/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
czujnik temp cieczy chłodzącej
Autor Wiadomość
Zamek1200 


Motocykl: VT 125 00'
Wiek: 35
Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 514
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2018-02-25, 21:46   czujnik temp cieczy chłodzącej

cześć

zbliża sie sezon, powoli trzeba myśleć o wybudzaniu Maszyny ze snu zimowego a mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie wskaźnik temp silnika. do oleju można dokupić korek-termometr wkręcany w miejsce bagnetu. a co z temp wody? był założony teki temat? bo nie znalazłem a kiedys przy okazji innej dyskusji na marginesie z kimś rozkminiałem jak to rozwiązać i wtedy skończyło sie że kupić termomert elektroniczny z sondą i sondę wpiąć w przewód wodny.

nie ma innej opcji? jest czujnik w chlodnicy ktory uruchamia wiachurę, jest też czujnik przy głowicy II cylindra - ten jest do lampki na zegarach? oba te czujniki działają chyba na zasadzie zmiany rezystancji wraz ze zmianą temperatury? generalnie nie ma żadnego problemu żeby np w taki czujnik wpiąć rozgałęźnik z końcowkami "1 żeńska -> 2 męskie" i do tego dopiąć dodatkowy wskaźnik analogowy ze wskazówką. pytanie czy taki wskaźnik został kiedykolwiek wyprodukowany? czy ktoś już o tym pomyślał, taki zegar musi być tez skalibrowany żeby poprawnie wskazywał. slyszał ktoś coś o czymś takim?

-------------
edit:

TAKIE coś znalazłem, ciekawe czy wymiarowo pasuje żeby zastąpić korek wlewu do chłodnicy
_________________

 
 
AMarek 

Motocykl: Vt 500 C 85r.
Wiek: 67
Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 252
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2018-02-25, 22:33   

Czujnik do uruchomienia wentylatora i lampki to bimetalowe włączniki i nie da się ich wykorzystać w ten sposób, lepiej od innych motocykli wykorzystać czujnik i wskaźnik lub właśnie termometr z czujnikiem
 
 
Goldix 
Rafał


Motocykl: Były VT 125, 750. Jest INNY
Wiek: 51
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 775
Skąd: Marki (Warszawa)
Wysłany: 2018-02-26, 12:55   

Z tego co się orientuje czujnik tem. oleju jest bardziej wiarygodnym odczytem prawidłowej temperatury pracy silnika.
_________________
To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

 
 
Daro66 

Motocykl: Honda Shadow VT 125
Wiek: 57
Dołączył: 09 Lis 2014
Posty: 159
Skąd: Warszawa/Michałowice
Wysłany: 2018-02-26, 22:01   

Goldix napisał/a:
Z tego co się orientuje czujnik tem. oleju jest bardziej wiarygodnym odczytem prawidłowej temperatury pracy silnika.

też tak mnie uczono , ale to było dawno temu
 
 
W_T_G 

Motocykl: Iż,Jawa,Junak teraz HONDA SHADOW ACE 1100 95
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 430
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2018-02-27, 08:26   

Może coś takiego, elektronicznego? http://allegro.pl/termome...5767453510.html
Jak odpowiednio umiejscowić i zabezpieczyć przed wodą to może się prezentować. Długa sonda łatwo pozwoli się wpiąć w dowolne miejsce.
Drobna wada to zasilanie 3 V. Ale można to łatwo obejść, podpinając pod instalacje przez stabilizator napięcia za 3 zł https://botland.com.pl/regulatory-napiecia/7685-stabilizator-ldo-33v-ld1117a-tht-to220.html?search_query=stabilizator++3%2C3+v&results=194

Termometr.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 21,81 KB

Ostatnio zmieniony przez W_T_G 2018-03-05, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zamek1200 


Motocykl: VT 125 00'
Wiek: 35
Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 514
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2018-02-28, 07:01   

W_T_G napisał/a:
Może coś takiego, elektronicznego?


jakiś pomysl gdzie tą sondę wpiąć? czy masz na myśli wkleić ją między żeberka radiatora cylindra? ;-) bo myślalem o czymś co będzie bezpośrednio w płynie chłodzącym. co do zasilania to bateria tego termometru bez problemu wytrzyma cały sezon, a może nawet 2 sezony więc nie ma sensu bawić się w podłączanie na stałe.

myślalem o takim tylko jak skutecznie umieści czujnik w wodzie przy zachowaniu szczelności
_________________

 
 
W_T_G 

Motocykl: Iż,Jawa,Junak teraz HONDA SHADOW ACE 1100 95
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 430
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2018-02-28, 08:22   

Sonda na chłodnicy to pomiar Bóg wie czego a na pewno nie temp płynu :!:
Plastikowy a lepiej metalowy trójnik w kształcie litery T. Miedziany hydrauliczny ze sklepu sanitarnego czy innej Casto.
Wpinasz go w wąż DOLOTOWY do chłodnicy, bo mierzysz płyn wylatujący z silnika
A w nóżkę lit T (możesz ją nawet skrócić) dobry korek a w korku dziurka a w dziurce sonda :-D I będziesz Pan zadowoloony.

Tak sobie jeszcze pomyślałem że na te miedziane trójniki są kapsle / zaślepki miedziane do wlutowania.. Jak wmontujesz tam dobry silikonowy korek to możesz zalutować takim kapslem z dzirką na sonde. Mższ wtedy gwarancję ze korek Ci nie wyskoczy.

zaślepka.jpg
Plik ściągnięto 8038 raz(y) 3,42 KB

trójnik2.jpg
Plik ściągnięto 8038 raz(y) 4,63 KB

trójnik.jpg
Plik ściągnięto 8038 raz(y) 3,38 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM