VT750 C4 dawka paliwa a żywotność świec
Odpowiedz do tematu

: VT750 C4 dawka paliwa a żywotność świec
Przy okazji wymiany membrany przepustnicy, przeczyściłem cały gaźnik i wymieniłem świece. Przed rozebraniem śróba pilot składu mieszanki była wykręcona 1,75 obrotu, uznałem że może być to zbyt mało jako bo instrukcja mówi 2-3/4 więc poszedłem poniżej dolnej granicy i ustawiłem 2,5 jako że myślałem że to 3 do 4 a nie 3/4 jak teraz mi przyszło do głowy. Inna sprawa że moja shadowka ma przejechane ok 60kkm i czytałem że lepiej żeby dawka była bogatsza.
Ku mojej radości moto odzyskało werwę i pięknię przyśpieszało/jechało (znowu paliło na dwa cylindry) aż do momentu kiedy zaczęło szarpać. Myślę że przejechałem ok 50k. Jakoś wróciłem do domu, przełożyłem świece na stare i chodzi aż miło.
Teraz moje pytanie, czy zakupione świece były kiepskiej jakości czy zajechałem je nieprawidłową dawką paliwa przez złe ustawienie przepustnicy?

Ostatnio zmieniony przez heronx 2018-05-04, 23:15, w całości zmieniany 1 raz
:
Manual podaje ustawienie bazowe pilota, czyli śruby składu mieszanki wolnych obrotów, przepustnica hm hm ....

:
crazyduck poprawiłem, miałem na myśli własnie pilota. chodzi jednak o odpowiedź czy za duża dawka paliwa mogła zabić świecę w 50km?

:
malo prawdopodobne. Bardziej to ,że swieca byłą zbyt niskiej jakości lub ze złą ciepłotą.

i will never fall again
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group