Brak iskry na przednim garze
Odpowiedz do tematu

:
AMarek napisał/a:
W takich układach nie stosuje się tyrystorów bo nie wyłączają prądu.


Fakt. Tak jak w tym module, który wkleiłem z 500-ki, układy wykonawcze D1071, to tak naprawdę darlingtony.

AMarek napisał/a:
Jak jest jeden impulsator i jest iskra na jednym cylindrze to impulsator jet sprawny.


Czyli pozostaje albo moduł, albo instalacja, albo jakiś pier**lony skrzat kradnie iskrę ;-)

:
Moduł z cewkami i impulsatorem był w Ostrołęce i stwierdzili, że jest ok. U Nich na testerze iskra pojawia się przy 450obr i mówią że to jest w zgodzie z parametrami modułu. Dziś wsadziłem impulsator do silnika i zdjąłem oscylogramy. Impulsator zczytuje 9impulsów z tarczy. Jednak jeden obrót wału to około 250ms co daje ok 240obr/min. Czy ten model rzeczywiście ma iskrę przy tych obrotach? Jakie powinny być obroty przy kręceniu rozrusznikiem?

Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
:
Ogólnie obroty sinika przy rozruchu to od 50 do 200 obr/min. Przeoczyłem informacje czy silnik zapala?

:
AMarek napisał/a:
Ogólnie obroty sinika przy rozruchu to od 50 do 200 obr/min. Przeoczyłem informacje czy silnik zapala?

Silnik nie odpala.
Też sądzę że 240obr/min jest ok, ale w takim wypadku czemu iskra na przodzie w tym module pojawia się przy 450obr/min?

Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
:
Czy coś udało się wymyślić?

:
AMarek napisał/a:
Czy coś udało się wymyślić?

Mam swoją teorię, ale jak sprawdzę co z tego wyjdzie to wtedy dam znać.

Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group