT 750 85 r. Fabryczny tłumik za głośny?
Może ktoś w okolicy Olsztyna ma ten model motocykla i fabrycznym tłumikiem dla posłuchania.

:
na początek chwyć się za jaja, jedziesz na SKP płacisz za badanie i dla Ciebie to jest koniec zmartwień. diagnosta wykonuje badanie w zaświadczeniu jest napisane dlaczego badanie jest z wynikiem takim a takim. posiada odpowiednie przyrządy więc jak jest za głośny to wpisuje wartość w decybelach- to nie policjant ,że wystarczy uzasadnione przypuszczenie. a tak oboje sypiecie puder, to w końcu było badanie czy nie?

Emeryt, Uprawniony Diagnosta Samochodowy- lubię zapach diesla o poranku. "Lekarz stara się ujrzeć w człowieku jego niedomagania, sędzia złe strony a ksiądz głupotę- im większa tym lepsza" A.Schopenhauer
:
W puszkach też tłumiki nie wytrzymują 30 lat.
To że jest fabryczny nie znaczy że jest sprawny.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż cięzko ich czasem wyprzedzić...
: HONDA VT 750 85 r. Fabryczny tłumik za głośny?
Myślę że trafiłem na czepialskiego. To nie było badanie tylko sprawdzenie naprawienia usterki (kierunkowskaz) i zaświadczenie o tym fakcie do odebrania dowodu rejestracyjnego. A tak na marginesie zastanawiam się jak przechodzą badanie motocykle z "wolnym" wydechem? . Dla posiadacza HONDY VT 700-750 Shadow z lat 83-85 z okolic Olsztyna podaruję (reprint, nowy pachnący farbą drukarską) instrukcję. Proszę o kontakt na e-mail. Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas.

:
Cytat:
Nie było pomiaru.

Czyli nie było tematu. ;-)

: HONDA VT 750 85 r. Fabryczny tłumik za głośny?
Ale instrukcja (nówka sztuka) czeka.

:
Mi w 750 z 84 nie chciał mierzyć, ale "na ucho" stwierdzał, że na pewno jest ok.

:
Mi kiedyś na sam widok nie chciał zrobić więc się pytam ma Pan urządzenie do mierzenia mam, to zmierzmy mówię , on odpal, odpaliłem faktycznie nie jest głośny i tak przeszedł przegląd.

:
Na przeglądzie diagnosta sprawdza i mierzy głośność pracy mojej haneczki oraz Krysiowej - zawsze jest wszystko zgodnie z przepisami :-P

ps.
Po prostu jestem zawsze przygotowany one nie ryczą tylko mruczą :mrgreen: :toast: :ride:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group