siedzenie / kanapa / fotel
Odpowiedz do tematu

:
Dżej dżej napisał/a:
Nic prostszego. podepniesz coś takiego:
https://www.wunderlich.de...5010-300-1.html
I zepniesz krokodylki z krokodylkami.

kurka ale przeraża mnie cena, tu 35 tam 40 toż to cena nowego prostownika albo zasilacza z końcówkami !
zastanawia mnie jeszcze coś. mam już podpięte gniazdo zapaliczki. nie da się akumulatora ładować jakoś przez to gniazdo ?

:
Ja ładuję.

:
kupione :)
link 1
link 2

:
No i fajnie.
Uważaj tylko, jak będziesz spinał krokodylki ze sobą, bo wydaje mi się, że będziesz musiał spiąć czerwony z czarnym i vice-versa.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
no właśnie.. tu chyba nie ma rozróżnienia na wtyczkę/gniazdo czy jak kto woli męski/żeński ?

:
sprytne rozwiązanie za nieduże pieniądze

:
Zamek1200 napisał/a:
no właśnie.. tu chyba nie ma rozróżnienia na wtyczkę/gniazdo czy jak kto woli męski/żeński ?


Wszystkie wtyczki są takie same - zarówno od strony ładowarki jak i od akumulatora. Jako że, teoretycznie, końcówki z krokodylkami i końcówki z oczkami mają + na tym samym bolcu, to po spięciu nastąpi odwrócenie. Wystarczy więc pamiętać, żeby ładowarkę odpowiednio podpiąć. A samo rozwiązanie jest tak genialne w swej prostocie, że aż trudno mi uwierzyć ile czasu dawniej się męczyłem z wysuwaniem akumulatora za każdym razem, gdy musiałem go podładować.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
Po co dublować kable skoro jest podłączone gniazdo zapalniczki?

:
Dżej dżej napisał/a:
No i fajnie.
Uważaj tylko, jak będziesz spinał krokodylki ze sobą, bo wydaje mi się, że będziesz musiał spiąć czerwony z czarnym i vice-versa.

mój prostownik sam rozpoznaje jak kable są podpięte czy + z + czy + z -
AMarek napisał/a:
Po co dublować kable skoro jest podłączone gniazdo zapalniczki?

zapalniczki sam nei montowałem, nie wiem czy ma tam jakiś bezpiecznik więc używam tylko do ładowania

:
Z bezpiecznikiem bezpieczniej.

:
AMarek napisał/a:
Z bezpiecznikiem bezpieczniej.

Dlatego wolałem kupić nowe kable i nie używać doładowania gniazda zapalniczki

:
Ja postanowiłem kupić cały zestaw z ładowarką. Wyprowadzenie gniazda z akumulatora to dobra sprawa.

Mój zestaw.

To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

:
Chodziło mi o to, żeby mieć pewność że gniazdo zapalniczki jest poprawnie podłączone, bo na zewnętrznym zasilaniu łatwo zrobić zwarcie lub przeciążyć bezpiecznik jeżeli podłączone jest pod jakiś istniejący lub jeżeli nie to w najlepszym razie spalić część instalacji.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group